Adele thotë se nuk mund të shikojë The Real Housewives: ‘Truri im do të vdesë’

Këngëtarja botërore, Adele, ka njoftuar se nuk mund ta shikojë showin televiziv të ashtuquajtur “The Real Housewives”, shkruan KultPlus.

“Nuk do të gënjej, nuk më shkon”, ka rrëfyer këngëtarja e “Easy on Me”.

Këngëtarja “Hello” u shfaq në një video tutorial grimi të enjten me YouTuber-in Nikkie de Jager (a.k.a NikkieTutorials), e cila e pyeti nëse shikonte ndonjë shfaqje të Real Housewives.

“Unë nuk e bëj. Nuk mundem,” u përgjigj Adele. “E di që shumë njerëz e duan atë. Nuk mundem… sepse truri im do të vdesë. Nuk mundem.”

Ajo vazhdoi: “Gjithashtu, nuk e di se kush është ndonjëri prej tyre, kështu që nuk mendoj se mund ta filloj nga fillimi kur ka kaq shumë kohë. Nuk do të gënjej, nuk po punoni për mua.”

Real Housewives është një ekskluzivitet televiziv i realitetit ndërkombëtar që përbëhet nga 11 seri në Shtetet e Bashkuara dhe 15 seri ndërkombëtare. Shumica e serive dokumentojnë jetën e një grupi amvisash të pasura që banojnë në një qytet të caktuar. Serialet amerikane janë transmetuar më së shumti në rrjetin Bravo. /KultPlus.com

No Reunion for 'The Real Housewives of New York City,' Bravo Says - Variety

Adele pushton vendet e para të klasifikimeve britanike

Këngëtarja britanike Adele arriti ka arritur një dyshe të rrallë në klasifikimet në Britaninë e Madhe, duke kryesuar ato për albumet dhe këngët më të shitura, me albumin e saj të shumëpritur “30”, i publikuar më 19 nëntor dhe këngën e saj kryesore “Easy on Me”.

Kompania Official Charts njoftoi se albumi “30”, albumi i parë i divës pop në gjashtë vjet, arriti në 261 000 shitje këtë javë, duke u bërë albumi më i shitur në 2021 brenda javës së publikimit të tij.

Prandaj, “30” është albumi i katërt i yllit, që zë vendin e parë të klasifikimeve britanike.

Të mëparshmit, “25”, “21” dhe “19”, kanë bërë një rikthim edhe këtë javë në klasifikim, duke u ngjitur përkatësisht në vendin e 15-të, 18-të dhe 31-të.

Kantautorja 33-vjeçare mbajti, gjithashtu, vendin e parë në listën e këngëve për të gjashtën javë radhazi me këngën e saj “Easy On Me”, duke thyer rekordin e saj personal të vendosur me këngën “Someone Like You”, që qëndroi në krye të renditjes për pesë javë.

Nga 12 këngët që përbëjnë “30”, dy të tjera janë shfaqur këtë javë në top listat e këngëve, “Oh My God”, në vendin e dytë dhe “I Drink Wine” në vendin e katërt. / KultPlus.com

Adele rikthehet me këngën e parë pas 5 vjetësh (VIDEO)

Adele ka publikuar “Easy On Me”, kënga e parë në pesë vjet dhe e para që del nga albumi i saj që pritet të publikohet, i titulluar “30”. Në baladën e re, Adele këndon krah një pianoje, shkruan nme, transmeton KultPlus.

Kënga u shkrua bashkë me Greg Kurstin, ndërsa videoja nga Xavier Dolan. “Për mua, nuk gë më të fuqishme se artistët që rikthehen pas vitesh ndarje”, ka thënë Dolan.

Adele ka thënë se i është përkushtuar vetes së saj dhe se me albumin e ri ndjen se po frymon ndryshe. / KultPlus.com

Adele befason fansat, këndon një pjesë të shkurtër nga kënga e saj e re (VIDEO)

Adele u dha fansave pak nga këngën e saj e re nga albumi i katërt në studio gjatë një live në Instagram, të shtunën (9 tetor).

Fituesja e Grammy, 33 vjeç, luajti një fragment të “Easy on Me” në fund të bisedës së saj të drejtpërdrejtë me video, megjithëse ajo tha se mund të ketë probleme për këtë që bëri.

Në fillim të këtij muaji, këngëtarja njoftoi në mediat sociale se “Easy on Me” do të publikohet më 15 tetor, përmes një klip bardhë e zi të postuar në rrjetet sociale. / KultPlus.com