“Të kam thënë mos i bje bukës me këmbë” (VIDEO)

“Të kam thënë mos i bje bukës me këmbë”, është kënga e veçantë e grupit “Gjurmët” e që është rikrijuar edhe nga dyshja fantastike Edona Vatoci dhe Tomor Kuçi, shkruan KultPlus.

Edona Vatoci dhe Tomor Kuçi patën lansuar projektin e tyre të përbashkët më 15 gusht të vitit 2019.

Në videoklip është përfshirë edhe kënga ‘Këndoj ekzistoj!’. Ndërsa, regjinë e videoklipit e ka realizuar Leart Rama.

Më poshtë KultPlus ua sjell këtë projekt aq bukur të realizuar dhe të kënduar jashtëzakonisht mirë. / KultPlus.com

Shfaqja “N’dry” së shpejti premierë në Ento Fest

“N’dry”, titullohet shfaqja nga Arta Arifi me regji të Iliriana Arifit nga “Tana Production” & “Sythi”, e që vjen premierë në Etno Fest, shkruan KultPlus.

“N’dry” përcjell fijen e fatit të një gruaje, në rrethana të jashtëzakonshme, me identitete të ndryshme, dhe sekrete të mëdha.

“Pasi i rrëzojne shtëpinë dhe e largojnë me forcë nga muri, Dushkaja mbledh eshtrat e Hanes dhe rikthehet në shtëpinë e vjetër, nga e cila ishte larguar dikur e përndjekur nga vrasjet dhe fantazmat. Kësaj radhe ajo ritakohet me veten, vrasësit, të vrarët dhe të vdekurit në jetën e saj.”

Aktorët të cilët do të sjellin këtë shfaqje para publikut janë: Sheqerije Buqaj, Shpëtim Selmani, Alketa Syla dhe Edona Vatoci.

Shfaqja vjen premierë me datë 21.08.2021, duke filluar nga ora 20:00 në Ento Fest në Kukaj. / KultPlus.com