William dhe Kate publikojnë imazhin e kartolinave të Krishtlindjes

Princi dhe Princesha e Uellsit kanë publikuar imazhin e tyre zyrtar të kartolinave përpara festave të Krishtlindjes, që i tregon ata të kapur për dore me fëmijët e tyre në fshat, shkruan BBC.

Princi William dhe Catherine janë fotografuar duke ecur me princin George, princeshën Charlotte dhe princin Louis në një ditë me diell në Norfolk.

Fëmijët veshin bluza dhe pantallona të shkurtra me mëngë të shkurtra, ndërsa prindërit e tyre janë të veshur me xhinse dhe atlete.

Ato janë marrë nga Matt Porteous, i cili ka dokumentuar familjen në të kaluarën.

Është bërë një traditë e përvitshme që familja mbretërore të zbulojë se cilat nga fotografitë e tyre të preferuara kanë zgjedhur për kartolinat që dërgojnë çdo Krishtlindje.

Fotoja e mbretit Charles dhe Camilla është bërë në mbledhjen e malësisë mbretërore në Braemar më 3 shtator, kur ai ishte ende Princi i Uellsit.

Mbretëresha Elisabeth vdiq pesë ditë më vonë, në moshën 96-vjeçare. Nuk dihet saktësisht se kur është bërë fotoja e Princit William dhe Catherine këtë vit.

Ky vit vjen në një kohë të rishikimit të marrëdhënieve të Princit William me vëllain e tij, Harry, gjatë publikimit të serialit kontrovers të Netflix. / KultPlus.com