Rita Ora iu rikthehet fuqishëm koncerteve, interpretimi i saj në Mynih mahnit audiencën

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka performuar së fundmi në festivalin “Superbloom” në Mynih të Gjermanisë, shkruan KultPlus.

31-vjeçarja ndau disa fotografi dhe video me ndjekësit e saj në rrjetin social ‘Instagram’. Ndërkaq, në mbishkrim ajo thotë se Shqipëria është ndalesa e saj e radhës.

“Ju keni brohoritur jashtë mase, saqë u argëtova shumë atje lart! Faleminderit ‘Superbloom’ dhe të gjithë atyre që erdhën për të parë dhe kënduar në majë të mushkërive! Ju pashë të gjithëve!!! Shqipëria ti je ndalesa radhës! Shihemi së shpejti!!”, ka shrkuar Ora.

E veshur me markën “Versace”, ajo është shfaqur tejet tërheqëse. Duket se artistja iu është rikthyer koncerteve mbresëlënëse anembanë botës.

Ora po ashtu ka paralajmëruar se do të sjell së shpejti për fansat edhe albumin e saj të shumëpritur, ‘Rita Ora 3’. / KultPlus.com

Vajzat dhe gratë e Kosovës që shkëlqyen në botë – Rita Ora

KultPlus ju sjell 25 vajzat dhe gratë e Kosovës që u shndërruan në zërin e vajzave, djemve, grave dhe burrave të Kosovës.

Vajzat dhe gratë e Kosovës po vazhdojnë të shkëlqejnë në fusha të ndryshme, duke shndritë nëpër botë.

Me rastin e 8 Marsit, KultPlus ka përzgjedhë 25 vajza e gra që nëpërmjet fjalimeve, performancës, muzikës, sportit, filmit e biznesit kanë ngritë dhe kanë përfaqësuar vendin në mënyrë dinjitoze, e duke shndërruar Kosovën në një Kosovë të artë, në një Kosovë që synon Oscar, në një Kosovë që me rrëfimet e nxjerra po nga ky vend, i ka treguar botës po për dhimbjen, kurajën dhe guximin e vajzave dhe grave të vendit më të ri në kontinentin e vjetër.

Po këto vajza dhe gra u shndërruan në inspirimin e shumë vajzave, djemve, grave e burrave, të cilët kuptuan se ëndrrat nuk duhet dhe nuk mbeten vetëm ëndrra.

Në vazhdim, KultPlus ua sjell këngëtaren kosovare me famë botërore, Rita Ora, e cila së fundmi ka nënshkruar një marrëveshje të re rekord me BMG.

Ajo njoftoi se ka shënuar një ‘kapitull të ri’ pasi siguroi një kontratë me agjencinë diskografike, klientët e së cilës përfshijnë Kylie Minogue, 5SOS, KSI dhe Run The Jewels.

Po ashtu, këngëtarja e njohur në mbarë botën u rikthye edhe një herë tjetër në skenën e madhe të “The Voice of Australia”.

Duke bashkuar forcat me DJ Sam Feldt , Rita Ora publikoi këngën e re të titulluar “Follow Me”.

Gjithashtu, Ora u shfaq me elemente të veshjes tradicionale shqiptare në “British Artistic Icon Award”.

Edhe këtë vit, ajo ka shënuar suksese të mëdha e ka qenë në vëmendje përgjatë gjithë kohës.

Ajo e dëshmon se po vazhdon të jetë një nga emrat më të dëgjuar në bazë të platformës më të madhe muzikore, Spotify, që ka nxjerr statistikat vjetore për secilin artist, duke treguar numrin e dëgjimeve që ata kanë shënuar përgjatë vitit 2021.

Ata vijnë nga 178 vende të ndryshme, ndërsa numri i orëve të shpenzuara në projektet e saj është 24.5 milionë. / KultPlus.com