Cineplexx Prizren sjell eventin Kids Festival me një super-ofertë për fëmijët tuaj

Cineplexx Prizren sjellë eventin Kids Festival për të gjithë fëmijët me një super-ofertë: një biletë, një Popcorn, një pije dhe një kupon 30 minuta në trampolinë tek Area 52 për vetëm 6€.

https://www.instagram.com/p/CbzzoZDKBRA/

Eventi fillon nga nesër deri me datën 10 prill ku fëmijët mund ta shikojnë premierën e filmit të fundit në Cineplexx, Sonic The Hedgehog 2 apo dy nga filmat e tjerë që po pëlqehen shumë nga fëmijët, Turning Red the Clifford The Big Red Dog dhe të përfitojnë nga oferta. Gjatë vikendit gjithashtu do të ketë aktivitete për fëmijë si Facepainting dhe Coloring Pages.

Ngjarja e filmit Sonic The Hedgehog 2 vazhdon ku Sonic pasi që u vendos në Green Hills, ai do të tregojë se e ka atë që duhet për të qenë një hero i vërtetë. Prova e tij vjen kur Dr. Robotnik kthehet me një partner të ri, Knuckles, të cilët po kërkojnë një emerald mistik që ka fuqinë të shkatërrojë qytetërimin. Sonic bashkohet me ndihmësin e tij, Tails, dhe së bashku ata nisin një udhëtim global për të gjetur emeraldin përpara se të bjerë në duart e gabuara.

Orarin e filmit mund ta gjeni këtu: https://www.cineplexx-ks.eu/movie/Sonic-the-Hedgehog-2/

Ngjarja e filmit Turning Red, nga Pixar dhe Disney flet për Mei Lee një vajzë 13-vjeçare e cila është e ndarë mes të qenit vajza e bindur e nënës së saj dhe njëkohësisht duke u përballuar me kaosin e rinisë së saj. Si të mos mjaftonte kjo, kur ajo emocionohet shumë, shndërrohet në një panda të kuqe gjigande.

Orarin e filmit mund ta gjeni këtu: https://www.cineplexx-ks.eu/movie/Turning-Red/

© 2021 Disney/Pixar. All Rights Reserved.

Ngjarja e filmit Clifford The Big Red Dog flet për Emily Elizabeth e cila takon një shpëtimtar kafshësh magjike, i cili i jep asaj një qenush të vogël të kuq, ajo kurrë nuk e priste që të zgjohej për të gjetur një qen gjigant në apartamentin e saj. Me nënën e saj larg për punë, Emily dhe xhaxhai i saj argëtues nisen në një aventurë.

Orarin e filmit mund ta gjeni këtu: https://www.cineplexx-ks.eu/movie/Clifford-the-Big-Red-Dog/

Për më tepër informata rreth orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx, ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit Cineplexx KS apo direkt në kinema prej orës 15:00. / KultPlus.com