Sot, për Ditën e Kinemasë në Cineplexx, çmimet e biletave duke filluar nga 2,80€

Në Cineplexx dita e martë shënon Ditën e Kinemasë, e cila është ditë e rezervuar për çmime më të ulëta të biletave, ku çmimet e tyre fillojnë nga 2,80€.

Dita e martë është dita që kinemaja më e madhe në vend, Cineplexx, ka rezervuar për filmdashësit, duke ofruar çmime më të lira të biletave, duke filluar nga 2,80 për filmat 2D, dhe 3,60 për filmat 3D. Me zbritje në të dy kinematë, në Prizren dhe Prishtinë, sot mund t’i shikoni 9 filma të ndryshëm, të cilët shfaqen në orare të ndryshme nga ora 15:00 deri në ora 23:00. Top 3 filmat të cilët mund t’i shikoni sot me çmime të zbritura në Cineplexx janë:

1) Tenet
I armatosur me vetëm një fjalë, Tenet, dhe duke luftuar për mbijetesën e të gjithë botës, një Protagonist udhëton nëpër një botë muzgu të spiunazhit ndërkombëtar në një mision që do të shpaloset në diçka përtej kohës reale.

Filmi me regji nga mjeshtri i kinemasë Christopher Nolan, i cili ngelet një nga filmbërësit modern më të njohur në botën e kinemasë. Filmat e tij kanë arkëtuar miliarda në arkat filmike, ndërsa filmi i tij I fundit Tenet, po shënon sukses të jashtëzakonshëm, duke marrë parasysh situatën pandemike në botë.

2) Malasana 32
Një famile shpërngulet në një shtëpi të re për të jetuar ëndrrën e një qyteti të madh. Një shtëpi ku ëndërrat shëndërrohen në ankthe.

3) The War with Grandpa
I mërzitur që i duhet të ndajë dhomën që do me gjyshin e tij, Peter vendos të shpallë luftë në një përpjekje për ta marrë atë përsëri. Filmi vjen me regji nga Tim Hill, ndërsa në role vijnë emra të njohur nga bota e filmit, si Robert De Niro, Uma Thurman, Christopher Walken, etj.

Përveç këtyre tre filmave, në të dy kinematë po shfaqen edhe super-filmat Wasp Network, Mulan dhe New Mutants, ndërsa nga filmat për fëmijë, po vazhdojnë të shfaqen Trolls World Tour si dhe drama familjare Lassie Come Home.

Kinemaja sot nis punën nga ora 15:00, ndërsa për të gjithë filmat që po shfaqen dhe oraret e shfaqjeve mund t’i gjeni në linkun këtu (e lidhni me këtë link: https://www.cineplexx-ks.eu/filma/programi-i-filmave/)

Këtë Halloween, Cineplexx sjell event të veçantë me çmim biletash vetëm 3€

Edhe këtë vit, për festën e Halloween më 31 Tetor, Cineplexx organizon event të veçantë, ku do të shfaqen 3 super-filma horror me çmim special prej 3 EUR.

Cineplexx do të jetë një destinacion fantatstik për ditën e Halloween. Me një çmim special të biletave (3,00 Eur) dhe dekorime të frikshme në korridor, kinemaja do të jetë vend perfekt për fansat e filmave horror dhe festës së Halloween në përgjithësi.

Këtë event, Cineplexx ka vendosur të risjellë në shfaqje 3 filma horror, 2 prej të cilëve u shfaqën më herët gjatë vitit, ndërsa super-horrori spanjoll, 32 Malasana Street, do ta ketë premierën këtë javë.

Këta janë 3 filmat të cilët do të mund ti shihni në Cineplexx këtë Halloween:

1. 32 Malasana Street

Filmi flet për një familje e cila shpërngulet në një shtëpi të re për të jetuar ëndrrën e një qyteti të madh. Por asgjë nuk është si ata mendojnë, sepse në atë shtëpi, ëndërrat shëndërrohen në ankthe.

2. The Invisible Man

Kur ish i dashuri abuzues i Cecilias vetëvritet dhe i lë asaj të gjithë pasurinë e tij, ajo nis të dyshojë se vdekja e tij është një rreng. Ndodhi të rastësishme e vdekjeprurëse bëjnë që Cecilia të përpiqet të provojë se ajo po përndiqet nga një person që askush nuk mund ta shikojë. The Invisible Man mbetet një nga filmat më të mirë dhe më të suksesshëm horror të vitit 2020.

3.Fantasy Island

Një përshtatje e serialit të famshëm horror të viteve 70, rreth një resorti magjik në ishull. Filmi flet për një grup të rinjsh të cilët shkojnë për pushim në një resort në ishull, por pushimi i tyre shëndërrohet në një makth.

Ky event do të fillojë të shtunën, më 31 Tetor nga ora 18:00, ndërsa biletat për këtë event mund ti bleni çdo ditë prej orës 15:00 në kinema, ose përmes aplikacionit që tashmë është i lansuar dhe gjindet për shkarkim në të dy platformat, IOS dhe Android. Listën e plotë të orareve të filmave për këtë event por edhe për ditën në vijim, mund ta gjeni në faqen e Cineplexx (fjalën Cineplexx e lidhni me këtë linkun këtu: https://www.cineplexx-ks.eu/filma/programi-i-filmave/ )

Këtë Halloween, Cineplexx sjell event të veçantë me çmim biletash vetëm 3€

Edhe këtë vit, për festën e Halloween më 31 Tetor, Cineplexx organizon event të veçantë, ku do të shfaqen 3 super-filma horror me çmim special prej 3 EUR.

Cineplexx do të jetë një destinacion fantatstik për ditën e Halloween. Me një çmim special të biletave (3,00 Eur) dhe dekorime të frikshme në korridor, kinemaja do të jetë vend perfekt për fansat e filmave horror dhe festës së Halloween në përgjithësi.

Këtë event, Cineplexx ka vendosur të risjellë në shfaqje 3 filma horror, 2 prej të cilëve u shfaqën më herët gjatë vitit, ndërsa super-horrori spanjoll, 32 Malasana Street, do ta ketë premierën këtë javë.

Këta janë 3 filmat të cilët do të mund ti shihni në Cineplexx këtë Halloween:

1. 32 Malasana Street

Filmi flet për një familje e cila shpërngulet në një shtëpi të re për të jetuar ëndrrën e një qyteti të madh. Por asgjë nuk është si ata mendojnë, sepse në atë shtëpi, ëndërrat shëndërrohen në ankthe.

2. The Invisible Man

Kur ish i dashuri abuzues i Cecilias vetëvritet dhe i lë asaj të gjithë pasurinë e tij, ajo nis të dyshojë se vdekja e tij është një rreng. Ndodhi të rastësishme e vdekjeprurëse bëjnë që Cecilia të përpiqet të provojë se ajo po përndiqet nga një person që askush nuk mund ta shikojë. The Invisible Man mbetet një nga filmat më të mirë dhe më të suksesshëm horror të vitit 2020.

3.Fantasy Island

Një përshtatje e serialit të famshëm horror të viteve 70, rreth një resorti magjik në ishull. Filmi flet për një grup të rinjsh të cilët shkojnë për pushim në një resort në ishull, por pushimi i tyre shëndërrohet në një makth.

Ky event do të fillojë të shtunën, më 31 Tetor nga ora 18:00, ndërsa biletat për këtë event mund ti bleni çdo ditë prej orës 15:00 në kinema, ose përmes aplikacionit që tashmë është i lansuar dhe gjindet për shkarkim në të dy platformat, IOS dhe Android. Listën e plotë të orareve të filmave për këtë event por edhe për ditën në vijim, mund ta gjeni në faqen e Cineplexx (fjalën Cineplexx e lidhni me këtë linkun këtu: https://www.cineplexx-ks.eu/filma/programi-i-filmave/ )

Këta janë super-filmat që mund t’i shikoni këtë fundjavë në Cineplexx

Këtë fundjavë, në Cineplexx mund t’i shikoni disa nga premierat më të fundit botërore.

Vikendi është kohë që më së miri kalohet duke shikuar filma, dhe ku t’i shikosh filmat më të rinjë, më mirë se në Cineplexx. Këtë vikend, në kinemanë në Prishtinë dhe Prizren mund t’i shikoni 10 filma të ndryshëm, të cilët shfaqen në orare të ndryshme nga ora 12:00 deri në ora 23:00. Top 3 filmat të cilët mund t’i shikoni këtë fundjavë në Cineplexx janë:

1) Teten
I armatosur me vetëm një fjalë, Tenet, dhe duke luftuar për mbijetesën e të gjithë botës, një Protagonist udhëton nëpër një botë muzgu të spiunazhit ndërkombëtar në një mision që do të shpaloset në diçka përtej kohës reale.

Filmi me regji nga mjeshtri i kinemasë Christopher Nolan, i cili ngelet një nga filmbërësit modern më të njohur në botën e kinemasë. Filmat e tij kanë arkëtuar miliarda në arkat filmike, ndërsa filmi i tij I fundit Tenet, po shënon sukses të jashtëzakonshëm, duke marrë parasysh situatën pandemike në botë.

2) Mulan
Një vajzë e re kineze maskohet si një luftëtare mashkull në mënyrë që të shpëtojë babanë e saj. Remake i filmit të famshëm të animuar me të njejtin titull.

3) Misbehaviour
Një grup grash nxjerrin një plan për të prishur konkursin e bukurisë Miss World 1970 në Londër. Filmi vjen nën regjinë e Philipa Lowthorpe, ndërsa në rol kryesor është aktorja e njohur britanike Keira Knightley. Përveç këtyre tre filmave, në të dy kinematë po shfaqen edhe filmat familjarë si Trolls World Tour dhe Pinocchio, ndërsa fansat e filmave dramë komedi dhe aksion mund të argëtohen me filmat si: The New Mutants, The War with Grandpa, An Officer and a Spy, The Personal History of David Copperfield, si dhe filmin e ri turk i cili iu shtua repertoarit të filmave, Iki Gozum Ahmet.

Kinemaja në fundjavë nis punën nga ora 12:00, ndërsa për të gjithë filmat që po shfaqen dhe oraret e shfaqjeve mund t’i gjeni në linkun këtu (e lidhni me këtë link: https://www.cineplexx-ks.eu/filma/programi-i-filmave/)

Këtë të enjte, Cineplexx organizon eventin #LadiesNight me super-shpërblime

Cineplexx organizon eventin Ladies Night këtë të enjte, më 22 tetor, në të dy kinematë, ku do të dhurohen shumë shpërblime në të gjitha sallat.

Për premierën e filmit Misbehaviour, Cineplexx organizon eventin “Ladies Night” në të dy kinematë, me shumë shpërblime nga brende të ndryshme, ku ndër shpërblimet kryesore në kinemanë në Prishtinë do të jenë: 1x Fustan Couture në vlerë prej 1650€ nga Blerina Kllokoqi Rugova, 5x Zbardhime të dhëmbëve në vlerë 120€ nga Dent MEX, 4x Syze #Vogue dhe Ray-Ban nga Optika Simon, 2x Microblading në vlerë prej 200€ nga BROWS BY – Fjolla si dhe 3x Çanta nga O bag, ndërsa në kinemanë në Prizren shpërblime kryesore do të jenë një udhëtim në Stamboll për 2 persona All Inclusive nga agjensioni turistik Dua.Tourist si dhe 2x Fustana në vlerë 400€ nga Blerina Kllokoqi Rugova.

Biletat për këtë event tashmë kanë dalë në shitje, dhe ato mund ti bleni çdo ditë në të dy kinematë.

https://www.instagram.com/p/CGhZWJQKOWa/?utm_source=ig_web_copy_link

Filmi flet për një grup grash që nxjerrin një plan për të prishur konkursin e bukurisë Miss World 1970 në Londër. Filmi vjen me regjinë e Philippa Lowthorpe, ndërsa në rol kryesor do të jetë aktorja e njohur britaneze Keira Knightley.

Përveç shpërblimeve kryesore që u përmenden më lartë, për këtë event që do të fillojë në të dy kinematë nga ora 18:00, Cineplexx do të dhurojë edhe shpërblime nga brende tjera të ndryshme si:
3x Vathë në vlerë prej 74€ nga Oliver Weber, 3x Frizurë dhe Grim në vlerë prej 65€ nga Andërr Atelie, 2x Ora dore nga EMO, 5x Anëtarësi 1 vjeçare në Fivestar Fitness, 3x Lash Extensions nga Angel Studio Academy, 2x Mbjellje të çerpikëve në vlerë prej 80€ nga Nita Lashes, 3x Frizurë dhe Grim në vlerë prej 45€ nga Beauty Lounge Rina Baliqi, 3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Lindex Kosova, 8x Shërbime në vlerë prej 20€ nga Dream Nails, 5x Gift Cards në vlerë prej 30€ nga Loris Perfume Kosova.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fcineplexxkosovo%2Fvideos%2F643942899656043%2F&show_text=false&width=560

Biletat për këtë eventi mund t’i blini çdo ditë prej orës 15:00 në Cineplexx, ose përmes aplikacionit të cilin mund ta shkarkoni në APP Store ose në Playstore. Për më shumë rreth eventit, klikoni këtu mund t’i gjeni në webfaqën e Cineplexx. (lidheni me kete link: https://cineplexx-ks.eu/Content.Node/ks/events/_items/Misbehaviour_-_Ladies_Night.sq-KS.php )

Filmi i animuar Trolls World Tour vjen në Cineplexx me eventin Dita e Familjes ku do të ketë shumë shpërblime

Filmi shumë i dashur për fëmijë Trolls World Tour vjen në Cineplexx ditën e shtunë, më 17 tetor, me eventin Dita e Familjes, ku do të ketë shumë shpërblime nga brende të ndryshme.

Njëri prej filmave të shumë pritur për fëmijë po arrin në Cineplexx! Kinemaja më e madhe në vend Cineplexx, për filmin Trolls World Tour, do të organizojë eventin Dita e Familjes, ku do të ketë shumë shpërblime dhe aktivitete. Ky event do te mbahet ne të dy kinematë, në Prishtine dhe në Prizren. https://www.facebook.com/cineplexxkosovo/photos/a.1756685821240228/2711509365757864/

Filmi është vazhdim i filmit të animuar hit me të njejtin titull. Filmi flet për mbretëreshën e Hard Rock Trolls, e cila përpiqet të marrë përsipër të gjitha mbretëritë e Troll, dhe mbretëresha Poppy dhe miqtë e saj provojnë mënyra të ndryshme për të shpëtuar të gjithë Trolls të tjerë. Filmi vjen nën regjinë e

Eventi për filmin Trolls World do të mbahet më 17 tetor, prej orës 11:00 deri 16:00, ku fokusi kryesor do të jetë pikërisht premiera e këtij filmi. Për fëmijët do të ketë shumë shpërblime dhe aktivitete si:
3x Biçikleta nga Pilot Bike
8 Lodra nga The Entertainer Kosovo
5x Gift Cards në vlerë prej 40€ nga Blukids Kosova
5 Lodra nga eurekakidskosovo
3 Lodra nga Baby Center Prishtinë
Balloon Artist

Përpos disa brendeve të njejta që do të dhurojnë shpërblime të ndryshme për fëmijë si Pilot Bike Entertained dhe Baby Center, në kinemanë në Prizren do të ketë shpërblime poashtu edhe nga brendi Lindex for Kids, i cili do të dhurojë 3 kupona në vlerë nga 50 Eur.

Trailer embed: https://www.facebook.com/watch/?v=367563817777047

Për më tepër informata rreth eventit dhe orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx Kosovo, ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit apo direkt në kinema prej orës 11:00. (lidheni me kete link: https://www.cineplexx-ks.eu/Content.Node/ks/events/_items/Trolls_World_Tour_-_Family_Day.sq-KS.php