Cineplexx Prizren sjell eventin Kids Festival me një super-ofertë për fëmijët tuaj

Cineplexx Prizren sjellë eventin Kids Festival për të gjithë fëmijët me një super-ofertë: një biletë, një Popcorn, një pije dhe një kupon 30 minuta në trampolinë tek Area 52 për vetëm 6€.

https://www.instagram.com/p/CbzzoZDKBRA/

Eventi fillon nga nesër deri me datën 10 prill ku fëmijët mund ta shikojnë premierën e filmit të fundit në Cineplexx, Sonic The Hedgehog 2 apo dy nga filmat e tjerë që po pëlqehen shumë nga fëmijët, Turning Red the Clifford The Big Red Dog dhe të përfitojnë nga oferta. Gjatë vikendit gjithashtu do të ketë aktivitete për fëmijë si Facepainting dhe Coloring Pages.

Ngjarja e filmit Sonic The Hedgehog 2 vazhdon ku Sonic pasi që u vendos në Green Hills, ai do të tregojë se e ka atë që duhet për të qenë një hero i vërtetë. Prova e tij vjen kur Dr. Robotnik kthehet me një partner të ri, Knuckles, të cilët po kërkojnë një emerald mistik që ka fuqinë të shkatërrojë qytetërimin. Sonic bashkohet me ndihmësin e tij, Tails, dhe së bashku ata nisin një udhëtim global për të gjetur emeraldin përpara se të bjerë në duart e gabuara.

Orarin e filmit mund ta gjeni këtu: https://www.cineplexx-ks.eu/movie/Sonic-the-Hedgehog-2/

Ngjarja e filmit Turning Red, nga Pixar dhe Disney flet për Mei Lee një vajzë 13-vjeçare e cila është e ndarë mes të qenit vajza e bindur e nënës së saj dhe njëkohësisht duke u përballuar me kaosin e rinisë së saj. Si të mos mjaftonte kjo, kur ajo emocionohet shumë, shndërrohet në një panda të kuqe gjigande.

Orarin e filmit mund ta gjeni këtu: https://www.cineplexx-ks.eu/movie/Turning-Red/

© 2021 Disney/Pixar. All Rights Reserved.

Ngjarja e filmit Clifford The Big Red Dog flet për Emily Elizabeth e cila takon një shpëtimtar kafshësh magjike, i cili i jep asaj një qenush të vogël të kuq, ajo kurrë nuk e priste që të zgjohej për të gjetur një qen gjigant në apartamentin e saj. Me nënën e saj larg për punë, Emily dhe xhaxhai i saj argëtues nisen në një aventurë.

Orarin e filmit mund ta gjeni këtu: https://www.cineplexx-ks.eu/movie/Clifford-the-Big-Red-Dog/

Për më tepër informata rreth orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx, ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit Cineplexx KS apo direkt në kinema prej orës 15:00. / KultPlus.com

Filmi ‘Marry Me’ arrin në Cineplexx Prizren me shumë shpërblime për Ladies Night

Jennifer Lopez rikthehet në botën e filmit me filmin më të ri komedi-romancë, “Marry Me”. Për këtë premierë, Cineplexx organizon “Ladies Night” me shumë shpërblime në kinemanë në Prizren.

Në këtë event me 10 shkurt duke filluar nga ora 18:00 do të shfaqet filmi i shumë pritur nga aktorja dhe këngëtarja Jennifer Lopez, “Marry Me” ku gjatë këtij eventi do të ketë shumë shpërblime në çdo sallë si:

1x Microblading në vlerë prej 200€ nga BROWS BY – Fjolla
3x parfume nga EBC Cosmetics
2x Syze Ray-Ban nga Optika Gacaferi
10x dhurata nga Oriflame
3x Frizurë dhe Grim në vlerë prej 65€ nga Ándërr Atelie
3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga A&M Clothes
3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Ariana Nila Jewelry
2x aksesorë Guess nga EMO

Përveç shpërblimeve do të ketë gjithashtu një meny speciale të “Ladies Night” me çmim special nga 7,90€ në 5,00€ ku përfshihet një Popcorn L, dy pije 0,5l dhe Biskrem.

(from left) Kat Valdez (Jennifer Lopez) and Charlie Gilbert (Owen Wilson) in Marry Me, directed by Kat Coiro.

Ngjarja e filmit zhvillohet rreth yllit të muzikës, Kat Valdez (J.LO) e cila bashkë me Bastian (Maluma) do të martoheshin drejtpërdrejtë përpara një audience botërore fansash. Por kur Kat mëson shumë pak sekonda para premtimeve të saj, se Bastian e ka tradhëtuar, ajo vendos të martohet me Charlien (Owen Wilson), një të panjohur prej publikut. Ndërsa rrethanat komplikohen për çiftin e porsamartuar, ata duhet te vendosin nëse dy njerëz nga bota kaq të ndryshme mund ta gjejnë dashurinë e vërtetë së bashku.

Për më tepër informata rreth orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit Cineplexx KS apo direkt në kinema prej orës 15:00.

Interesim i jashtëzakonshëm për filmin vendor ‘Zgjoi’, gjatë eventit Ladies Night me 28 tetor në Cineplexx do të ketë super-shpërblime

Cineplexx organizon eventin Ladies Night me filmin Zgjoi këtë të enjte, më 28 tetor, në të dy kinematë, ku do të dhurohen shumë shpërblime në të gjitha sallat.

Për premierën e filmit vendor Zgjoi, Cineplexx organizon eventin “Ladies Night” në të dy kinematë, me shumë shpërblime nga brende të ndryshme. Biletat për këtë event tashmë kanë dalë në shitje, dhe ato mund ti bleni çdo ditë në të dy kinematë, nga ora 14:00, ose përmes aplikacionit Cineplexx KS. Interesimi i jashtëzakonshëm për filmin ka bërë që në kinemanë në Prishtinë, gjatë ditës së enjte, filmi të shfaqet në 20 orare, ndërsa në kinemanë në Prishtinë, filmi do të shfaqet në 11 orare.

Përveç shpërblimeve të ndryshme që do të dhurohen nëpër të gjitha sallat, për këtë film, të gjithë ata që blejnë bileta do të kenë mundësi të bëhen pjesë e lojës për një Iphone 13, të mundësuar nga Mobil Shop Mani.

Në eventin që do të mbahet në kinemanë në Prishtinë, do të dhurohen shumë shpërblime si:

2x Microblading në vlerë prej 200€ nga BROWS BY – Fjolla
4x Gift Cards në vlerë prej 100€ nga anaderm
3x Shatira nga Art n’flok
3x Zbardhime të dhëmbëve në vlerë 120€ nga Dent MEX
2x Syze Ray-Ban dhe #Vogue nga Optika Simon
3x Vathë në vlerë prej 73€ nga Oliver Weber Prishtinë
3x Gift Cards në vlerë prej 70€ nga Levi’s Kosova
3x Frizurë dhe Grim në vlerë prej 65€ nga Ándërr Atelie
3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Replay Kosovo
3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Guess Kosovo
3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Mango Kosovo
3x Çanta nga Carpisa kosovo 3x Lash Extensions nga Angel Studio Academy

Ndërsa në kinemanë në Prizren, do të dhurohen këto shpërblime:
3x Vathë në vlerë prej 73€ nga Oliver Weber Prishtinë
2x Depilime me laser komplet trupi në vlerë prej 89€ nga EsteMed Beauty Center
3x Frizurë dhe Grim në vlerë prej 65€ nga Anderr Atelie
3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga A&M Clothes
3x Lash Extensions nga Angel Studio Academy
2x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Flutra Shoes&Bags
20 Produkte Bioblas nga KOMOT Pharm

Filmi pëcjellë Fahrijen e cila është në kërkim të burrit të saj të humbur gjatë luftës në Kosovë. Ajo fillon një biznes bujqësor për ta siguruar mbijetësën e familjes së saj në një ambient tradicional patriarkal ku ambicia e saj për t’u zhvilluar nuk shihet me sy të mirë. Punët bujqësore fillojnë t’i ecin mbarë pos bletëve që janë shumë kaotike dhe agresive ndaj saj. Në rrugëtimin e saj për ta gjetur paqen me bletët, ajo fillon ta gjejë edhe paqen me veten për të jetuar në një situatë të re për të.

Biletat për këtë eventi mund t’i blini çdo ditë prej orës 14:00 në Cineplexx, ose përmes aplikacionit të cilin mund ta shkarkoni në APP Store ose në Playstore. Për më shumë rreth eventit, klikoni këtu mund t’i gjeni në webfaqën e Cineplexx.

Cineplexx Prizren nis lojën “Collect and Win”, të gjithë personat të cilët mbushin enigmën e Cineplexx, fitojnë një super shpërblim

Nga 10 gushti në Cineplexx Prizren ka nisur loja “Collect and Win”.

Një aktivitet i ri ka nisur në kinemanë Cineplexx në Prizren nga data 10 gusht. Loja quhet “Collect & Win”, dhe përmes kësaj loje të gjithë ata që blejnë bileta, për çdo biletë të blerë do të marrin nga një copë të enigmës dhe pasi ti kenë mbledhur të gjithë 4 copat e enigmës, do të fitojnë një menu për dy persona që përfshin 2x pije 0.5L dhe një pako të madhe popcorn. Personat të cilët vijnë në grup dhe marrin 4 bileta, mund ti shëndërrojnë menjëherë copëzat e mbledhura të enigmës në shpërblim, dhe ta marrin menynë falas menjëherë.

Ky aktivitet në kinemanë në Prizren do të zgjasë të paktën dy muaj, dhe duhet të potencohet se loja nuk vlen për kinemanë në Prishtinë. Më shumë informata rreth kësaj loje mund t’i gjeni këtu.

Biletat për filmat në Cineplexx mund t’i blini çdo ditë prej orës 15:00 në Cineplexx (gjatë vikendit nga ora 12:00), ose edhe online përmes aplikacionit Cineplexx KS. / KultPlus.com