Filmi vendor ‘Në kërkim të Venerës’ arrin në Cineplexx

Pas sukseseve të filmave të fundit shqiptarë, filmi i radhës vendor qe arrin në Cineplexx nga nesër është “Në kërkim të Venerës”.

Filmi “Në kërkim të Venerës”, ka pasur suksese ndërkombëtare ku aktorja Kosovare Krasniqi në rolin e saj si Venera, është zgjedhur fituese e çmimit “Aktorja më e mirë në rol kryesor” në Festivalin e Filmit në Valencia të Spanjës. Përveç kësaj ky filmi nga regjisorja Norika Sefa është shpërblyer me çmimin special të Jurisë (Special Jury Award) gjatë ceremonisë së shpërndarjes së çmimeve të Festivalit të Roterdamit.

Filmi flet për Venerën, një vajzë e re dhe e ndrojtur, e cila fillon të përjetojë një rrugëtim të ri në jetën e saj pasi njofton Dorinën (Rozafa Celaj), një vajzë mendje-hapur. Ky përjetim e shtyn që nga një vajzë e ndrojtur të kthehet në një revoltë ndaj familjes së saj tradicionale.

Për më tepër informata rreth orareve të filmit mund ta vizitoni webfaqen e Cineplexx Kosovo, ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit Cineplexx KS apo direkt në kinema prej orës 14:30.

Popcorn FALAS në Cineplexx për “Popcorn National Day”

Cineplexx më 19 janar për “Popcorn National Day” dhuron popcorn falas për çdo biletë të blerë.

Nesër për “Popcorn National Day” keni mundësi të shikoni njërin nga filmat më të fundit në Cineplexx dhe të fitoni një popcorn S falas. Oferta vlenë gjatë gjithë ditës dhe për të gjithë filmat.

Këta janë disa nga filmat më të shikuar që shfaqen gjatë kësaj dite:

Spider-Man: No Way Home

Me identitetin e Spiderman tashmë të zbuluar, Peter i kerkon ndihmë Doctor Strange. Kur një magji shkon tmerrësisht keq, kundërshtarë të rrezikshëm nga universe të tjera fillojnë të shfaqen në skenë, duke e detyruar Peter të kuptojë se çka me të vërtetë është të jesh Spiderman.

Scream

Ngjarja e filmit vazhdon 25 vite pas një varg vrasjesh brutale të cilat tronditën qytetin e qetë të Woodsboro, California. Një vrasës i ri që mban maskën “Ghostface” fillon të synojë një grup adoleshentësh për të ringjallur sekretet nga e kaluara vdekjeprurëse e qytetit dhe Sidney Prescott duhet të kthehet për të zbuluar të vërtetën.

Zgjoi

Filmi pëcjellë Fahrijen e cila është në kërkim të burrit të saj të humbur gjatë luftës në Kosovë. Ajo fillon një biznes bujqësor për ta siguruar mbijetesën e familjes së saj në një ambient tradicional patriarkal ku ambicia e saj për t’u zhvilluar nuk shihet me sy të mirë

https://www.instagram.com/p/CY15fPDIowR/embed/captioned/?cr=1&v=14&wp=675&rd=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com&rp=%2Fpopcorn-falas-ne-cineplexx-per-popcorn-national-day%2F#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A524.7999997138977%2C%22ls%22%3A236.59999990463257%2C%22le%22%3A237.59999990463257%7D

Për më tepër informata rreth programit të filmave mund ta vizitoni webfaqen e Cineplexx Kosovo, ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit Cineplexx KS apo direkt në kinema prej orës 14:30.

Cineplexx organizon eventin ‘Horror Night’ me premierën e super-horrorit Scream, i cili po cilësohet si filmi më i miri që nga origjinali

Njëri prej filmave të shumë pritur horror për këtë vit po arrin në Cineplexx! Me këtë rast kinemaja ka përgatitur një event special për premierën e këtij filmi, eventin Horror Night. Ky event do të mbahet në të dy kinematë, në Prishtinë dhe në Prizren, duke filluar nga ora 18:00. Për një eksperienc sa më reale dhe të argëtueshme për pubilkun, kinemaja do të këtë atmosferë horrori të inspiruar nga ky film. Gjithashtu nuk do të mungoj edhe vetë vrasësi, “Ghostface”.

Ngjarja e filmit vazhdon 25 vite pas një varg vrasjesh brutale të cilat tronditën qytetin e qetë të Woodsboro, California. Një vrasës i ri që mban maskën “Ghostface” fillon të synojë një grup adoleshentësh për të ringjallur sekretet nga e kaluara vdekjeprurëse e qytetit dhe Sidney Prescott duhet të kthehet për të zbuluar të vërtetën. Aktoret kryesor në këtë film janë Neve Campbell (Sidney Presccot), Courteney Cox dhe David Arquette, treshja e famshme e cila luan në filmat e Scream që nga viti 1996.

Cineplexx gjithashtu ka organizuar një lojë shpërblyese për t’i fituar dy bileta VIP në eventin Horror Night, ku mund të bëheni pjesë e lojës këtu:

Për më tepër informata rreth orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx Kosovo, ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit Cineplexx KS apo direkt në kinema prej orës 14:30. /KultPlus.com

Cineplexx organizon eventin ‘Horror Night’ më 13 janar me filmin “Scream”

Më 13 janar Cineplexx organizon eventin ‘Horror Night’ me super horrorin “Scream”.

Për një eksperiencë sa më reale dhe të argëtueshme për pubilkun, kinemaja do të jetë me skenografi të inspiruar nga ky film.

Eventi nis nga ora 18:00.

Njëzet e pesë vite pas serisë origjinale të vrasjeve në Woodsboro, shfaqet një vrasës i ri dhe Sidney Prescott duhet të kthehet për të zbuluar të vërtetën.

Scream – Horror Night | Cineplexx KS (cineplexx-ks.eu) / KultPlus.com

Filmi i shumëpritur i Marvel, Spider-Man: No Way Home, impresionon kritikët e filmit

Nga 16 dhjetori nis të shfaqet edhe në Cineplexx

Spiderman: No Way Home, nis shfaqjen e tij këtë javë edhe në Kosovë, dhe nga 16 dhjetori do të mund ta shikoni çdo ditë në Cineplexx. Me vlerësimet e para të filmit, ai po konsiderohet si një nga filmat më spektakolar të vitit.

Spiderman: No Way Home, filmi i fundit me superheronjë nga Marvel për këtë vit, dhe i treti nga trilogjia e filmave që përqendrohet në personazhin e Spiderman, arrin më 16 dhjetor në Cineplexx me eventin Spiderman Day në të dy kinematë, në Prishtinë dhe Prizren ku do të ketë edhe shpërblime.

Filmi ka thyer rekord të shitjeve paraprake të biletave, duke tejkaluar kështu edhe filmat e mëdhenjë si Avengers: Infinity War, Star Wars: The Rise of Skywalker, e të tjerë.

Gazeta e njohur, Guardian tha se filmi i fundit i Spiderman është vazhdimisht konsistent në cilësinë që ofron, ndërsa gazeta tjetër e madhe, The Wrap, u shpreh se “filmi arrin të mbajë në balancë të jashtëzakonshme aksionin e mahnitshëm përmes kohë-hapësirës dhe emocioneve që aktorët përqojnë dhe storja krijon”.

Gazetarja Perri Reminoff shprehet se filmi është në fillim i ngadaltë deri në shpërthimin e pjesës së dytë që më pas bëhet një nga filmat më argëtues të vitit me të gjitha shpalosjet impresive për botën e “Multiverse”.

Në Rottentomatoes filmi vazhdon ti mbajë kritikat 100% pozitive ku deri më tani mbi 47 kritikë kanë shkruar vlerësimin e tyre për filmin.

Përveç premierës botërore të këtij filmi, Cineplexx gjatë eventit Spiderman Day më 16 dhjetor do të dhurojë shpërblime të ndryshme në të dy kinematë, ku në kinemanë në Prishtinë, dyqani online E-BAA (Insert hyperlink https://e-baa.com/) do t’i dhurojë 5 kupona në vlerë nga 50 EUR ndërsa Marso Merch do t’i dhurojë 10 duksa të ndryshëm, ndërsa në kinemanë në Prizren, brendi i njohur si Aztech (insert hyperlink: https://aztechonline.com/), do të dhurojë 3 kupona në vlerë nga 50 EUR.

Filmi Spiderman: No Way Home gjatë këtij eventi në Cineplexx do të shfaqet në 9 orare të ndryshme.

Biletat për filmin mund t’i blini çdo ditë prej orës 15:00 në Cineplexx, apo përmes aplikacionit CINEPLEXX KS. Për më shumë rreth eventit, klikoni këtu mund t’i gjeni në webfaqën e Cineplexx.

https://cineplexx-ks.eu/Content.Node/ks/events/items/Black_Widow-_Premiere_Night.sq-KS.php

Cineplexx feston 5 vjetorin e hapjes në Kosovë – më 12 dhjetor të gjitha biletat 2,00 €!

Më 12 dhjetor, Cineplexx feston ditëlindjen e 5të, meqë rast do të ketë një super-ofertë, ku të gjitha biletat 2D, 3D, ulëset e rregullta dhe VIP, do të jenë vetëm 2,00 Euro.

Eventi do të mbahet në të dy kinematë, në Prishtinë dhe Prizren ndërsa kinemaja do të punojë nga ora 10:30 deri në ora 22:00. Biletat tashmë janë në shitje, për filmat më të ri dhe më të shikuar në Cineplexx si: Zgjoi, House of Gucci, Eternals, Ghostbusters: Afterlife, Resident Evil: Welcome to Raccoon City, por edhe premierat e fundit, sikur West Side Story, filmi i fundit nga regjisori Steven Spielberg që pritet të jetë një nga filmat më të nxehtë gjatë sezonës së çmimeve Oskar, të gjithë këta me super çmim prej vetëm 2,00€.

Më poshtë, do t’i listojmë top filmat që mund t’i shikoni gjatë kësaj dite të veçantë:


Zgjoi

Filmi pëcjellë Fahrijen e cila është në kërkim të burrit të saj të humbur gjatë luftës në Kosovë. Ajo fillon një biznes bujqësor për ta siguruar mbijetësën e familjes së saj në një ambient tradicional patriarkal ku ambicia e saj për t’u zhvilluar nuk shihet me sy të mirë. Punët bujqësore fillojnë t’i ecin mbarë pos bletëve që janë shumë kaotike dhe agresive ndaj saj. Në rrugëtimin e saj për ta gjetur paqen me bletët, ajo fillon ta gjejë edhe paqen me veten për të jetuar në një situatë të re për të.
House of Gucci

Duke përfshirë tre dekada dashurie, tradhtie, dekadence, hakmarrjeje dhe në fund të fundit vrasje, ne shohim se çfarë do të thotë një emër, çfarë ia vlen dhe sa larg do të shkojë një familje për kontroll.Encanto
Një vajzë e re kolumbiane duhet të përballet me zhgënjimin e të qenit e vetmja anëtare e familjes së saj pa fuqi magjike.Clifford the Big Red Dog
Dashuria e një vajzës të re për një qenush të vogël të quajtur Clifford e bën qenin të rritet në një madhësi gjigande.


Queenpins

Një grup amvisesh krijojnë një mashtrim kuponash në vlerë prej 40 milionë dollarësh.

Cineplexx gjithashtu do të shfaq edhe filma tjerë gjatë kësaj dite speciale. Biletat për këtë event mund t’i blini çdo ditë prej orës 14:30 në Cineplexx, ose përmes aplikacionit Cineplexx KS, nga ku mund t’i shikoni ulëset online, ti përzgjedhni ato dhe më pas ti paguni direkt me kartelë.

Më shumë informata rreth filmave mund të gjeni në webfaqën e Cineplexx. (lidheni me kete link: https://www.cineplexx-ks.eu/filma/

Dalin në shitje biletat për ‘Spiderman: No Way Home’, arrin në Cineplexx më 16 dhjetor

Një nga filmat e shumëpritur dhe më të mëdhenjë të vitit, SpiderMan: No Way Home, arrin më 16 dhjetor në Cineplexx.

Cineplexx ka njoftuar se tashmë kanë dalë në shitje biletat për filmin Spiderman: No Way Home, që është një nga filmat më të pritur të këtij viti. Filmi arrin si premierë në të dy kinematë, në Prishtinë dhe Prizren, me datën 16 dhjetor dhe biletat për këtë film tashmë kanë dalë në shitje, dhe ato mund ti bleni çdo ditë në të dy kinematë ose online përmes aplikacionit Cineplexx KS.

Duke marrë parasysh interesimin e lartë për këtë film, Cineplexx sugjeron që për blerjen e biletave të përdoret aplikacioni Cineplexx KS, i cili mundëson që të përzgjidhet orari i preferuar, dita, ulëset, etj, dhe kështu i mundësohet atyre që i blejnë më herët të sigurojnë ulëset më të mira në kinema, pa pasur nevojë të vijnë paraprakisht në kinema për ti blerë ato fizikisht.

Aplikacioni mund të shkarkohet në të dy platformat, edhe në IOS edhe në Android, dhe biletat mund të blihen me çfarëdo kartele.

Me identitetin e Spiderman tashmë të zbuluar, Peter i kërkon ndihmë Doctor Strange. Kur një magji shkon tmerrësisht keq, kundërshtarë të rrezikshëm nga botë të tjera fillojnë të dalin në skenë, duke e detyruar Peter të kuptojë se çka me të vërtetë nënkupton të jesh Spiderman. Filmi është në regji të Jon Watts, i cili rikthehet edhe për këtë film në timon, ndërsa në rolet kryesore në film paraqiten Tom Holland, Zendaya, Benedict Cumberbatch, Jon Favreau, etj.

Biletat për këtë film mund t’i blini çdo ditë prej orës 14:30 në Cineplexx, ose edhe online përmes aplikacionit Cineplexx KS. Më shumë informata rreth filmit mund t’i gjeni në webfaqën e Cineplexx.

Cineplexx organizon eventin Dita e Familjes më 4 dhe 5 dhjetor me filmat Encanto dhe Clifford and the Big Red Dog


Këtë vikend, më 4 dhe 5 dhjetor, me dy filma të ndryshëm Cineplexx ju mirëpret me eventin Dita e Familjes, ku do të ketë shumë shpërblime nga brende të ndryshme.

Kinemaja më e madhe në vend Cineplexx, për filmin e animuar nga Disney, “Encanto”, si dhe me filmin familjar “Clifford and the Big Red Dog” do të organizojë eventin Dita e Familjes, ku do të ketë shumë shpërblime dhe aktivitete. Ky event do te mbahet ne të dy kinematë, në Prishtinë dhe në Prizren, për dy ditë me rradhë, duke filluar nga ora 11:00.


Filmi “Encanto” flet për një vajzë të re kolumbiane e cila duhet të përballet me zhgënjimin e të qenit e vetmja anëtare e familjes së saj pa fuqi magjike. Ndërsa, filmi familjar “Clifford and the Big Red Dog”, flet për një vajzë të re, dashuria e së cilës për një qenush të vogël të quajtur Clifford e bën qenin të rritet në një madhësi gjigande.

Fokusi kryesor i këtij eventi do të jetë pikërisht premiera e këtij filmi. Për fëmijët do të ketë shumë shpërblime dhe aktivitete si:

3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Guess Kosovo
3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Mango Kosovo
2x maska LOL Surprise dhe 1 palë vathë nga Oliver Weber
3x Gift Cards në vlerë prej 40€ nga Lindex Kosova
3x Gift Cards në vlerë prej 30€ nga Okaidi Kosovo
3x Gift Cards në vlerë prej 30€ nga Sportina Kosovo
3x Gift Cards në vlerë prej 30€ nga Chaussea Kosovo
6x Gift Cards në vlerë prej 10€ nga Playland KosovaFacepainting

Eventi i njejtë për këtë film të animuar do të mbahet edhe në kinemanë në Prizren, ku do të ndahen 5 kupona falas nga Area 52 Trampoline Park, SUPER 7 dhe PlayLand Kosovo, që gjenden në Galeria Shopping Mall, si dhe do të ketë aktivitete të Facepainting.

Për më tepër informata rreth eventit dhe orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx Kosovo, ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit apo direkt në kinema prej orës 11:00.

‘King Richard’, një nga filmat më inspirues të vitit, nga 18 nëntori nis shfaqjen në Cineplexx

Nga 18 nëntori, në Cineplexx do të fillojnë të shfaqen 2 super-filma të rinj, dhe një nga ta është prej filmave më inspirues këtë vit.

Nga data 18 nëntor, në Cineplexx do të keni mundësi t’i shihni disa nga premierat më të fundit botërore. Filmi më i pritur i kësaj jave është super-filmi King Richard, ku në rol kryesor është ylli Will Smith.

Detajet e të dy filmave që do të fillojnë të shfaqen këtë javë mund t’i gjeni më poshtë:

1) King Richard Një vështrim se si superyjet e tenisit Venus dhe Serena Williams u bënë ata që janë pas stërvitjes nga babai i tyre Richard Williams. Filmi ka në rol kryesor aktorin e famshëm Will Smith, ndërsa në role mbështetëse vijnë aktorët Demi Singleton, Saniyya Sidney, Jon Bernthal, e të tjerë.

2) Copshop

Në arrati nga një vrasës vdekjeprurës, një mashtrues dinak harton një skemë për t’u fshehur brenda një stacioni policie të një qyteti të vogël, por kur sulmuesi del në zonë, një polic rishtar i dyshimtë e gjen veten të kapur në konflikt. Nën regji të Joe Carnahan, filmi sjell aktorët Gerard Butler, Frank Grillo dhe Toby Huss së bashku në një film të mbushur aksion.

Biletat për këta filma mund t’i blini çdo ditë prej orës 14:30 në Cineplexx, ose përmes aplikacionit Cineplexx KS. Më shumë informata rreth filmave mund t’i gjeni në webfaqën e Cineplexx. / KultPlus.com

‘Eternals’ arrin në Cineplexx me eventin ‘Premiere Night’, përfshihen shpërblime të ndryshme nga Fivestar Fitness

Marvel rikthehet sërish, tashmë me një film që pritet ti jap kahje tjetër të gjitha zhvillimeve në botën e Marvel deri tani. Për premierën e filmit Eternals, më 11 nëntor, kinemaja më e madhe në vend, Cineplexx, do të organizojë një event Premiere Night, ku do të ketë shpërblime të ndryshme nga Fivestar Fitness.

Për premierën e filmit Eternals, më 11 nëntor, Cineplexx organizon eventin “Premiere Night” në të dy kinematë, ku do të ketë shumë shpërblime të ndryshme nga Fivestar Fitness! Biletat për këtë event tashmë kanë dalë në shitje, dhe ato mund ti bleni çdo ditë në kinema ose përmes Aplikacionit CINEPLEXX KS.

Përveç premierës botërore të këtij filmi, Cineplexx gjatë eventit Premiere Night prej orës 19:00 do të dhurojë shpërblime të ndryshme në të dy kinematë, nga Fivestar Fitness, të cilët festojnë 8 vjetorin e hapjes së tyre.

Instagram

Filmi Eternals, që pritet të nisë të sjellë ndryshime në gjithë atë që kemi parë deri tani në botën e filmave të Marvel, sjell sagën e të Përjetshmëve, një racë e qenieve të pavdekshme që jetuan në Tokë dhe formësuan historinë dhe qytetërimet e saj.

Filmi vjen nën regjinë e Chloe Zao, regjisorja e cila vitin e kaluar u shpërblye me çmimin Oskar për regjinë më të mirë, ndërsa në rolet kryesore luajnë aktorët Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lauren Ridloff, Salma Hayek, e të tjerë.

Eventi do të fillojë prej orës 19:00, dhe nga kjo orë do të shfaqet në orare të ndryshme.

Biletat mund t’i blini çdo ditë prej orës 14:30 në Cineplexx, ose përmes aplikacionit Cineplexx Ks.

Për më shumë rreth eventit, klikoni këtu. Po ashtu, mund t’i gjeni në webfaqën e Cineplexx. / KultPlus.com

Për pesë ditë, 5200 bileta të shitura, filmi “Zgjoi” me rekord të shikueshmërisë

Filmi “Zgjoi” me skenar dhe regji të Blerta Bashollit është duke zgjuar interesim të jashtëzakonshëm te audienca e Kosovës, shkruan KultPlus.

Këto ditë është duke u shfaqë në Cineplexx, dhe përgjegjësit e kësaj kinemaje kanë njoftuar se vetëm për pesë ditë, filmi “Zgjoi” është parë nga 5200 persona.

“Filmi Zgjoi është në rrugë për t’i thyer të gjitha rekordet e shikueshmërisë për filma vendorë 😍

5200 bileta të shitura për vetëm 5 ditë! 🔥😱

Përmendi personat që duhet ta shohin këtë super-film”, është thënë në njoftimin e Cineplexx Kosova.

Filmi që ka për bazë historinë e Fahrije Hotit, gruas që ngriti biznesin e ajvarit në Krushë të Madhe, tashmë ka marë shumë shpërblime edhe në nivel ndërkombëtar, sikurse që është duke u shfaqë në rrjete të kinemasë, poashtu në nivel ndërkombëtar.

Filmi është propozuar nga Kosova edhe për çmimin prestigjioz Oscar. Rolin e Fahrije Hotit e luan aktorja Yllka Gashi, e cila së fundi edhe u shpërblye për rolin më të mirë në Festivalin e Filmit në Spanjë./ KultPlus.com

Me 1926 bileta të shitura, ‘Zgjoi’ bëhet filmi shqiptar me më së shumti bileta të shitura në ditën e premierës

Filmi vendor Zgjoi mbajti premierën për publikun kosovar në Cineplexx më 28 tetor me rekord të shitjes së biletave.

Me 1926 bileta të shitura Zgjoi është bërë filmi shqiptar me më së shumti bileta të shitura në ditën e premierës. Për premierën e këtij filmi, Cineplexx me datën 28 tetor, në të dy kinematë, në Prishtinë dhe Prizren, organizoi eventin Ladies Night, ku për të pranishmit u dhuruan shumë shpërblime nga partnerët e shumtë të kinemasë më të madhe në Kosovë.

Filmi Zgjoi ka zgjuar interesim të jashtëzakonshëm tek publiku Kosovar, duke bërë që biletat për premierën e filmit në kinemanë në Prishtinë të shiten të gjitha një ditë para shfaqjes. Ndërsa, gjatë premierës së filmit në Prizren, në kinema ishin prezente edhe zonja Fahrije Hoti dhe gratë e tjera nga Krusha, të cilat me prezencën e tyre i dhanë një ngjyrë tjetër të gjithë mbrëmjes së premierës së këtij filmi.

Zonja Fahrije mbajti një fjalim të shkurtër para shfaqjes së filmit ndërsa foli për përvojat e saja private, sfidat në realizimin e filmit si dhe knaqësinë që ia jep asaj interesimi i publikut shqiptar për ta parë dhe dëgjuar rrëfimin e saj, por duke shpresuar që do u shërbejë të gjithëve me një mesazh pozitiv dhe inspirim për të vazhduar përpara kundrejt të gjitha sfidave.

Filmi do të vazhdojë të shfaqet në ditët dhe javët në vazhdim, ndërsa kinemaja Cineplexx ka rezervuar 6 orare për shfaqjen e filmit këtë vikend, duke u mundësuar të gjithë të interesuarve për ta shikuar në termine të ndryshme.

Filmi pëcjellë Fahrijen e cila është në kërkim të burrit të saj të humbur gjatë luftës në Kosovë. Ajo fillon një biznes bujqësor për ta siguruar mbijetësën e familjes së saj në një ambient tradicional patriarkal ku ambicia e saj për t’u zhvilluar nuk shihet me sy të mirë. Punët bujqësore fillojnë t’i ecin mbarë pos bletëve që janë shumë kaotike dhe agresive ndaj saj. Në rrugëtimin e saj për ta gjetur paqen me bletët, ajo fillon ta gjejë edhe paqen me veten për të jetuar në një situatë të re për të.

Oraret për filmin Zgjoi në Cineplexx mund t’i gjeni duke klikuar këtu / KultPlus.com

Interesim i jashtëzakonshëm për filmin vendor ‘Zgjoi’, gjatë eventit Ladies Night me 28 tetor në Cineplexx do të ketë super-shpërblime

Cineplexx organizon eventin Ladies Night me filmin Zgjoi këtë të enjte, më 28 tetor, në të dy kinematë, ku do të dhurohen shumë shpërblime në të gjitha sallat.

Për premierën e filmit vendor Zgjoi, Cineplexx organizon eventin “Ladies Night” në të dy kinematë, me shumë shpërblime nga brende të ndryshme. Biletat për këtë event tashmë kanë dalë në shitje, dhe ato mund ti bleni çdo ditë në të dy kinematë, nga ora 14:00, ose përmes aplikacionit Cineplexx KS. Interesimi i jashtëzakonshëm për filmin ka bërë që në kinemanë në Prishtinë, gjatë ditës së enjte, filmi të shfaqet në 20 orare, ndërsa në kinemanë në Prishtinë, filmi do të shfaqet në 11 orare.

Përveç shpërblimeve të ndryshme që do të dhurohen nëpër të gjitha sallat, për këtë film, të gjithë ata që blejnë bileta do të kenë mundësi të bëhen pjesë e lojës për një Iphone 13, të mundësuar nga Mobil Shop Mani.

Në eventin që do të mbahet në kinemanë në Prishtinë, do të dhurohen shumë shpërblime si:

2x Microblading në vlerë prej 200€ nga BROWS BY – Fjolla
4x Gift Cards në vlerë prej 100€ nga anaderm
3x Shatira nga Art n’flok
3x Zbardhime të dhëmbëve në vlerë 120€ nga Dent MEX
2x Syze Ray-Ban dhe #Vogue nga Optika Simon
3x Vathë në vlerë prej 73€ nga Oliver Weber Prishtinë
3x Gift Cards në vlerë prej 70€ nga Levi’s Kosova
3x Frizurë dhe Grim në vlerë prej 65€ nga Ándërr Atelie
3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Replay Kosovo
3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Guess Kosovo
3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Mango Kosovo
3x Çanta nga Carpisa kosovo 3x Lash Extensions nga Angel Studio Academy

Ndërsa në kinemanë në Prizren, do të dhurohen këto shpërblime:
3x Vathë në vlerë prej 73€ nga Oliver Weber Prishtinë
2x Depilime me laser komplet trupi në vlerë prej 89€ nga EsteMed Beauty Center
3x Frizurë dhe Grim në vlerë prej 65€ nga Anderr Atelie
3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga A&M Clothes
3x Lash Extensions nga Angel Studio Academy
2x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Flutra Shoes&Bags
20 Produkte Bioblas nga KOMOT Pharm

Filmi pëcjellë Fahrijen e cila është në kërkim të burrit të saj të humbur gjatë luftës në Kosovë. Ajo fillon një biznes bujqësor për ta siguruar mbijetësën e familjes së saj në një ambient tradicional patriarkal ku ambicia e saj për t’u zhvilluar nuk shihet me sy të mirë. Punët bujqësore fillojnë t’i ecin mbarë pos bletëve që janë shumë kaotike dhe agresive ndaj saj. Në rrugëtimin e saj për ta gjetur paqen me bletët, ajo fillon ta gjejë edhe paqen me veten për të jetuar në një situatë të re për të.

Biletat për këtë eventi mund t’i blini çdo ditë prej orës 14:00 në Cineplexx, ose përmes aplikacionit të cilin mund ta shkarkoni në APP Store ose në Playstore. Për më shumë rreth eventit, klikoni këtu mund t’i gjeni në webfaqën e Cineplexx.

Dune, një nga filmat më të mëdhenj dhe më të pritur të vitit, nis shfaqjen edhe në Cineplexx

Nga 21 tetori, në Cineplexx do të fillojnë të shfaqen 2 super-filma të rinj, dhe një nga ta është prej filmave më të përfolur këtë vit.

Nga data 21 tetor, në Cineplexx do të keni mundësi t’i shihni disa nga premierat më të fundit botërore. Filmi më i pritur i kësaj jave është super-filmi Dune, me një kast super-aktorësh, nën regjinë e Denis Villenueve.

Detajet e të dy filmave që do të fillojnë të shfaqen këtë javë mund t’i gjeni më poshtë:


Dune

Përshtatja e romanit të trilluar shkencor të Frank Herbert, për djalin e një familje fisnike, të cilës iu besua mbrojtja e pasurisë më të vlefshme dhe elementit më jetësor në galaktikë. Në regji të filmit është regjisori i mirënjohur Denis Villenueve, ndërsa kasti i aktorëve përfshin disa nga emrat më të njohur të industrisë, përfshirë këtu Timothee Chalamet, Jason Mamoa, Josh Brolin, Stellan Skarsgard, Rebecca Ferguson, e të tjerë.Ron’s Gone Wrong

Historia e Barney, një gjimnazist i çuditshëm dhe Ron, pajisja e tij e re folëse në këmbë, e lidhur në mënyrë dixhitale. Mosfunksionimet e Ronit të vendosura në sfondin e epokës së mediave sociale i nisin ata në një udhëtim për të mësuar rreth miqësisë së vërtetë.


Biletat për këta filma mund t’i blini çdo ditë prej orës 14:00 në Cineplexx, ose përmes aplikacionit Cineplexx KS. Më shumë informata rreth filmave mund t’i gjeni në webfaqën e Cineplexx. https://www.cineplexx-ks.eu/filma/programi-i-filmave/)

‘The Boss Baby 2’ arrin në Cineplexx me eventin ‘Dita e Familjes’ më 2 dhe 3 tetor

Filmi shumë i dashur për fëmijë The Boss Baby 2 arrin në Cineplexx më 2 dhe 3 tetor, me eventin Dita e Familjes, ku do të ketë shumë shpërblime nga brende të ndryshme.

Njëri prej filmave të shumë pritur për fëmijë po arrin në Cineplexx! Kinemaja më e madhe në vend Cineplexx, për filmin The Boss Baby 2, do të organizojë eventin Dita e Familjes, ku do të ketë shumë shpërblime dhe aktivitete. Ky event do te mbahet ne të dy kinematë, në Prishtinë dhe në Prizren, për dy ditë me rradhë, duke filluar nga ora 11:00.

https://www.facebook.com/cineplexxkosovo/photos/a.1756685821240228/2986468998261898/

Filmi flet për vëllezërit Templeton, të cilët janë bërë të rritur dhe janë larguar nga njëri -tjetri, por një foshnjë e re bosi me një qasje të përparuar do t’i sjellë përsëri së bashku – dhe do të frymëzojë një biznes të ri familjar.

Fokusi kryesor i këtij eventi do të jetë pikërisht premiera e këtij filmi. Për fëmijët do të ketë shumë shpërblime dhe aktivitete si:

3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Mango Kosovo 3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Lindex Kosova 4x Gift Cards në vlerë prej 25€ nga Okaidi Kosovo 3x Gift Cards në vlerë prej 30€ nga Chaussea Kosovo 6x Gift Cards në vlerë prej 10€ nga Playland Kosova.

Facepainting Eventi i njejtë për këtë film të animuar do të mbahet edhe në kinemanë në Prizren, ku do të ndahen 5 kupona falas nga Area 52 Trampoline Park, SUPER 7 dhe PlayLand Kosovo, që gjenden në Galeria Shopping Mall, si dhe do të ketë aktivitete të Facepainting.

Për më tepër informata rreth eventit dhe orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx Kosovo, ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit apo direkt në kinema prej orës 11:00.

https://www.cineplexx-ks.eu/Content.Node/ks/events/_items/The_Boss_Baby_2_-_Family_Day.sq-KS.php / KultPlus.com

Cineplexx rihap dyert për shikuesit nga 28 shtatori, shfaq disa nga premierat e fundit botërore

Pas një pauze afër një mujore shkaku i masave anti-covid nga qeveria e Kosovës, Cineplexx rihap dyert për fansat e kinemasë nga data 28 shtator.

Pas masave të qeverisë të cilat i mbajtën kinematë e mbyllura nga data 30 gusht, Cineplexx më në fund hap dyert sërish për të gjithë dashamirët e filmave. Rihapja e kinemasë do të bëhet nga data 28 shtator, ditën e martë, dhe në Cineplexx dita e martë shënon të ashtuquajturën “Dita e Kinemasë”, që kinemaja më e madhe në vend, Cineplexx, ka rezervuar për filmdashësit, duke ofruar çmime më të lira të biletave. Me zbritje në të dy kinematë, në Prizren dhe Prishtinë, nesër mund t’i shikoni 8 filma të ndryshëm, të cilët shfaqen në orare të ndryshme nga ora 14:00 deri në ora 19:45 në kinemë në Prishtinë dhe në Prizren.

Top 3 filmat të cilët mund t’i shikoni gjatë rihapjes së Cineplexx janë:

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi, mjeshtri i Kung Fu-së së së paarmatosur, detyrohet të përballet me të kaluarën e tij pasi përfshihet në organizatën Dhjetë Unazat. Filmi i rradhës nga seria e filmave të Marvel.

Cry Macho

Një yll rodeo dhe një mbarështues kali merr përsipër për të sjellë djalin e vogël të një burri në shtëpi dhe larg mamasë së tij alkoolike. Në udhëtimin e tyre, kalorësi gjen shpagim duke i mësuar djalit se çfarë do të thotë të jesh njeri i mirë. Me regji, producent dhe aktor ikonën e Hollywood – Clint Eastwood.

Candyman

Një “vazhdim shpirtëror” i filmit horror Candyman (1992) që kthehet në lagjen e tani të butë të Çikagos ku filloi legjenda. Me regji të Nia DaCosta dhe producent Jordan Peele, filmi po konsiderohet si një nga filmat më të mire të zhanrit horror këtë vit.

Cineplexx gjithashtu do të shfaq edhe filma tjerë gjatë rihapjes. Biletat për filmat që do të shfaqen nesër dhe gjatë ditëve tjera mund t’i blini çdo ditë prej orës 14:00 në Cineplexx, ose përmes aplikacionit Cineplexx KS. Ndërsa më shumë informata rreth filmave mund të gjeni në webfaqën e Cineplexx.

https://www.cineplexx-ks.eu/filma/ / KultPlus.com

Këta janë super-filmat që mund t’i shikoni këtë fundjavë në Cineplexx

Këtë fundjavë, në Cineplexx mund t’i shikoni disa nga premierat më të fundit botërore.

Vikendi është kohë që më së miri kalohet duke shikuar filma, dhe ku t’i shikosh filmat më të rinjë dhe më mirë se në Cineplexx. Këtë vikend, në kinemanë në Prishtinë dhe Prizren mund t’i shikoni 13 filma të ndryshëm, të cilët shfaqen në orare të ndryshme nga ora 12:00 deri në ora 22:30 në kinemanë në Prishtinë dhe në Prizren.

Top 5 filmat të cilët mund t’i shikoni këtë fundjavë në Cineplexx janë:


1) Candyman

Një “vazhdim shpirtëror” i filmit horror Candyman (1992) që kthehet në lagjen e tani të butë të Çikagos ku filloi legjenda. Në rolet kryesore, Yahya Abdul-Mateen II, Tony Todd ndërsa në rolin e regjisë vjen Nia Da Costa.


2) Free Guy

Një tregtar bankash zbulon se ai në të vërtetë është një personazh i pakontrolluar nga askush, brenda një video loje brutale.


3) Paw Patrol: The Movie

Ryder dhe këlyshët thirren në Adventure City për të ndaluar Kryetarin Humdinger të kthejë metropolin e zhurmshëm në një gjendje kaosi.


4) Escape Room 2
Gjashtë njerëz padashur e gjejnë veten të mbyllur në një seri tjetër dhomash arratisjeje, duke zbuluar ngadalë atë që kanë të përbashkët për të mbijetuar. Duke bashkuar forcat me dy nga të mbijetuarit origjinal, ata së shpejti zbulojnë se të gjithë kanë luajtur lojën më parë.


5) The Protege

E shpëtuar si fëmijë nga vrasësi legjendar Moody (Samuel L. Jackson) dhe e stërvitur në biznesin e familjes, Anna (Maggie Q) është vrasësja më e aftë në botë. Por kur Moody – burri që ishte si një baba për të dhe i mësoi asaj gjithçka që ajo duhet të dinte për besimin dhe mbijetesën – vritet brutalisht, Anna zotohet të hakmerret. Ndërsa ajo ngatërrohet me një vrasës enigmatik (Michael Keaton), përballja e tyre bëhet vdekjeprurëse dhe skajet e lirshme të një jete të kaluar duke vrarë do të shkunden edhe më fortë.

Përveç këtyre tre filmave, në të dy kinematë po shfaqen super aksioni Fast and Furious 9 dhe The Suicide Squad, trilleri Reminiscence dhe Old, ndërsa nga filmat familjarë, po shfaqen ende Space Jam: A New Legacy, Jungle Cruise si dhe animacionet Spirit Untamed dhe Luca.

Kinemaja në Prishtinë dhe Prizren, nis punën nga ora 12:00, ndërsa për të gjithë filmat që po shfaqen dhe oraret e shfaqjeve mund t’i gjeni në linkun këtu .

Nga 19 gushti në Cineplexx do të fillojnë të shfaqen si premierë 3 super-filma të rinj

Nga 19 gushti, në Cineplexx do të fillojnë të shfaqen 3 premiera të ndryshme botërore.

Nga data 19 gusht, në Cineplexx do të keni mundësi t’i shihni disa nga premierat më të fundit botërore. Filmi më i pritur i kësaj jave është super-trilleri Escape Room 2, që është vazhdim i filmit me të njejtin titull, që kishte sukses të jashtëzakonshëm gjatë shfaqjes së tij në kinemanë Cineplexx gjatë 2019.

Tre filmat që do të fillojnë të shfaqen këtë javë janë:


1) Escape Room 2

Gjashtë njerëz padashur e gjejnë veten të mbyllur në një seri tjetër dhomash arratisjeje, duke zbuluar ngadalë atë që kanë të përbashkët për të mbijetuar. Duke bashkuar forcat me dy nga të mbijetuarit origjinal, ata së shpejti zbulojnë se të gjithë kanë luajtur lojën më parë.

REMINISCENCE, from left: Rebecca Ferguson, Hugh Jackman, 2021. © Warner Bros. /Courtesy Everett Collection


2) Reminiscence

Një shkencëtar zbulon një mënyrë për të rijetuar të kaluarën dhe përdor teknologjinë për të kërkuar dashurinë e tij të humbur prej kohësh.


3) Paw Patrol: The Movie

Ryder dhe këlyshët thirren në Adventure City për të ndaluar Kryetarin Humdinger të kthejë metropolin e zhurmshëm në një gjendje kaosi.

Për filmin Paw Patrol, kinemaja Cineplexx do të organizojë eventin “Dita e Familjes” më 21 dhe 22 gusht në të dy kinematë, duke filluar nga ora 12:00, ku do të ketë shpërblime nga Entertainer, dhe do të ketë aktivitete me Facepainting, Maskota si dhe me pije falas për fëmijë nga Frutti.

Biletat për këta filma mund t’i blini çdo ditë prej orës 15:00 në Cineplexx. Më shumë informata rreth filmave mund t’i gjeni në webfaqën e Cineplexx.

Paw Patrol arrin në Cineplexx më 21 dhe 22 gusht me eventin Dita e Familjes ku do të ketë shumë shpërblime dhe aktivitete të ndryshme

Filmi shumë i dashur për fëmijë Paw Patrol, arrin në Cineplexx, më 21 dhe 22 gusht, me eventin Dita e Familjes, ku do të ketë shumë shpërblime nga brende të ndryshme.

Njëri prej filmave të shumë pritur për fëmijë po arrin në Cineplexx! Kinemaja më e madhe në vend Cineplexx, për filmin Paw Patrol, do të organizojë eventin Dita e Familjes, ku do të ketë shumë shpërblime dhe aktivitete. Ky event do te mbahet ne të dy kinematë, në Prishtinë dhe në Prizren, për dy ditë me rradhë, duke filluar nga ora 12:00.


Filmi flet për Ryder dhe këlyshët të cilët thirren në Adventure City për të ndaluar Kryetarin Humdinger të kthejë metropolin e zhurmshëm në një gjendje kaosi.

Fokusi kryesor i këtij eventi do të jetë pikërisht premiera e këtij filmi. Për fëmijët do të ketë shumë shpërblime dhe aktivitete si:

 3x lodra të Paw Patrol nga The Entertainer Kosovo
 Maskotat e Paw Patrol
 Facepainting

Të njejtat shpërblime dhe aktivitete do të mbahen edhe në kinemanë në Prishtinë edhe në Prizren.

Për më tepër informata rreth eventit dhe orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx Kosovo, ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit apo direkt në kinema prej orës 12:00.

Super-aksioni The Suicide Squad, me një kast të mahnitshëm aktorësh, nga 5 gushti nis të shfaqet në Cineplexx

Skuadra e njohur e The Suicide Squad, rikthehet në ekranet e mëdha të kinemave sërish, dhe nga 5 gushti nis shfaqjen edhe në Cineplexx.

Filmi The Suicide Squad, arrin në kinematë botërore më 5 gusht, dhe në të njejtën datë do të filloj të shfaqet edhe në Cineplexx. Filmi i cili është ribërje e filmit Suicide Squad të vitit 2016, po vlerësohet nga kritikët si në nga filmat më të mirë dhe më argëtues të këtij viti. Me një super kast aktorësh, me emra të njohur si Margot Robbie, Idris Elba, John Cena, etj, filmi përfshin Super-antagonistët e DC, Harley Quinn, Bloodsport, Peacemaker dhe një koleksion i kriminelëve më të këqinjë në burgun Belle Reve, të cilët bashkohen me Task Forcën super sekrete X, dhe dërgohen në ishullin e largët, të mbushur me armiq, Corto Maltese, në një mision për të shpëtuar botën.

Trailer embedded: https://fb.watch/7aj7m3Ubyk/

Biletat për këtë super film mund t’i bleni çdo ditë prej orës 15:00 në Cineplexx, ose përmes aplikacionit të cilin mund ta shkarkoni në të dy platformat, edhe në IOS, edhe në PlayStore. Më shumë informata rreth filmit, mund t’i gjeni në webfaqën e Cineplexx. ://www.cineplexx-ks.eu/movie/The-Marksman/)/ KultPlus.com

Sot, për Ditën e Kinemasë në Cineplexx, këta super-filma mund t’i shikoni me çmime speciale, duke filluar nga 2,80€

Në Cineplexx dita e martë shënon Ditën e Kinemasë, e cila është ditë e rezervuar për çmime më të ulëta të biletave, ku çmimet e tyre fillojnë nga 2,80€.

Dita e martë është dita që kinemaja më e madhe në vend, Cineplexx, ka rezervuar për filmdashësit, duke ofruar çmime më të lira të biletave, duke filluar nga 2,80€ për filmat 2D, dhe 3,60€ për filmat 3D. Me zbritje në të dy kinematë, në Prizren dhe Prishtinë, sot mund t’i shikoni 9 filma të ndryshëm, të cilët shfaqen në orare të ndryshme nga ora 15:00 deri në ora 22:30 në kinemë në Prishtinë dhe në Prizren.

Top 3 filmat të cilët mund t’i shikoni sot me çmime të zbritura në Cineplexx janë:


Fast and Furious 9
Cipher rekruton në ekipin e saj vëllaun e vogël të Dom në mënyrë që të hakmerret ndaj Dom dhe ekipit të tij.


Jungle Cruise
Bazuar në parkun argëtues të Disneyland ku një anije e vogël lumi merr një grup pasagjerësh në udhëtim përmes xhunglës të mbushur me kafshë të rrezikshme dhe zvarranikë të ndryshëm.


Old

Një thriller për një familje në një pushim tropikal që zbulon se plazhi i izoluar ku ata po pushojnë për disa orë po i bën disi të plaken shpejt duke zvogëluar jetën e tyre në një ditë të vetme.

Përveç këtyre tre filmave, në të dy kinematë po shfaqen super aksioni Black Widow dhe Snake Eyes, horrori Great White, ndërsa nga filmat familjarë, po shfaqen ende Space Jam: A New Legacy, si dhe animacionet Spirit Untamed dhe Peter Rabbit 2.

Kinemaja në Prishtinë dhe Prizren, nis punën nga ora 15:00, ndërsa për të gjithë filmat që po shfaqen dhe oraret e shfaqjeve mund t’i gjeni në linkun këtu : https://www.cineplexx-ks.eu/filma/programi-i-filmave// KultPlus.com

Nga 29 korriku në Cineplexx do të fillojnë të shfaqen si premierë 3 super-filma të ndryshëm

Nga 29 korriku, në Cineplexx do të fillojnë të shfaqen 3 premiera të ndryshme botërore.

Nga data 29 korrik, në Cineplexx do të keni mundësi t’i shihni disa nga premierat më të fundit botërore. Filmi më i pritur i kësaj jave është super-aventura Jungle Cruise, i cili në kastin e aktorëve të tij përfshin edhe emra të mëdhenjë si Dwayne The Rock Johnson dhe Emily Blunt.

Tre filmat që do të fillojnë të shfaqen këtë javë janë:


1) Jungle Cruise

Bazuar në parkun argëtues të Disneyland ku një anije e vogël lumi merr një grup pasagjerësh në udhëtim përmes xhunglës të mbushur me kafshë të rrezikshme dhe zvarranikë të ndryshëm. Në role mbështetëse, përveç yjeve të lartëpërmendur, luajnë yjet si Edgar Ramirez, Jesse Plemons dhe Paul Giamatti.2) Old

Një thriller për një familje në një pushim tropikal që zbulon se plazhi i izoluar ku ata po pushojnë për disa orë po i bën disi të plaken shpejt duke zvogëluar jetën e tyre në një ditë të vetme. Filmi është nën regjinë e mjeshtrit të filmave horror/triller, M.Night Shyamalan.3) Spirit: Untamed

Jeta e Lucky Prescott ndryshon përgjithmonë kur ajo lëviz nga shtëpia e saj në qytet në një qytezë të vogël kufitare dhe miqësohet me një mustang të egër të quajtur Spirit.


Biletat për këta filma mund t’i blini çdo ditë prej orës 15:00 në Cineplexx. Më shumë informata rreth filmave mund t’i gjeni në webfaqën e Cineplexx. https://www.cineplexx-ks.eu/filma/programi-i-filmave/) / KultPlus.com

Sot, për Ditën e Kinemasë në Cineplexx, çmimet e biletave duke filluar nga 2,80€

Në Cineplexx dita e martë shënon Ditën e Kinemasë, e cila është ditë e rezervuar për çmime më të ulëta të biletave, ku çmimet e tyre fillojnë nga 2,80€.

Dita e martë është dita që kinemaja më e madhe në vend, Cineplexx, ka rezervuar për filmdashësit, duke ofruar çmime më të lira të biletave, duke filluar nga 2,80€ për filmat 2D, dhe 3,60€ për filmat 3D. Me zbritje në të dy kinematë, në Prizren dhe Prishtinë, sot mund t’i shikoni 8 filma të ndryshëm, të cilët shfaqen në orare të ndryshme nga ora 15:00 deri në ora 22:30 në kinemë në Prishtinë dhe në Prizren.

Top 3 filmat të cilët mund t’i shikoni sot me çmime të zbritura në Cineplexx janë:


1) Fast & Furious 9
Cipher rekruton në ekipin e saj vëllaun e vogël të Dom në mënyrë që të hakmerret ndaj Dom dhe ekipit të tij.


2) Black Widow
Një film për personazhin e Natasha Romanoff në peripecitë e saj ndërmjet filmave Civil War dhe Infinity War.


3) Snake Eyes

Një spin-off i G.I. Joe i qendërzuar rreth personazhit Snake Eyes.

Përveç këtyre tre filmave, në të dy kinematë po shfaqen edhe filmat si Space Jam: A New Legacy, pastaj horror Great White, trilleri Ice Road, ndërsa nga filmat për fëmijë, po shfaqet filmi i fundit nga Disney dhe Pixar, Luca si dhe Peter Rabbit.

Kinemaja në Prishtinë dhe Prizren, nis punën nga ora 15:00, ndërsa për të gjithë filmat që po shfaqen dhe oraret e shfaqjeve mund t’i gjeni në linkun këtu https://www.cineplexx-ks.eu/filma/programi-i-filmave/)/ KultPlus.com

Aksioni Snake Eyes, bazuar në personazhin e njohur nga filmat G.I Joe, fillon të shfaqet edhe në Cineplexx

Filmi i zhanrit aksion “Snake Eyes” ka nisur shfaqjen në Cineplexx këtë të enjte, më 22 korrik, ditën kur u mbajt edhe premiera botërore e këtij filmi.

Në ditën e premierës botërore të filmit Snake Eyes, aksioni i bazuar në personazhin e njohur nisi të shfaqet edhe në Cineplexx. Filmi është në regji nga Robert Shwentke dhe në rolet kryesore vijnë aktorët e njohur si: Henry Golding, Andrew Koji, Samara Weaving. Filmi, ka një buxhet prej 88 millionë dollarë dhe është një nga filmat aksion më me zë të verës.

https://fb.watch/v/2VhO4MrCN/

Filmi është një spin-off i G.I. Joe i fokusuar rreth personazhit Snake Eyes. Ky personazh ishte pjesëmarrës në dy filmat e njohur aksion “G.I. JOE” dhe suksesi i të dy filmave bëri që kompania të vendos të bëjë një film ku fokus kryesor do të jetë personazhi misterioz dhe historinë që fshihet prapa maskës së tij.

Biletat mund t’i blini çdo ditë prej orës 15:00 në Cineplexx, ose edhe online përmes aplikacionit Cineplexx Ks.

Për më shumë informata rreth këtij filmi, klikoni këtu mund t’i gjeni në webfaqën e Cineplexx. / KultPlus.com