Lindin në Indi binjakët Korona dhe Covid

Mirësevini në këtë botë Korona dhe Covid. Këto janë emrat e dy binjakëve të lindur në qytetin Raipur të Indisë.

Binjakët, një djalë dhe një vajzë lindën gjatë 3 javëve karantinë që është vendosur dhe në Indi.

Prindërit e tyre thanë se i quajtën ashtu me qëllim që të kujtojnë këtë kohë të vështirë, shkruan media lokale, transmeton ora news.

Në një intervistë për median lokal, nëna tha se kishin pasur shumë vështirësi dhe donin ta kujtonin këtë kohë.

“Virusi është i rrezikshëm por i bëri njerëzit të fokusohen në higjienë dhe në zakonet e mira të jetës, prandaj vendosëm ti quanim ashtu” thotë e ëma.

Më pas stafi mjekësor nisi t’i quante binjakët Korona dhe Covid-19. / KultPlus.com

‘U ndamë në errësirë se jeta ndarje ka, por zemra lamtumirë zemrës nuk i tha’

”Në bankat shkollore moj mike”, është një këngë që i këndon dashurisë së parë, asaj që fillon në moshën e adoloshencës, shkruan KultPlus.

Kjo këngë për herë të parë u këndua nga këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Anita Take, për të mos u harruar më kurrë.

”Në bankat shkollore moj mike”, vazhdon të dëgjohet edhe sot e kësaj dite, duke përcjellur çdoherë emocione të mëdha tek dëgjuesit.

Sonte, KultPlus ju sjell këtë këngë të kënduar nga grupi ”Korona”.

Bashkangjitur gjeni videon dhe tekstin e këngës.

Në bankat shkollore moj mike
Dy zemra u deshën dikur
As vet nuk e di si më ike
Dhe zemrës i vure një gurë (2X)

U ndamë në erësirë, jeta ndarje ka
Porse zemra lamtumirë zemrës nuk i tha (2X)

Dashuria e parë nuk harrohet
Dëgjoje këtë fjalë që t´trondit
Se mali me mal nuk bashkohet
Por njerëzit takohen një ditë (2X)

U ndamë në erësirë, jeta ndarje ka
Porse zemra lamtumirë zemrës nuk i tha (2X)

U ndamë nga shkolla, mbaj mend
Por neve s’u ndamë për jetë
Askush nuk e zu vendin tënd
Dashuria e jonë ka mbetë (2X)

U ndamë në erësirë, jeta ndarje ka
Porse zemra lamtumirë zemrës nuk i tha (2X) / KultPlus.com