Beyonce publikon listën e gjatë të këngëve që do të jenë pjesë e albumit “Renaissance” 

Ka disa jave që kur Beyonce njoftoi se do të lansoj në muajin korrik albumin e ri.

Fillimisht ajo zbuloi këngën kryesore nga albumi i saj i shtatë i shumëpritur.

 “Break My Soul” që është pjesë e albumit të saj të shtatë të incizuar në studio, “Renaissance” u pëlqye mjaft shumë nga publiku i cili po pret me padurim përbërjen tjetër të albumit.

Jemi pak më shumë se një javë larg publikimit të albumit dhe Beyonce ka vendosur që të zbuloi listën e këngëve që e përbëjnë këtë album të shumëpritur e që janë plot 16 këngë.

Albumi i plotë do të publikohet të premten e ardhshme, më 29 korrik.

Projekti i parë në listë shihet të jetë kënga “I’m That Girl” dhe më pas pasohet me “Cozy”, “Alien Superstar”, “Cuff It dhe Energy”.

“Break My Soul” është kënga e radhës, për të vazhduar tutje me “Church Girl”, “Plastic Off The Sofa”, “Virgo’s Groove”, “Move”, “Heated”, “Thique” dhe “All Up In Your Mind”.

Kënga e 14-të e albumit quhet “America Has A Problem” për të vazhduar me “Pure/Honey” dhe për ta mbyllur me “Summer Renaissance”.

“Me gjithë izolimin dhe padrejtësinë gjatë vitit të kaluar, mendoj se të gjithë jemi gati të arratisemi, të udhëtojmë, të duam dhe të qeshim sërish”, tha ajo vitin e kaluar për sa i përket albumit. / KultPlus.com

Barack Obama publikon këngët dhe librat e preferuar të kësaj vere (FOTO)

Ish-presidenti Obama po vazhdon traditën që nisi që nga koha kur ishte kreu i Shtëpisë së Bardhë, duke publikuar një listë vjetore të librave që duhen lexuar gjatë verës

Listat e publikuara janë mirëpritur nga ndjekësit e tij, shumë prej të cilëve ndanin të njëjtën shije, qoftë në muzikë e po ashtu edhe në lexim.

“Pavarësisht nëse keni shkuar në plazh ose jeni rrotulluar në divan në një ditë me shi, nuk ka asgjë si të ulesh me një libër të mirë gjatë verës,” shkroi Obama në një postim në Instagram, duke shtuar: “Ndërsa ishim akoma në Shtëpinë e Bardhë, fillova të ndaj të preferuarat e mia të verës – dhe me kalimin e viteve, është bërë një traditë e vogël që pres ta ndaj me të gjithë ju. Kështu që pa shumë fjalë, këtu janë disa libra që unë kam lexuar së fundmi. Shpresoj se do t’i shijoni ato aq shumë sa unë”, transmeton KultPlus.

Komentuesit në postimin në Instagram gjithashtu kërkuan që Obama të publikojë listën e këngëve të tij të preferura gjatë verës, dhe ai ashtu bëri.

“Këtu është një listë dëgjimi me këngë që kam dëgjuar kohët e fundit dhe është një përzierje e emrave të vjetër dhe të rinj, të arritur dhe atyre të cilat janë në zhvillim”, ka shkruar Obama. / KultPlus.com