Rita Ora e mahnitshme para koncertit në Manchester (FOTO)

Ylli botëror Rita Ora, pas koncerteve të shumta në vende të ndryshme të botës, këngët e saj sonte do të dëgjohen në Manchester, shkruan KultPlus.

Disa orë më parë ajo ka postuar një fotografi në rrjetin social Instagram, ku ka shkruar se mezi po pret të këndoj për publikun e Manchesterit.

Minuta më parë, ajo ka publikuar disa fotografi para këtij koncerti ku shihet mjaft e freskët dhe energjike, ndërsa mban një varëse me mbishkrimin “Daddy”, apo në shqip “Babai”.

“Një filxhan me qaj para se të ngjitem në skenën e Manchesterit”, ka shkruar Rita.

Ajo së fundmi ka publikuar këngën “Girls”, në bashkëpunim me Cardi B, Charli Xcx dhe këngëtaren shqiptare Bebe Rexha./ KultPlus.com

Dua Lipa e mbushur me lumturi nga koncerti në Manchester (FOTO)

Dua Lipa po vazhdon turneun e saj në Angli, duke dëshmuar çdo ditë e më shumë kapacitetin e saj skenik, shkruan KultPlus.

Pas disa koncerteve në Dublin, ajo mbrëmë ka performuar në Manchester të Anglisë, atje ku ka krijuar një atmosferë tejet të veçantë, duke mbledhur një numër të madh të publikut.

“Nata e parë në Manchester, faleminderit për energjinë dhe dashurinë që më dhuruat! Unë jam e mbushur me plot lumturi dhe menzi s’po pres për nesër që ta përsërisim këtë natë nga fillimi”, ka shkruar mbrëmë, pas koncertit këngëtarja.

Dua Lipa së fundmi ka publikuar këngën “One kiss”, në bashkëpunim me Calvin Harris ndërsa ka arritur sukses të jashtëzakonshëm me albumin e saj të fundit “Dua Lipa”./ KultPlus.com