Loredana Zefi fiton çmimin si “Performuesja më e mirë zvicerane” në MTV EMA

Këngëtarja shqiptare Loredana Zefi mbrëmë ishte e pranishme në Spanjës për ngjarjen e madhe të ndarjes së çmimeve, ‘MTV Europe Music Awards 2019’.

Në këtë mbrëmje ajo nuk ishte shqiptarja e vetme. Dua Lipa, Ava Max e Bebe Rexha nuk kishin si të mungonin në një ngjarje të tillë muzikore. Madje dy të parat me performancat e tyre mahniten publikun.

Juju und Loredana Zefi beim Fototermin zum besten deutschen und besten schweizerAct im Vorfeld der MTV European Music Awards 2019 im Hotel Melia. Sevilla, 03.11.2019 *** Juju and Loredana Zefi at the photo shoot for the best German and best Swiss act in the run-up to the MTV European Music Awards 2019 at the Hotel Melia Sevilla, 03 11 2019 Foto:xR.xWagnerx/xFuturexImage

Ndërkaq, reperja shqiptare Loredana, ishte e nominuar për çmimin “Performuesi më i mirë zviceran”, ku edhe doli triumfuese në këtë garë.

Kjo u bë e ditur nga vet këngëtarja, e cila ka ndarë me fansat në Instagram lajmin e bukur se është shpërblyer me çmimin. / KultPlus.com

View this post on Instagram

EMA 2019

A post shared by Loredana (@loredana) on

Ava Max fiton çmim në ‘MTV EMA 2019’

 

Ava Max krahas interpretimit të shkëlqyeshëm është dekoruar edhe me një çmim.

Ava Max ishte një nga këngëtaret shqiptare të nominuara për disa çmime në ‘MTV EMA 2019’, dhe mundi i saj gjatë këtij viti u shpërblye me një çmim.

Këngëtarja me prejardhje shqiptare ishte e nominuar për dy çmime atë të ‘artistes së re më të mirë’ dhe ‘depërtimin e vitit’ dhe nga këto dy nomine doli fituese në ‘depërtimin e vitit’.

Krahas çmimit të fituar Ava ishte ftuar për të zbavitur të pranishmit edhe me një performancë, ashtu siç bëri edhe Dua, Max shkëlqeu edhe me paraqitje. / KultPlus.com