Shitet me çmim marramedës makina ikonike që Paul Walker përdorte në “Fast & Furious”

“Toyota Supra”, makina që Paul Walker përdori gjatë episodeve të para të filmit “Fast & Furious” është shitur për një çmim marramedës.

Makina ikonike portokalli u ble për 550 mijë dollarë, plot 20 vite pas debutimit të filmit.

Aktori Paul Walker vdiq në mënyrë tragjike në moshën 40 vjeçare, më 30 nëntor 2013, pas një aksidenti me makinë në Kaliforni./ KultPlus.com

Makina e rrallë e Paul Walker shitet në ankand

Aktori i ndjerë, Paul Walker ishte i dhënë pas shpejtësisë dhe makinave luksozeve, jo vetëm në filmin“Fast and Furious”, por edhe në jetën reale.

Pasioni i tij më i madh, shpejtësia, i mori edhe jetën.

Ai zotëronte një koleksion automjetesh, i cili përfshinte makina, motoçikleta dhe kamion.

Megjithëse 8 vite pas vdekjes së tij makina e tij BMW M1, paraardhëse e BMW i8  e cila është një makinë e rrallë e unike është shitur në një ankand për 500.000 dollarë.

Walker e bleu makinën në vitin 2011 si pjesë e koleksionit të tij “AE Performance”.

Kujtojmë që Paul vdiq në mënyrë tragjike në moshën 40-vjeçare, më 30 nëntor 2013, pas një aksidenti me makinë në Kaliforni./ KultPlus.com

Vin Diesel falënderon Paul Walker për inspirimin që i dha për muzikë

“Fast and Furios”, nuk do të ishte ai që është sot pa dyshen më të preferuar të këtij filmi, Vin Diesel dhe Paul Walker.

Në vitin 2013, Paul Walker ndërroi jetë në një aksident me makinë, kurse Diesel që nga ajo kohë ka filluar që të mirret me projekte muzikore.

Ditë më parë ai ka lansuar këngën “Days Are Gone”, në të cilën përmendi edhe kolegun e tij të ndjerë.

Diesel në një intervistë për People ka treguar për tranzicionin e tij prej filmave në muzikë.

“Më kujtohet në Londër kur Paul thoshte se njerëzit janë të koncentruar kur ti këndon. Mos u ndal së kënduari, ti e di që ke diçka speciale”, është shprehur ai./ KultPlus.com

“Fast & Furious 9” do ta kthejë karakterin Paul Walker

Karakteri i të ndjerit Paul Walker, Brian O’Connor, raportohet se do të kthehet në franshizën e “The Fast And The Furious”.

Ylli vdiq në moshën 40-vjeçare në vitin 2013, kur Porsche Carrera GT në të cilin ai ishte pasagjer doli nga kontrolli, duke u përplasur në dy pemë dhe duke shpërthyer në zjarr. Automjeti drejtohej nga shoku i tij Roger Rodas, i cili gjithashtu vdiq në aksident.

Walker luajti së bashku me Vin Diesel si polici i fshehtë Brian O’Connor në filmin e vitit 2001 The Fast and Furious, dhe e përsëriti rolin në disa vazhdime para vdekjes tragjike. Paraqitja e tij e fundit ishte në filmin e vitit 2015, Furious 7.

Megjithatë, sipas reporterit të showbizit Daniel Richtman, Brian do të rikthehet në ekrane në filmin e vitit 2020, “Fast & Furious 9” – megjithëse mbetet e paqartë nëse ndonjë aktor i ri do ta portretizojë rolin apo nëse do të përdoren pamje arkivore.

“Sapo e mora listën e re të kastit dhe me të disa lajme të mëdha që sigurisht do të jenë kontroverse”, tweetoi ai në fillim të këtij muaji. “Nuk jam i sigurt se si ndihem për këtë, por do të shohim”.

Ai më vonë e ndau tweetin përsëri, këtë herë duke i zbuluar lajmet: “Ka kaluar mjaft kohë. Po e rikthejnë personazhin e Paul Walkerit, Brian, në FF9.”

Drejtuesit në Universal, studioja e cila qëndron prapa filmit, nuk i kanë adresuar ende këto pohime.

“Fast & Furious 9”, ku interpretojnë Vin Diesel dhe John Cena, do të debutojë nëpër kinema më 22 maj 2020. /koha.net/ KultPlus.com

Paul Walker kujtohet me një dedikim emocional

Meadow Walker e ka kujtuar babanë e saj të ndjerë, Paul Walker, me një foto të dashur për të. E bija 20-vjeçare e aktorit të filmit “Fast and Furious” e ka postuar një foto të babait të saj në Instagram të shtunën.

Fotografia e tregon aktorin e ndjerë, duke notuar përkrah një derri, të dy duke shikuar njëri-tjetrin me buzëqeshje të madhe. “Duke menduar për ty xx”, shkruan në përshkrimin e kësaj fotografie.

Familja dhe miqtë e Walker vazhdojnë ta kujtojnë atë edhe sot, shkruan “Koha Ditore”.

Vitin e kaluar, të afërmit e Walkerit kanë thënë për revistën “People” se ai dëshironte të kalonte më shumë kohë me të bijën, e cila ishte vetëm 15-vjeçare kur ai pësoi aksident.

“Ai donte shumë të ishte baba. Ai ishte aq krenar për të”, ka thënë vëllai i tij, Cody.

Një vit para vdekjes së tij, Meadow, e cila kishte kaluar pjesën më të madhe të fëmijërisë së saj duke jetuar me nënën në Hawaii, vendosi të transferohet në Kaliforni dhe të jetojë me babanë.

Kanë kaluar gati gjashtë vjet që nga vdekja e këtij aktori, në një aksident trafiku. / Koha.net / KultPlus.com

Dokumentari për Paul Walker, zbulon lidhjen e veçantë me të bijën

Të afërmit dhe njerëzit më të dashur të Paul Walker flasin për aktorin që humbi jetën në mënyrë tragjike nga një aksident në 2013, në një dokumentar për jetën e tij.

Ata tonë se 40-vjeçari e adhuronte vajzën e tij Meadow, e cila ishte vetëm 15 vjeç kur i ati ndërroi jetë, transmeton tch.

“Ai e adhuronte të ishte baba. Ishte mjaft krenar për të”, ka rrëfyer i vëllai, Cody në një intervistë për “People”.

Vajza e tij adoleshente shkoi në Kaliforni për të qenë me të atin një vit para tragjedisë, pasi u rrit me të ëmën në Hawaii pasi ata të dy ishin shumë të lidhur. E ëma e Paul, Cheryl, flet për gëzimin që ndjente duke ndihmuar çdo ditë të mbesën në shkollën e kërcimit.

Paul e shoqëronte gjithmonë të bijën dhe ajo ishte shumë e ëmbël, thotë Cody, dhe mëngjesin e vdekjes së tij më 30 nëntor 2013 ata kishin ngrënë mëngjes bashkë, dhe e kishin lënë që do dilnin më vonë për dekorimet e pemës së Krishtlindjeve./ KultPlus.com

Nëna e Paul Walker rrëfen momentet e fundit me të birin

Nëna e Paul Walker, Cheryl ka zbuluar detaje të reja për ditën kur djali i saj vdiq tragjikisht në një aksident automobilistik në vitin 2013.

Në dokumentarin e ri për jetën e tij I Am Paul Walker, ajo zbuloi se ylli i Fast and Furious e kishte harruar eventin e tij të bamirësisë ‘Reach Out Worldwide’, që do të ishte dhe takimi i tij i fundit ku do të merrte pjesë.

Ai nuk do të kishte shkuar atje nëse nuk do të merrte një mesazh që do t’ia kujtonte eventin.Cheryl tha se mëngjesin e vdekjes së Paul, ku po bënte një pushim nga filmimet e Furious 7, ai ishte ulur në kuzhinë me vajzën e tij Meadow, duke bërë plane për të zgjedhur dhe dekoruar një pemë e Krishtlindjeve atë mbrëmje.“Ne po bisedonim dhe ai e kishte harruar eventin. Ai mori një mesazh dhe tha se duhet të shkonte diku.

Paul nxitoi për të marrë pjesë në eventin e bamirësisë për të mbledhur të ardhura për viktimat e Typhoon Haiyan në Filipine,”-tha ajo.

Walker u largua nga eventi me një Porsche Carrera GT që drejtohet nga miku e këshilltari i tij financiar Roger Rodas./KultPlus.com

Pesë vjet pas vdekjes së tij, vjen dokumentari mbi jetën e Paul Walkerit

Aktori i mirënjohur i filmit “Fast & Furious”, Paul Walker, është ndarë nga jeta në vitin 2013 pasi kishte pësuar një aksidenti të rëndë me veturë, shkruan KultPlus.

Ai ndërroi jetë në moshën 40-vjeçare pas një karriere të bujshme në kinematografinë ndërkombëtare. Për të sjellë në kujtesën e publikut karrierën dhe të bëmat e saj, është përgatitur një dokumentar i cili do të shfaqet muajin e ardhshëm.

Dokumentari mban titullin “Unë jam Paul Walker”, ndërsa shtjellon të gjitha ngjarjet në jetën e tij. Dokumentari është prodhuar nga kompania filmike “Network Entertainment”.

Dokumentari do të shfaqet me datë 11 gusht./ KultPlus.com