Ermonela Jaho e përulur pas koncertit në Paris: Rrallëherë mund të prekni kaq shumë shpirtra njëkohësisht (VIDEO)

Në një perëndim të bukur dielli, në sfond me Kullën e Parisit, sopranoja shqiptare me famë botërore, Ermonela Jaho, ka interpretuar në koncertin qendror të mbajtur në Paris, për nder të Ditës Kombëtare të Francës, shkruan KultPlus.

Sopranoja Jaho, nga koncerti i magjishëm në Paris ku morën pjesë emra të mëdhenj të muzikës botërore, ka shpërndarë një video në facebook me mbishkrimin:

“Unë jam shërbëtori i përulur, i krijuesit gjenial! ”. Çfarë nate. Rrallëherë keni mundësinë të prekni kaq shumë shpirtra njëkohësisht, në një sfond magjik që ju lartëson, përgjithmonë”, ka shkruar Emonela Jaho

Koncerti i mbrëmshëm është mbajtur me rastin e 14 korrikut, Ditës Kombëtare të Francës, në Kullën Eiffel.

KultPlus ju sjell interpretimin e plotë të mahnitshëm të Ermonela Jahos:

Rita Ora, performon në Paradën e komunitetit LGBTI në Atlanta (FOTO)

Ka nis më 13 tetor dhe përfundon sot, ngjarja madhështore ‘Atlanta Pride’, shkruan KultPlus.

Ky festival tashmë tradicional që i kushtohet komunitetit LGBTI, përveç të tjerësh ka paraqitur edhe këngëtaren me prejardhje nga Kosova Rita Ora. Rita në ‘Atlanta Pride’, ka kënduar në një skenë gjigante nën perëndimin e diellit.

Rita, përmes një publikimi në rrjetin social Instagram, ka shprehur dashurinë e madhe që i ka dhuruar ky festival. Ajo i ka falënderuar të gjithë pjesëmarrësit në ‘Atlanta Pride’, duke u thënë se do të dëshironte të qëndronte gjithmonë aty me ta.
“Ju dua. Vazhdoni të inspironi botën dhe mua. Faleminderit që më bëni të ndihem që është e në rregull të jesh i shkëlqyer ashtu siç jeni ju”, ka thënë ndër të tjera Rita Ora.

‘Atlanta Pride’, përfundon sot, ndërsa gjatë viteve, disa e kanë konsideruar ngjarjen vjetore të jetë një festim kryesisht i bardhë. Një pjesë e këtij perceptimi është rezultat i dy krenarive në qytet: Atlanta Pride Festival dhe Atlanta Gay Gay Pride, që zhvillohet gjatë fundjavës së Ditës së Punës. Sa i përket Green-Ferguson-drejtor ekzekutiv i kësaj ngjarje, ka hapësirë për të dy ngjarjet e madje edhe nevojë./ KultPlus.com