Kënga e Dua Lipës, pjesë e serialit më të ri në Netflix

Seriali ‘Fate: The Winx Saga’, zyrtarisht ka arritur në platformën Netflix, duke bërë publike kështu edhe disa nga kolonat zanore, përcjell KultPlus.

Shfaqja e re, e frymëzuar nga seria e animuar Winx Club, ndjek aktoren Bloom (Abigail Cowen), e cila bashkohet në shkollën Alfea në mënyrë që të përsosë dhe të zotërojë fuqitë e saj.

Në gjashtë episodet, është gjithashtu mundësia perfekte për të shtuar disa pjesë të reja në listat tuaja muzikore.

Nga Hayley Williams dhe Dua Lipa te London Grammar dhe Tame Impala, këtu janë të gjitha këngët në Fate: The Winx Saga, episod për episod.

Fate: The Winx Saga: këngët e episodit të parë

Amber Van Day – ‘Kids In the Corner’

Grimes ft. HANA – ‘We Appreciate Power’

Dua Lipa – ‘Physical’

La Roux – ‘In For The Kill’

Fate: The Winx Saga: këngët e episodit të dytë

Lemolo – ‘High Tide’

Nothing But Thieves – ‘Forever & Ever More’

Fate: The Winx Saga: këngët e episodit të tretë

LoneLady – ‘Silvering’ . / KultPlus.com

Dua Lipa lansoi versionin e ‘Physical’ për ushtrime

Dua Lipa, e cila vetëm para pak javës e publikoi videoprojektin e ri muzikor me titull ‘Physical’, sot publikoi një version të ri të këngës në formatin “360 Reality Audio” si dhe të krijuar enkas për ushtrime.

Projektin, Lipa e ka shoqëruar dhe me videoklip, ku ajo së bashku me disa shoqërues shfaqet duke ushtruar e vallëzuar, transmeton KultPlus.

Lipa i ka sugjeruar adhuruesit që këtë version të këngës ta dëgjojë me kufje. Për shkak të formatit të njohur si “360 Reality Audio”, dëgjuesit falë kësaj teknologjie të re mund ta kenë një eksperiencë më të veçantë, që mund të ndikojë dhe në procesion e kryerjes së ushtrimeve.

“Dua Lipa – Let’s Get Physical Work Out Video” tashmë gjendet në platformën muzikore YouTube.

Dua Lipa publikon videoklipin e këngës “Physical” (VIDEO)

Këngët e Dua Lipës priten gjithmonë me entuziazëm. Njëjtë ka ndodhur edhe për këngën e saj “Physical” të cilën ka kohë që e ka paralajmëruar, shkruan KultPlus.

Kësaj pritje Dua i dha fund sot.

Kënga e shumëpritur e Dua Lipës është publikuar tashmë edhe me videoklip.

Kjo është një nga këngët e përfshira në albumin e radhës të këngëtares “Future Nostalgia”, i cili pritet të publikohet më datë 3 prill. / KultPlus.com