Nesër lansohet brendi dhe platforma turistike për Prishtinën

Komuna e Prishtinës do të bëjë lansimin e brendit dhe platformës informuese të kryeqytetit, prezantimi i së cilës do të ndodh nesër në KinoArmata, shkruan KultPlus.

Kombinimi brend-platformë do të bashkoj përvojat, kujtimet dhe fotografitë, duke përfshirë kulturën, arkitekturën, kuzhinën, mikpritjen dhe shumë gjëra të tjera rreth qytetit pa lum.

“Ne kemi vendosur të krijojmë platformën zyrtare të brendit turistik dhe informues të Prishtinës; një platformë ku banorët e pasionuar do të ndajnë historinë e tyre, pamjet piktoreske dhe dashurinë e tyre të ndërsjellë për Prishtinën”, thuhet në njoftimin e KinoArmatës.

Prezantimi i brendit dhe platformës do të bëhen nesër në KinoArmata duke filluar nga ora 11:00, nën respektimin e masave anti-covid./KultPlus.com