Ahmet Selmani fitues i orës letrare ‘Agim Ramadani’ në ‘Takimet e Dom Mikelit’

Manifestimi tradicional kulturor, letrar e shkencor “Takimet e Dom Mikelit”, u mbajt dje, më 23 shtator, në Stubëll të Epërme të Vitisë, shkruan KultPlus.

Ky manifestim i cili tashmë është bërë tradicional sjellë për audiencën e tij shumë aktivitete kulturore e poashtu mbahet edhe ora e madhe letrare, ku ndahet çmimi “Agim Ramadani” për tri poezitë më të mira, si dhe një program argëtues për të pranishmit.

Sivjet Poeti Ahmet Selmani u vlerësua për poezinë më të mirë.

Çmimet tjera ishin: Irena Gjoni dhe Rozafa Shpuza, poetet që fituan vendin e tretë me poezitë e tyre.
Ndërsa, vendin e dytë zunë Zana Pira, poete nga Pozharani dhe Zade Kuqi, poete.

Në kuadër të këtij manifestimi referuan shumë profesorë nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia./ KultPlus.com