Kur Shqipëria shkëlqente në skenat botërore (FOTO)

Agim Krajka dhe Vaçe Zela me Ansamblin e Shtetit, në vitet ’80-të, kohë kur turnetë artistike nga Ansambli, zinin një pjesë të rëndësishme të programit të tyre.

Mes pjesëmarrësve bien lehtësisht në sy, e madhja Vaçe Zela dhe kompozitori i shquar i muzikës së lehtë, Agim Krajka. Fotot janë realizuar në vitin 1988, para dhe gjatë shfaqjes së Ansamblit të këngëve dhe valleve të Shqipërisë, në një qytet të Austrisë.

Në këto imazhe bie në sy prania e këngëtares legjendare Vaçe Zela, Agrim Krajkës, mjeshtrit të ndjerë Rexhep Çeliku, partneres së tij Lili Cingu, si dhe vallëtarë, instrumentistë dhe anëtarë të delegacionit shqiptar. Fotografitë u publikuan për herë të parë, nga gazetari dhe studiuesi, Armand Plaka. / KultPlus.com

Remiksi i “New Rules” e bën këngën e Dua Lipës hit të viteve 80-ta (VIDEO)

Kënga “New Rules” nga Dua Lipa është shndërruar ndër hitet më të mëdha pop sivjet.

Megjithatë, një remiks i “Initial Talk” ka kthyer këtë në hit të viteve të 80-ta.

“Initial Talk” ka thënë për “Fader” se për këtë krijim është inspiruar nga kënga “Two of Hearts” e Stacey Q.

Remiksi shoqërohet me një videoklip të veçantë pikërisht të asaj kohe./ KultPlus.com