“Pa trokitje hyr por lus mos ofendo se po dhemb sado nuk vërehet ” (VIDEO)

Yllka Kuqi është një emër i njohur i muzikës shqiptare që karakterizohet me një ngjyrë të veçantë të zërit e me vokal të fuqishëm, shkruan KultPlus.

Si e tillë ajo ka krijuar shumë këngë ndërsa ka sjellë për publikun edhe këngë të vjetra qytetare. Ajo numëron shumë këngë të suksesshme por një nga këngët më të mira të saj mbetet “Ofendimi”. Kjo këngë numëron një dekadë që kur është kënduar në festivalin “Polifest” ndërsa edhe sot sjellë emocionin e njëjtë.

Kjo këngë korri mjaft shumë sukses në Festivalin “Polifest” në vitin 2006, ku u prit me mjaft duartrokitje ndërsa i solli Yllka Kuçit edhe disa çmime si: Çmimi i kritikës,Çmimi i “Produksionit Jon” dhe Çmimi për orkestrim më të mirë të këngës.
KultPlus ju sjellë interpretimin e këngëtares së bashku me tekstin e këngës:

Ti ishe dashuri e parë mik i keq e tradhtar askush nuk te gjykoj,ti dashurinë e pate në gjak vetëm mua m` dhe aq pak, askush nuk të dënoj
E hëna e mallkuar pik e fundit,fjalë e rendë si plumb i rand , me gishtat e një dore i numërova ditët e lumtura.

(ref):
Pa trokitje hyn sundo por mos kafsho se një vashe zemra do ti thehet
Pa trokitje hyn por lus mos ofendo se po dhemb sa do nuk vërehet

Pa trokitje hyn sundo por mos kafsho se një vashe zemra do ti thehet.
Pa trokitje hyn por lus mos ofendo,se po m`vret zemra e një vashe po pelset.

Ti ishe dashuri e pare mik i keq e tradhtar , askush nuk te gjykoj, ti dashurinë e pate n`gjak vetëm mua m` dhe aq pak askush nuk të dënoj.
E hëna e mallkuar pike e fundit fjale e rende si plumb i rande, me gishtat e një dore i numërova ditët e lumtura.

(ref):
Pa trokitje hyn sundo por mos kafsho se një vashe zemra do ti thehet.
Pa trokitje hyn por lus mos ofendo, se po dhemb sado nuk vërehet

Pa trokitje hyn sundo por mos kafsho se një vashe zemra do ti thehet.
Pa trokitje hyn por lus mos ofendo,se po m`vret zemra e një vashe po pelset.

Pa trokitje hyn por mos kafsho
Pa trokitje hyn mos ofendooooo

Zemra e një vashe po pelset
Zemra e një vashe po pelset po pelset po pelset
Po pelseet
Zemra e një vashe po pelset…./ KultPlus.com

‘Dhe të dua ty, dhe kam frikë nga ty…’ (VIDEO)

Yllka Kuqi sot është këngëtare e zhanreve më të ndryshme muzikore.

Në të kaluarën, ajo krijonte këngë tjera. Një prej tyre është “Dhe të dua ty” të cilën e këndoi në Festivalin Kënga Magjike dhe më pas e solli në një version tjetër me Ardit Gjebrenë.

Me këtë këngë ajo nuk e fitoi festivalin në vitin 2004, por zemrat e fansave të saj.

https://www.youtube.com/watch?v=N81N2e7a4rQ

Kënga është një baladë fantastike e cila u mishërua bukur me zërin e veçantë të Yllkës.

Po e sjellim sot këngën dhe tekstin e saj, në të dy versionet, Yllka vetëm dhe Yllka në duet me Ardit Gjebrenë. / KultPlus.com

Nuk di perse te dua zemër kaq shum
Fjalet qe ti me thua me ven ne gjum
Endrrat vetem prr ty me flasin
Dhe te dua ty dhe te dua ty dhe te dua vetem ty
Dhe te enderroj zerin ta degjoj dhe te puth te perqafoj

REF.
Dhe te dua ty dhe kam frike nga ty
Nje medyshje qe nuk di perse nuk dua ta them
Here jam nje me ty,here jam larg nga ti
E ti largohesh here me dukesh sikur vjen
Jo… une nuk e di perse dyshoj
Sa qudi

Netet yjet ne zemra vijne e pergjojne
Tingujt nga zemra dalin dhe na ngacmojne
Kenget vetem per ty me flasin

Dhe prane teje qendrroj
Dhe ne sy te shikoj
Dhe per ty enderroj
Dhe te puth e kam frike mos te zgjojë
Se kur kthehesh serish une pendohem ta dish
Dhe te dua te dua dyfish

REF.
Dhe te dua ty dhe kam frike nga ty
Nje medyshje qe friksohem un ty do ta thm
Here jam nje me ty,here jam larg nga ti
E si nje dallge ne zemren time iken e vjen

Dhe te dua ty dhe kam frike nga ty
Nje medyshje qe nuk di perse nuk dua ta them
Here jam nje me ty,here jam larg nga ti
E si nje dallge ne zemren time iken e vjen

Sa qudi

“Pa trokitje hyr por lus mos ofendo se po dhemb sado nuk vërehet ” (VIDEO)

Yllka Kuqi është një emër i njohur i muzikës shqiptare që karakterizohet me një ngjyrë të veçantë të zërit e me vokal të fuqishëm, shkruan KultPlus.

Si e tillë ajo ka krijuar shumë këngë ndërsa ka sjellë për publikun edhe këngë të vjetra qytetare. Ajo numëron shumë këngë të suksesshme por një nga këngët më të mira të saj mbetet “Ofendimi”. Kjo këngë numëron një dekadë që kur është kënduar në festivalin “Polifest” ndërsa edhe sot sjellë emocionin e njëjtë.

Kjo këngë korri mjaft shumë sukses në Festivalin “Polifest” në vitin 2006, ku u prit me mjaft duartrokitje ndërsa i solli Yllka Kuçit edhe disa çmime si: Çmimi i kritikës,Çmimi i “Produksionit Jon” dhe Çmimi për orkestrim më të mirë të këngës.
KultPlus ju sjellë interpretimin e këngëtares së bashku me tekstin e këngës:

Ti ishe dashuri e parë mik i keq e tradhtar askush nuk te gjykoj,ti dashurinë e pate në gjak vetëm mua m` dhe aq pak, askush nuk të dënoj
E hëna e mallkuar pik e fundit,fjalë e rendë si plumb i rand , me gishtat e një dore i numërova ditët e lumtura.

(ref):
Pa trokitje hyn sundo por mos kafsho se një vashe zemra do ti thehet
Pa trokitje hyn por lus mos ofendo se po dhemb sa do nuk vërehet

Pa trokitje hyn sundo por mos kafsho se një vashe zemra do ti thehet.
Pa trokitje hyn por lus mos ofendo,se po m`vret zemra e një vashe po pelset.

Ti ishe dashuri e pare mik i keq e tradhtar , askush nuk te gjykoj, ti dashurinë e pate n`gjak vetëm mua m` dhe aq pak askush nuk të dënoj.
E hëna e mallkuar pike e fundit fjale e rende si plumb i rande, me gishtat e një dore i numërova ditët e lumtura.

(ref):
Pa trokitje hyn sundo por mos kafsho se një vashe zemra do ti thehet.
Pa trokitje hyn por lus mos ofendo, se po dhemb sado nuk vërehet

Pa trokitje hyn sundo por mos kafsho se një vashe zemra do ti thehet.
Pa trokitje hyn por lus mos ofendo,se po m`vret zemra e një vashe po pelset.

Pa trokitje hyn por mos kafsho
Pa trokitje hyn mos ofendooooo

Zemra e një vashe po pelset
Zemra e një vashe po pelset po pelset po pelset
Po pelseet
Zemra e një vashe po pelset….