Familjarja e Bekim Fehmiut mbaron studimet në Harvard

25 Maj, 2018 - 8:48 pm

Andra Fehmiu u bë dje shtetasja e parë nga Kosova që mbaron studimet 4 vjeçare në Universitetin e Harvard.

Andra, në këtë rrugëtim ia ka dalë falë punës së vet, me bursë të plotë nga Universiteti prestigjioz në Boston.

Andra është familjare e aktorit të madh shqiptar Bekim Fehmiu.

Ambasadorja Vlora Çitaku e ka dhënë lajmin kësisoj dhe ka postuar një fotografi me familjen e Andra Fehmiut e cila është një studente e shkëlqyer e cila ka mbaruar studimet në një prej universiteteve më të mira në rruzull.

Andra për pak kohë ka mbajtur praktikë edhe në Kosovë. / KultPlus.com

Të ngjajshme