Prizreni mirëpret koncertin për diasporën

23 Korrik, 2018 - 3:00 pm

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka nënshkroi sot, me zëvendësministrin e Diasporës, Afrim Bekteshi, një marrëveshje për realizimin e ditëve të diasporës në këtë komunë.

Kjo parasheh organizim të aktiviteteve kulturore, që kanë për qëllim promovimin, ruajtjen dhe kultivimin e identitetit kulturor dhe gjuhësor nga mërgimtarët, përmes koncertit festiv për diasporën që do të mbahet më 28 korrik./ KultPlus.com

Të ngjajshme