Dua Lipa ia uron nënës ditëlindjen me një fotografi me veshje tradicionale (FOTO)

Anesa Lipa, nëna e yllit botëror, Dua Lipa, sot feston ditëlindjen. Mënyra se si ka vendosur ta uroj Dua nënën e saj është krejt e veçantë, shkruan KultPlus.

Ajo ka zgjedhur një fotografi të nënës së saj me veshje tradicionale kur ka qenë nuse,  njëkohësisht përmes kësaj fotografia ajo promovon para botës kulturën dhe traditën shqiptare.

Pas kësaj fotografi, ajo ka vendosur edhe disa të tjera ku shpalos disa momente nga fëmijëria përkrah nënës.

Edhe pse ka kohë që jetojnë në Londër, duket se familja Lipa nuk harrojnë që të prezantojnë Kosovën në mënyra të ndryshme, kjo pasi edhe Dua gjithnjë e ka thënë se krenohet me vendin e saj.

Vlen të ceket se në vitin 2008, familja e Duas është zhvendosur në Kosovë, por në moshën 15 vjeçare, ajo vendosi të kthehet në Londër dhe të jetojë me miqtë e saj, ku njëherë filloi punën si modele për t’u kthyer më pas në një nga emrat më të kërkuar të muzikës anembanë botës.

Momentalisht është njëra nga artistet më të suksesshme e më të komentuara në botë, me një sërë çmimesh të rëndësishme. / KultPlus.com

Nëna e Dua Lipës kthehet në kohë, publikon një fotografi me veshje tradicionale

Anesa Lipa, nëna e yllit botëror, Dua Lipa, tashmë për të gjithë ne është bërë e njohur në saje të sukseseve që ka arritur vajza e saj.

Ajo njëherësh është mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale, ku ndan imazhe dhe video të llojllojshme me fansat e saj.

Së fundmi, nëna e këngëtares është rikthyer prapë në kohë dhe ka sjellë një imazh të saj me veshje tradicionale, kur ka qenë nuse. “Ari i punuar me qëndisje dore, veshje tradicionale shqiptare 1997”, ka shkruar Anesa krahas imazhit.

Edhe pse ka kohë që jetojnë në Londër, duket se familja Lipa nuk harrojnë që të prezantojnë Kosovën në mënyra të ndryshme, kjo pasi edhe Dua gjithnjë e ka thënë se krenohet me vendin e saj.

Vlen të ceket se në vitin 2008, familja e Duas është zhvendosur në Kosovë, por në moshën 15 vjeçare, ajo vendosi të kthehet në Londër dhe të jetojë me miqtë e saj, ku njëherë filloi punën si modele për t’u kthyer më pas në një nga emrat më të kërkuar të muzikës anembanë botës.

Momentalisht është njëra nga artistet më të suksesshme e më të komentuara në botë, me një sërë çmimesh të rëndësishme. /Telegrafi/ KultPlus.com

Dua Lipa uron Ditën e Nënave: Gruaja që më mësoi që të jem vet bosi (VIDEO)

Sot në Britaninë e Madhe festohet Dita e Nënave dhe me këtë rast këngëtarja e njohur shqiptare, Dua Lipa ka uruar nënën e saj, Anesa Lipa, shkruan KultPlus.

Për t’i uruar këtë festë, Dua Lipa ka publikuar një video të shkurtër nga ndeja e Brit Awards, nga nata kur ajo mori dy çmime të mëdha.

“Urime Dita e Nënave për nënën më të mirë dhe shoqen time. Gruaja që më mësoi të jem vet bosi. Rina, Gjini dhe unë jemi shumë me fat. Nuk di çfarë do të bënim pa ty”, ka shkruar Dua Lipa poshtë videos që ka postuar në rrjetin e saj Instagram./ KultPlus.com