Dirigjenti Llapaj: Shqipëria ka nevojë për ndihmën e Kosovës për tu çliruar nga okupimi i bastardëve

Dirigjenti i njohur shqiptar Bujar Llapaj ka reaguar pas debateve të shumta pas rrënimit të objektit të Teatrit Kombëtar në Tiranë, duke iu referuar debatit të fundit mes Rron Gjinovcit nga Kosova dhe kryeministrit të Republikës së Shqipërisë Edi Rama, shkruan KultPlus.

Pikërisht mbi këtë debat, Llapaj ka shkruar se më herët Kosova kishte nevojën për ndihmën e Shqipërisë për tu çliruar nga okupimi serb, kurse tani Shqipëria ka nevojë për ndihmën e Kosovës.

KultPlus ju sjell reagimin e plotë të dirigjentit shqiptar.

Në vitet ’90 Kosova kishte nevojë për ndihmën e Shqipërisë për tu çliruar nga okupimi serb, tani Shqipëria ka nevojë për ndihmën e Kosovës për tu çliruar nga okupimi i bastardëve të rilindur!

KultPlus sjell edhe një pjesë nga debati i Rron Gjinovcit me kryeministrin Rama, debat që ka nxitë këtë reagim të dirigjentit Llapaj/ KultPlus.com

Sonte Bujar Llapaj, dirigjon koncertin e Orkestrës së Filharmonisë së Kosovës

Filharmonia e Kosovës sonte më 26 nëntor me fillim nga ora 20:00, do të sjellë koncertin e radhës nën interpretimin e Orkestrës së Filharmonisë dhe dirigjentit nga Shqipëria Bujar Llapaj, shkruan KultPlus.

Në kuadër të këtij koncerti do të interpretohen veprat e kompozitorëve Kreshnik Aliçkaj, Drinor Zymberi dhe Antonin Dvorak. Kurse mbrëmja do të përcillet edhe me tinguj të violinës nga violinist kosovar Festim Fanaj ndërsa në piano do të interpretoj Shkelëzen Baftiari nga Maqedonia.

Ky koncert do të mbahet javën tjetër më 26 Nëntor në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë dhe Sporteve./ KultPlus.com

Së shpejti koncerti nga Orkestra e Filharmonisë së Kosovës nën dirigjimin e Bujar Llapaj

Filharmonia e Kosovës javën tjetër do të sjellë koncertin e radhës nën interpretimin e Orkestrës së Filharmonisë dhe dirigjentit nga Shqipëria Bujar Llapaj, shkruan KultPlus.

Në kuadër të këtij koncerti do të interpretohen veprat e kompozitorëve Kreshnik Aliçkaj, Drinor Zymberi dhe Antonin Dvorak. Kurse mbrëmja do të përcillet edhe me tinguj të violinës nga violinist kosovar Festim Fanaj ndërsa në piano do të interpretoj Shkelëzen Baftiari nga Maqedonia.

Ky koncert do të mbahet javën tjetër më 26 Nëntor në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë dhe Sporteve./ KultPlus.com