Shtyhet ceremonia e çmimeve Grammy për të dytin vit radhazi

Përhapja e madhe e variantit të ri COVID-19, Omicron, ka ndikuar në shtyrjen e ceremonisë së ndarjeve të çmimeve “Grammy”, që është paraparë të mbahet më 31 janar të këtij viti, përcjell KultPlus.

Edicioni i 64-të i “Grammy” nuk ka shkuar siç është planifikuar për shkak të pandemisë.

Dy edicionet e fundit të këtyre çmimeve janë përcjellur me raste të njëjta, ku vitin e kaluar që ishte paraparë të mbahej po në të njëjtën datë, 31 janar 2021 – më 5 janar u bë e ditur se nuk do të mbahej në datën e caktuar dhe u shtye për 14 mars, pasi në Los Angeles kishte probleme të mëdha me virusin.

Nominimet “Grammy” janë bërë të ditura më 23 nëntor të vitit 2021.

Jon Batiste prinë më 11 nominime, duke vazhduar më pas me Doja Cat, H.E.R., dhe Justin Bieber. / KultPlus.com

‘Vogue’ për Dua Lipën: Vajza e ëndrrave të botës tjetër (FOTO)

Ceremonia e çmimeve “Grammy” ka lënë gojëhapur të gjithë ata që e ndoqën këtë shfaqje. Përveç çmimeve, performavcave të mahnitshme, veshjet e këtij viti ishte një tjetër element që ranë në sy e madje u cilësuan si “veshje të egra”, shkruan KultPlus.

Ndërsa ne e kemi vëmendjen kryesore të artistja shqiptare, Dua Lipa e cila duket që mori vëmendjen më të madhe gjatë kësaj ceremonie. Shkëlqimi i saj nuk ka ikur pa vëmendjen e mediave më prestigjioze botërore, madje Vogue e liston ndër dukjet më të mira të kësaj ceremonie.

Si një vajzë e miratuar nga Donatella, Versace, Dua Lipa është mësuar të veshë fustane të ngathët të markës italiane, por me një fustan rozë të zbukuruar me kristale, ajo ishte vajza e ëndrrave të botës tjetër.

Kësaj radhe qilimi i kuq përkonte me shprehje të guximshme të personalitetit.

Në ceremoninë e vitit 2021, gjendja shpirtërore ishte e parespektueshme dhe e guximshme.

DaBaby u paraqit me një kostum të shkëlqyeshëm Dolce dhe Gabbana, të shoqëruar me rroba kadifeje, një kapele të gjelbër dhe të kuqe dhe shumë aksesorë. Ndërkohë, stilistët dhe mikpritësi i tapetit të kuq Brad Goreski u dha shikuesve një mësim në bllokimin e ngjyrave, duke bashkuar një këmishë rozë të ndritshme me një kostum të kuq, të gjitha nga Versace, me këpucë Louboutin dhe aksesorë Levian.

Doja Cat mishëronte gjithçka që është moda Grammys – sipas Goreski – me një fustan të thellë Roberto Cavalli me pupla jeshile neon dhe kthetra macesh në mëngë.

Për më tepër po ju sjellim fotografitë e yjeve që Vogue i ka vlerësuar për dukjen më të mirë në Grammy 2021. / Vogue / KultPlus.com