Nesër në Kosovë mbërrin ekipi i xhudos

Ekipi olimpik i xhudos së Kosovës është nisur nga Tokyo për në Kosovë.

Pas përfaqësimit dinjitoz në Lojërat Olimpike të Tokyos, ekipi i xhudos ateron në Kosovë nesër rreth orës 20:00 dhe me vete do të sjellë dy medalje të arta olimpike.

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka publikuar edhe agjendën e ekipit të xhudos pas arritjes në Kosovë, të cilën KultPlus e sjell më poshtë

Të nderuar/a përfaqësues/e të mediave

Nesër (02 gusht 2021), ora 19:50, bëhet pritja e Kampionëve Olimpikë.

Ceremonia shtetërore e pritjes së Kampionëve Olimpikë është e ndarë në dy pjesë:

1. Pritja ceremoniale shtetërore në Aeroportin “Adem Jashari” në orën 19:50, me ç’ rast mbahet konferencë për media.

2. Ardhja e Kampionëve Olimpikë në sheshin “Zahir Pajaziti” në orën 21:00.

Agjenda:

Pritja ceremoniale në Aeroport

Itenerari i fluturimit

Aterimi në Aeroportin “Adem Jashari: – 02.08.2021 – 19:50, dalja në terminalin VIP

Konferencë për media

Trajneri Driton Kuka

Trajneri Agron Kuka

Distria Kranisniqi

Nora Gjakova

Akil Gjakova. / KultPlus.com

Dua Lipa: Bravo Distria Kransiqi, po e bën Kosovën krenare

Gjatë ditës së djeshme, xhudistja Distria Krasniqi fitoi medaljen e artë në Lojërat Olimpike ”Tokio 2020”, duke i sjellur kështu Kosovës për të dytën herë këtë medalje, përcjell KultPlus.

Ishin shumë figura publike të njohura të cilët uruan Krasniqin për fitoren e madhe, ndërkaq sot, edhe Dua Lipa përmes një postimi në llogarinë e saj në InstaStory, uroi Krasniqin për medaljen e artë, duke shkruar se Krasniqi po e bën Kosovën krenare.

”Bravo Distria Kransiqi, po e bën Kosovën krenare. Gold, Gold, Gold”, ka shkruar Lipa. / KultPlus.com