Dua Lipa bën shqiponjën në tapetin e kuq në Las Vegas (FOTO)

Dua Lipa këto ditë është paraqitur në tapetin e kuq të iHeartRadio Music Festival Daytime Stage në Las Vegas në Nevada, shkruan KultPlus.

Dua Lipa e cila asnjëherë nuk ndalet se promovuar vendin prej nga vjen, edhe atje së bashku me fanset e saj ka bërë simbolin kombëtar, shqiponjën.

Dua Lipa, këngëtarja e hitit të saj “New Rules”, këtë verë ka mbajtur për të dytën herë koncert në Prishtinë. Ajo ka qëndruar për disa ditë në Prishtinë në kuadër të Festivalit Ndërkombërtar “Sunny Hill”, i organizuar nga babai i saj Dukagjin Lipa.

Ajo së fundmi ka publikuar edhe këngën më të re “Eletricity”, kjo këngë erdhi si bashkëpunim mes këngëtares nga Kosova dhe Silk City, Diplo dhe Mark Ronson / KultPlus.com

Sulm me armë gjatë një koncerti në Las Vegas

Të paktën dy persona raportohen të jenë vrarë dhe 24 të tjerë kanë mbetur të plagosur gjatë një sulmi me armë në një koncert në Las Vegas. 12 prej të plagosurve raportohen se janë në gjendje kritike për jetën.

Një person i armatosur hapi zjarr gjatë një festivali të muzikës country në një vend të hapur pranë kazinosë ‘Mandalay Bay’, ku raportohet te ishin rreth 40 mijë të pranishëm. Sulmuesi mendohet të ketë qëlluar mbi turmën nga kati i 30-të i një pallati. Sipas policisë të shtëna me armë ka pasur dhe në pjesë të tjera të qytetit.

Dëshmitarët në vendngjarje tregojnë se të shtënat kanë vijuar për më shumë se 5 minuta. Qindra njerëz u larguan nga vendi i ngjarjes, ndërkohë që zhurma e breshërive të automatikut dëgjohet lehtësisht në videot e postuara në mediat sociale. Policia tha se një i dyshuar “ishte poshtë”. Ka njoftime për të paktën një incident tjetër në rripin e Las Vegasit. Pjesë të zonës u mbyllën pasi policia e armatosur arriti në vendin e ngjarjes në rrugën Route 91 Harvest.

Ngjarja u regjistrua rreth orës 22:30 sipas orës lokale. Dëshmitarët raportuan se qindra të shtëna u qëlluan./ KultPlus.com