Rama për vdekjen e Lili Cingut: Ikja e saj la të zbrazur fronin e mbretëreshës së valles shqiptare

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së imazhit të Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore Lili Cingu, shkruan KultPlus.

Kryeministri Rama ka thënë se vdekja e Lili Cingut ka lënë të zbrazur fronin e mbretëreshës së valles shqiptare.

“LAMTUMIRË

Ikja e Lili Cingut lë zbrazur fronin e mbretëreshës së valles shqiptare🦅

U prehtë në paqe🙏”, ka deklaruar Rama përmes një shkrimi në facebook/KultPlus.com

Harry dhe Meghan të gatshëm për donacione në fundvit, ndajnë fotografi të vajzës së tyre për herë të parë

Meghan Markle dhe Princi Harry shpërndanë foton e parë të vajzës së tyre, Lilibet “Lili” Diana, si pjesë e kartës së Krishtlindjes 2021, të publikuar gjashtë muaj pas lindjes së fëmijës së tyre të dytë, transmeton KultPlus.

Në foto, Meghan, shihet duke mbajtur Lilin në ajër ndërsa Harry, është i ulur pranë tyre me fëmijën e parë në prehër.

Harry, Meghan dhe Archie kanë veshur të gjithë xhinse në portretin familjar, i cili është realizuar gjatë verës nga fotografi Alexi Lubomirski, ndërsa Lili ka veshur një fustan të bardhë.

“Këtë vit, 2021, ne mirëpritëm vajzën tonë, Lilibet, në botë”, është mbishkrimi i kartës. “Archie na bëri një “mama” dhe një “babë”, dhe Lili na bëri një familje”.

Çifti njoftoi gjithashtu se Fondacioni i tyre Archewell do të bëjë donacione këtë sezon festash për organizata të ndryshme që “nderojnë dhe mbrojnë familjet”, duke përfshirë Team Rubicon dhe Paid Leave for All. /KultPlus.com