Lindita Halimi vjen në Kosovë me një qëllim, ofron 2 mijë dollarë për fituesin

Lindita Halimi e cila është e njohur për zërin e saj të veçantë dhe që ka mar pjesë edhe në shumë festivale muzikore, kësaj here po vjen në Kosovë me një qëllim tjetër, shkruan KultPlus.

Lindita e cila njihet edhe për transformimet trupore, tash e pesë vite punon edhe si instruktore fitnesi në Amerikë, dhe përvojën e saj dëshiron ta vë në shërbim të vendasve të saj, andaj ajo ka vendosë që të vij në Prishtinë për tre muaj, që të jetë trajnerë personale në fitnes BootCamp.

Dhe po sipas planifikimit të saj, do të shpallet edhe më i miri i këtyre ushtrimeve tre mujore, ku Lendita Halimi do ta shpërblejë me 2 mijë dollarë./KultPlus.com  

Lindita akuzon RTSH-në se nuk e pagoi për përfaqësimin e Shqipërisë në Eurovision

Këngëtarja kosovare Lindita Halimi, ka akuzuar televizionin shqiptar (RTSH), se ende i ka borxh.

Lindita përfaqësoj Shqipërinë në Eurovisionin në vitin 2017, me këngën “World” pas fitores në festivalin e RTSH-së.

Por pavarësisht çmimit të festivalit, Lindita ka akzuar RTSH-në se ende nuk e kanë paguar për këtë, transmeton Magazina.al

Në një pytje që i është bërë në Instagram se a do të kthehet në “Festivalin e Këngës” në RTSH, këngëtarja ka thënë se nuk e mendon një herë këtë gje, duke treguar se RTSH ende nuk e ka paguar për fitoren e vitit 2017 dhe nuk i beson më./ KultPlus.com

“Kur një ditë të kthehesh ti”, mrekullia që vjen nga Lindita Halimi dhe Ergin Oda (VIDEO)

“Kur një ditë të kthehesh ti”, është këngë e kënduar nga ikona e muzikës shqipe Nexhmije Pagarusha.

Kësisoj, kjo këngë është kënduar edhe nga këngëtarja kosovare Lindita Halimi bashkë me këngëtarin Ergin Oda, me një performancë në piano nga Lekë Salihu, shkruan KultPlus.

Zëri i mrekullueshëm i Halimit dhe Odës janë kombinuar mjaftë mirë me tingujt e pianos së nxjerrë nga Salihu.

Po sjellim këtë performancë të mrekullueshme e që s’do shumë fjalë në KultPlus:

Kur një ditë të kthehesh ti
i përbuzur nga të gjithë
dhe dëshiron ta kesh pranë, ndokënd afër veti
Mos kërko strehim te unë
se ngrohtësia në shpirtin tim
ka shumë kohë që fluturon për ty në amshim
Kur një ditë të kthehesh ti
dhe e kupton se je fajtor
se unë ende po jetoj pa fat dhe dashni
dhe çka do që tash premton
është shumë vonë për shpresën tonë
për urrejtje dhe dashni për ne të dy….

Tri këngë shqiptare në listën e 250 këngëve më të pëlqyera të Eurovizion-it (VIDEO)

Eurovizion për 10 vite rresht nxjerrë sondazhin për 250 këngët më të pëlqyera të këtij festivali, shkruan KultPlus.

Kësisoj, në këtë sondazh që janë të radhitura këngët më të pëlqyera të të gjitha edicioneve, janë edhe tri këngë shqiptare, të kënduara nga vajzat të cilat përfaqësuan denjësisht Shqipërinë në këtë garë.

E para është Elhaida Dani e cila ka zënë vendin e 44 me këngën “I’m Alive” dhe e cila mori pjesë në Eurovizion në vitin 2015-të.

Pas saj në vendin e 46 vjen Rona Nishliu me “Suus” e cila në Eurovizion mori pjesë në vitin 2012-të ku asokohe edhe zuri vendin e pestë në këtë garë të madhe, vend këtë që ende asnjë shqiptar nuk ka mundur ta thyej. Rona deri më tani ka korrur suksesin më të madh nga shqiptarët që morën pjesë në Eurovizin.

Krejt në fund është edhe Lindita Halimi me këngën “World” e cila përfaqësoi Shqipërinë në Eurovizion në vitin 2017-të.

Kësaj liste, i prinë për pesë vite radhazi kënga “Euphoria” e Loreen. Sondazhi organizohet nga ESC Radio dhe Songfestival.be.

Ndërkohë, sivjet në vitin 2018-të Shqipërinë në Eurovizion, do ta përfaqësojë Eugent Bushpepa me këngën “Mall”, i cili mori vendin e parë në Festivalin e Këngës në RTSH, festival ky që fituesi fiton menjëherë biletën për Eurovizion./ KultPlus.com

https://www.youtube.com/watch?v=DocjosVM5cU