Me një prezantim special, Dua Lipa dhe Megan Stallion bëjnë paraqitje glamuroze në ‘Grammys’

Dua Lipa së bashku me këngëtaren Megan Thee Stallion kanë dhuruar çmimin e artistit më të mirë në ceremoninë e çmimeve ‘Grammy’, shkruan KultPlus.

Përmes një postimi në “Instagram”, Lipa deklaroi se ishte një nder që të prezantonte këtë çmim.

Me një prezantim të veshjeve nga pronarja e Versace, Donatella, Lipa dhe Stallion u prezantuan para publikut në një mënyrë të veçantë.

Çmimet ‘Grammy’ u rikthyen në formë fizike pas dy viteve mungesë, ku u mbajtën në Las Vegas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. /KultPlus.com

Publikohet kënga e re “Sweetest Pie” nga Dua Lipa dhe Megan Thee Stallion (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka publikuar këngën e saj më të re. Një bashkëpunim me këngëtarën e njohur, Megan Thee Stallion, shkruan KultPlus.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Lipa bëri të ditur publikimin e këngës së titulluar “Sweetest Pie”.

Kujtojmë se Lipa tashmë veçse është duke e shijuar suksesin e pandalshëm të albumit të saj të fundit ”Future Nostalgia” dhe kënga e saj më e fundit e titulluar “Demeanor” është shndërruar në një hit tjetër të këngëtares. / KultPlus.com

Nesër publikohet bashkëpunimi mes Dua Lipës dhe Megan Thee Stallion

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, nesër do të publikojë një këngë të re me titull “Sweetest Pie”, shkruan KultPlus.

E njohur për zërin e saj unik, Lipa ka bërë të ditur se kënga e saj e re do të jetë një bashkëpunim me këngëtaren Megan Thee Stallion.

Ndërkaq, sot Lipa ka ndarë edhe një fotografi tjetër me këngëtaren, që duket se është krijuar në xhrimet e një videoklipi.

“NESËR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Aq e emocionuar sa që po qaj krem sheqeri nga kanalet e mia të lotit!!!!!!”, ka shkruar Lipa në mbishkrimin e fotos. / KultPlus.com

Publikohet një pjesë e këngës së re të Dua Lipës (VIDEO)

Dua Lipa ka njoftuar së fundmi ka njoftuar se do të publikojë këngën e saj të re në bashkëpunim me këngëtaren Megan Thee Stallion, shkruan KultPlus.

Data 11 mars është konfimuar si dita kur edhe do të publikohet ky bashkëpunim, me emrin “Sweetest Pie”.

Më poshtë mund të dëgjoni edhe një pjesë zyrtare të publikuar nga vetë dyshja. /KultPlus.com

Yje të shumtë do të performojnë në ndarjen e çmimeve ‘IHeartRadio’

Çmimet e Muzikës iHeartRadio 2022 zbuluan sot listën e saj të mbushur me yje që do të performojnë në datën e ndarjes së çmimeve, përcjell KultPlus.

LL Cool J, Jennifer Lopez, Megan Thee Stallion, Jason Aldean, John Legend, Charlie Puth dhe Måneskin do të dalin në skenën e shfaqjes së çmimeve.

Përveç performancës, Lopez do të nderohet me çmimin prestigjioz iHeartRadio Icon 2022, për të nderuar atë se çfarë ka bërë ndër vite Lopez për kulturën, artin dhe muzikën në përgjithësi.

Lista e plotë e të nominuarve u shpall në janar dhe përfshin Dua Lipën, Justin Bieber, Olivia Rodrigo, Karol G, Drake, Ed Sheeran, Megan Thee Stallion, Bad Bunny dhe shumë të tjerë.

Këtë vit, dëgjuesit do të kenë mundësinë të vendosin fituesit në disa kategori të reja dhe të krijuara.

Votimi social filloi më 27 janar dhe do të mbyllet më 15 mars në orën 23:59 për të gjitha kategoritë.

Çmimet e Muzikës iHeartRadio 2022 do të transmetohen drejtpërdrejt nga Auditorium Shrine në Los Angeles, Kaliforni, të martën, më 22 mars në Fox. Ngjarja mund të dëgjohet gjithashtu në stacionet radiofonike iHeartMedia në mbarë vendin dhe në aplikacionin iHeartRadio. /KultPlus.com