John Legend emocionin me performancë kushtuar gruas së tij dhe humbjes së foshnjës së tyre (VIDEO)

Ditë më parë familja e John Legend përjetoi ndër dhimbjet më të mëdha, duke humbur foshnjën e tyre, përcjellë KultPlus.

Ndërkaq, mbrëmë, ai u shfaq për herë të parë në skenë që nga humbja e fmëijës së tretë, me një performancë në ‘Billboard Music Awards 2020’, performancë kjo e cila iu kushtua gruas së tij përmes këngës ‘Never Break’.

Çifti njoftuan humbjen e djalit të tyre të vogël, të cilin ata e kishin quajtur Jack, në fillim të këtij muaji në Instagram me një seri fotografish bardh e zi në spital.

Teigen, 34 vjeçre, u tha fansave se të dy ishin ‘të tronditur’ dhe në ‘dhimbje të madhe’ pasi pësuan abortin.

I veshur tërësisht në të bardha në një piano në Teatrin ‘Dolby’ në Los Angeles, Legend parapriu shfaqjen e tij duke thënë: “Kjo është për Chrissy-n”.

Balada, nga albumi i tij “Bigger Love” i vitit 2020, përfshin tekstin e këngës: “Unë nuk jam i shqetësuar për ne dhe nuk kam qenë kurrë. Ne e dimë se si përfundon historia. Ne kurrë nuk do të ndahemi”. / Kultplus.com

John Legend së shpejti publikon albumin e parë të krishtlindjeve

John Legend pritet që më 26 tetor të publikojë albumin e parë të tij festiv, “A Legendary Christmas, albumi ka për producent ekzekutiv Raphael Sadiq si dhe ka bashkëpunime me Esperanza Spalding e Stevie Wonder, që i bie harmonikës në “What Christmas Means to Me”.

Albumi do të shoqërohet edhe me turneun “A Legendary Christmas Tour”, i cili do të mbahet në SHBA, duke nisur prej 15 nëntorit deri më 30 dhjetor.

Këngët festive të krishtlindjes të zgjedhura nga Legend janë: “What Christmas Means to Me” (në bashkëpunim me Stevie Wonder për harmonikën), “Silver Bells”, “Have Yourself a Merry Little Christmas” (bashkëpunim me Esperanza Spalding), “No Place Like Home”, “Bring Me Love”, “Merry Christmas Baby / Give Love on Christmas Day”, “Christmas Time Is Here”, “Waiting for Christmas”, “Purple Snowflakes”, “The Christmas Song” (Chestnuts Roasting On An Open Fire), “Please Come Home for Christmas”, “Wrap Me Up in Your Love”, “By Christmas Eve”, “Merry Merry Christmas”./KultPlus.com

John Legend hyn në histori, rrëmben çmimin “EGOT”

John Legend ka hyr në histori duke u bërë njeriu i parë me ngjyrë që ka marrë çmimin ‘EGOT’ në Emmy.

Çmimi “EGOT” qëndron për katër çmime të mëdha: Emmy, Grammy, Oscar dhe Tony, gjersa këngëtari është personi i 15-të në histori që arrin këtë sukses.

Gjithashtu edhe Lord Andrew Lloyd Webber dhe Sir Tim Rice morën statusin ‘EGOT’. Legend është personi më i vogël që iu është bashkuar grupit, shkruan atsh.

Kompozitori amerikan Robert Lopez gjithashtu mori statusin EGOT, disa javë pas 39 vjetorit të lindjes së tij në mars 2014.

Ndërsa John mbush 40 vjeç në dhjetor, që do të thotë se Lopez ende mban ende titullin si fituesi më i vogël i ‘EGOT’./KultPlus.com