Jennifer Lopez do të marrë çmimin special në MTV Movie & TV Awards

Jennifer Lopez do të nderohet me çmimin Generation Award në MTV Movie & TV Awards të këtij viti, si si rezultat i arritjeve të shumta të yllit të shumëfishtë në film dhe televizion, përcjell KultPlus.

Shfaqja, e drejtuar nga Vanessa Hudgens, do të transmetohet drejtpërdrejt nga Barker Hangar në Santa Monica, Kaliforni në MTV më 5 qershor.

Çmimi Generation nderon aktorët, kontributi i të cilëve në film dhe TV i ka bërë të njohur. Ndër marrësit e mëparshëm të çmimit janë: Scarlett Johansson, Dwayne “The Rock” Johnson, Chris Pratt, Will Smith, Reese Witherspoon, Robert Downey, Jr., Mark Wahlberg, Sandra Bullock, Jamie Foxx, Johnny Depp, Ben Stiller, Adam Sandler, Mike Myers, Tom Cruise, Jim Carrey dhe e gjithë ekskluziviteti i Fast & Furious.

Jennifer Lopez do të publikojë një dokumentar të ri të Netflix të quajtur “Halftime” më 14 qershor. /KultPlus.com

(Photo by: Nathan Congleton/NBCU Photo Bank/NBCUniversal via Getty Images via Getty Images)

Yje të shumtë do të performojnë në ndarjen e çmimeve ‘IHeartRadio’

Çmimet e Muzikës iHeartRadio 2022 zbuluan sot listën e saj të mbushur me yje që do të performojnë në datën e ndarjes së çmimeve, përcjell KultPlus.

LL Cool J, Jennifer Lopez, Megan Thee Stallion, Jason Aldean, John Legend, Charlie Puth dhe Måneskin do të dalin në skenën e shfaqjes së çmimeve.

Përveç performancës, Lopez do të nderohet me çmimin prestigjioz iHeartRadio Icon 2022, për të nderuar atë se çfarë ka bërë ndër vite Lopez për kulturën, artin dhe muzikën në përgjithësi.

Lista e plotë e të nominuarve u shpall në janar dhe përfshin Dua Lipën, Justin Bieber, Olivia Rodrigo, Karol G, Drake, Ed Sheeran, Megan Thee Stallion, Bad Bunny dhe shumë të tjerë.

Këtë vit, dëgjuesit do të kenë mundësinë të vendosin fituesit në disa kategori të reja dhe të krijuara.

Votimi social filloi më 27 janar dhe do të mbyllet më 15 mars në orën 23:59 për të gjitha kategoritë.

Çmimet e Muzikës iHeartRadio 2022 do të transmetohen drejtpërdrejt nga Auditorium Shrine në Los Angeles, Kaliforni, të martën, më 22 mars në Fox. Ngjarja mund të dëgjohet gjithashtu në stacionet radiofonike iHeartMedia në mbarë vendin dhe në aplikacionin iHeartRadio. /KultPlus.com

Jennifer Lopez rikthehet në Vancouver për xhirimet e filmit të ri ‘The Mother’

Jennifer Lopez ka njoftuar se është rikthyer në xhirimet e filmit të ri të Netflix të titulluar, “The Mother”.

Artistja, e ndjekur nga 180 milionë njerëz vetëm në Instagram, tregoi se ndodhet në Vancouver për realizimin e filmit të saj të ardhshëm.

Në film, ylli do të portretizojë një vrasëse të rrezikshme, e cila detyrohet të kthehet në këtë profesion nga i cili kishte hequr dorë, në mënyrë që ta mbrojë vajzën e saj, të cilën e kishte dhënë për adoptim para shumë vjetëve.

Të hënën në mëngjes, Lopez postoi një ‘selfie’ në InstaStory, të veshur me një triko dimri.

Ndonëse xhirimet e “The Mother” kan nisur për një kohë të gjatë, kjo duket se do të zgjasë akoma.

J.Lo e njohur edhe për rolin e saj në filmin “Second Act”, ka edhe disa projekte të tjera filmike në pritje për t’i realizuar, në mes së cilave edhe “Marry Me” dhe “The Godmother”.

Lansimi i “Marry Me” është shtyrë për në shkurt 2022 për shkak të pandemisë, kurse për “The Mother” nuk ka ende një datë të saktë publikimi.

Theksojmë se këtë vit u shtynë një mori filmash si pasojë e situatës me COVID-19./KultPlus.com

Rita Ora dhe Jennifer Lopez me bashkëpunim të ri

Jennifer Lopez dhe Rita Ora thuhet se kanë pasur bisedime “sekrete” për projekte të përbashkëta në muzikë dhe bashkëpunime filmike.

Siç raporton “The Sun”, këngëtaret e hiteve të mëdha janë bashkuar në Los Anxhelos për të parë se çka mund të bëjnë së bashku dhe sipas burimeve, ato nuk kanë parë limite, përcjell KultPlus.

Këngëtarja kosovare Rita Ora, 30-vjeçare, ditë më parë ka zbarkuar në Kaliforni pas disa mujsh qëndrimi në Australi për të xhiruar për “The Voice”, derisa këngëtarja latine, Jennifer Lopez, 51-vjeçare, është rikthyer në qytetin e engjëjve pasi ka xhiruar videoklipin e ri në Miami.

“J.Lo. dhe Rita janë takuar në Soho House të Los Anxhelosit ku kanë qëndruar për orë të tëra duke folur se çka mund të bëjnë së bashku.

Duket se bashkëpunimi me këngëtaren, aktoren dhe valltaren e famshme latino-amerikane ka qenë një prej synimeve të kahmotshme të këngëtares nga Prishtina, e cila vite më parë pati deklaruar se inspirohet me të madhe nga Jennifer. / KultPlus.com

NEW YORK, NY – JULY 17: Rita Ora wears a psychadelic outfit on July 17, 2017 in New York City. (Photo by Gotham/GC Images)

Jennifer Lopez do të luajë në pesë filma të ri

Ylli i muzikës dhe filmit, Jennifer Lopez, do ta portretizojë një vrasëse të rrezikshme në filmin e ardhshëm të platformës Netflix, me titull “The Mother”.

Aktorja dhe këngëtarja 51-vjeçare i është bashkuar kastës së filmit të ardhshëm të Niki Caros.

Lopez, e cila gjithashtu shërben në rolin e bashkë-producentes së këtij projekti, të realizuar për platformën gjigante, do ta portretizojë një vrasëse e cila detyrohet të kthehet në këtë profesion nga i cili kishte hequr dorë, në mënyrë që ta mbrojë vajzën e saj, të cilën e kishte dhënë për adoptim para shumë vjetëve.

Misha Green është përgjegjëse për ta shkruar skenarin, ndërsa postproduksionin e filmit e bën Andrea Berloff. Filmi thuhet se bazohet pjesërisht në projektin klasik të Luc Bessonit të lansuar në vitin 1994, “The Professional”.

JLo po ashtu do të luajë dhe do ta prodhojë adaptimin e ri të filmit “The Cipher” nga Netflixi. Aktorja e cila njihet për portretizimin e detektives Harlee Santos në serialin “Shades of Blue”, në këtë projekt të bazuar në romanin best-seller të Isabella Malondos do ta luajë rolin e agjentes së FBI-së, Nina Guerrera. Ajo e gjen veten të përfshirë në rastin e një vrasësi serik, pasi ai në mënyrë strategjike i poston disa kode komplekse dhe enigmatike online. Ato përkojnë me vrasjet e tij të fundit, dhe kanë për qëllim ta tërheqin Ninan në një lojë të përndjekjes.

Lopez, e njohur edhe për rolin e saj në filmin “Second Act”, i ka edhe disa projekte të tjera filmike në pritje për t’i realizuar, mes së cilave edhe “Marry Me”, “Shotgun Wedding” dhe “The Godmother”.

Në filmin “Marry Me”, aktorja luan krahas yllit të hollywoodit, Owen Wilson. Aty e portretizon një yll të muzikës pop, e cila martohet me një të panjohur, i portretizuar në film nga Wilson, pasi e zbulon se i fejuari i saj e ka tradhtuar. Ky projekt po konsiderohet i ngjashëm me filmat hit të zhanrit komedi dhe romancë, “Notting Hill” dhe “The Proposal. Ende nuk ka data të sakta të lansimit të filmit “The Godmother”, ndërsa lansimi i filmit “Marry Me” është shtyrë për shkurt të vitit 2022, shkaku i pasigurisë së shkaktuar në industrinë e filmit, si pasojë e pandemisë së koronavirusit.

Filmi “Shotgun Wedding” e rrëfen historinë e Darcyt dhe Tomit, të cilët vendosin të martohen në bregdet por dasma e tyre pengohet nga disa kriminel. Rolet protagoniste i luajnë 51-vjeçarja Jennifer Lopez dhe 48-vjeçari Josh Duhamel. Lenny Kravitz, D’Arcy Carden, Selena Tan, Desmin Borges dhe Alex Mallari po ashtu janë pjesë e filmit, regjinë e së cilit e ka bërë Jason Moore. “Shotgun Wedding” pritet të lansohet nëpër kinema në qershor të vitit 2022./ koha.net / KultPlus.com

Jennifer Lopez do të luajë në filmin e ri të Netflixit, “The Mother”

Ylli i muzikës dhe filmit, Jennifer Lopez, do ta portretizojë një vrasëse të rrezikshme në filmin e ardhshëm të platformës Netflix, me titull “The Mother”.

Aktorja dhe këngëtarja 51-vjeçare i është bashkuar kastës së filmit të ardhshëm të Niki Caros.

Lopez, e cila gjithashtu shërben në rolin e bashkë-producentes së këtij projekti, të realizuar për platformën gjigante, do ta portretizojë një vrasëse e cila detyrohet të kthehet në këtë profesion nga i cili kishte hequr dorë, në mënyrë që ta mbrojë vajzën e saj, të cilën e kishte dhënë për adoptim para shumë vjetëve.

Misha Green është përgjegjëse për ta shkruar skenarin, ndërsa postproduksionin e filmit e bën Andrea Berloff. Filmi thuhet se bazohet pjesërisht në projektin klasik të Luc Bessonit të lansuar në vitin 1994, “The Professional”.

JLo po ashtu do të luajë dhe do ta prodhojë në adaptimin e ri të filmit “The Cipher” nga Netflixi. Aktorja e cila njihet për portretizimin e detektives Harlee Santos në serialin “Shades of Blue”, në këtë projekt të bazuar në romanin best-seller të Isabella Malondos do ta luajë rolin e agjentes së FBI-së, Nina Guerrera. Ajo e gjen veten të përfshirë në rastin e një vrasësi serik, pasi ai në mënyrë strategjike i poston disa kode komplekse dhe enigmatike online. Ato përkojnë me vrasjet e tij të fundit, dhe kanë për qëllim ta tërheqin Ninan në një lojë të përndjekjes.

Lopez, e njohur edhe për rolin e saj në filmin “Second Act”, i ka edhe disa projekte të tjera filmike në pritje për t’i realizuar, mes së cilave edhe “Marry Me” dhe “The Godmother”.

Në filmin “Marry Me”, aktorja luan krahas yllit të hollywoodit, Owen Wilson. Aty e portretizon një yll të muzikës pop, e cila martohet me një të panjohur, i portretizuar në film nga Wilson, pasi e zbulon se i fejuari i saj e ka tradhtuar. Ky projekt po konsiderohet i ngjashëm me filmat hit të zhanrit komedi dhe romancë, “Notting Hill” dhe “The Proposal.

Ende nuk ka data të sakta të lansimit të filmit “The Godmother”, ndërsa lansimi i filmit “Marry Me” është shtyrë për shkurt të vitit 2022, shkaku i pasigurisë së shkaktuar në industrinë e filmit, si pasojë e pandemisë së koronavirusit. / KultPlus.com

Lopez shpalos ballafaqimet e saj personale: Unë mendoja se e doja veten, por nuk e doja

Vetëvlerësimi mbetet një ndër temat psikologjike më të diskutuara, teksa shumë persona kanë edhe probleme me të, shkruan KultPlus.

Yjet botërore pavarësisht të arriturave të shumta, shumë shpesh nuk e vlerësojnë veten aq sa duhet.

Një emër tjetër që ka kaluar ndër këto gjëra është edhe këngëtarja Jennifer Lopez.

“Më kujtohet kur isha në terapi, në fund të 30-ave dhe po flitej shumë për të dashur veten. Unë mendoja se e doja veten, por nga ana tjetër, po bëja disa gjëra në marrëdhëniet e mia personale që nuk dëshmonin se e doja veten.”, tha Lopez në episodin e “Coach Conversation”.

Mirëpo, tanimë terapia psikologjike duket t’i ketë ndihmuar aktores së famshme, teksa konsulta me profesionistë është një domosdoshmëri. / KultPlus.com

Jennifer Lopez dhe Kamala Harris janë fanse të njëra-tjetrës


Jennifer Lopez pati një paraqitje të mahnitshme dje në ceremoninë e inaugurimit të Joe Bidenit, president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Këngëtarja amerikane u shfaq e veshur krejt në të bardha dhe me shumë stil në ngjarjen e madhe, ku këndoi këngët “This is your land” dhe “America the beautiful”.

Ajo që ka rënë në sy, ishte se derisa po afrohej për të kënduar, Jennifer pati një përshëndetje shumë të ngrohtë me zëvendëspresidenten e re, Kamala Harris duke lënë të kuptohet se ato kanë simpati të madhe për njëra-tjetrën, shkruan DM.

Këngëtarja 51 vjeçare është shoqëruar në këtë ngjarje nga bashkëshorti i saj Alex Rodriguez me të cilin ndau shumë përqafime pas ngjarjes.

Në ceremoninë e inaugurimit të Joe Biden ishin pjesëmarrës edhe këngëtarë të tjerë ndërkaq himni kombëtar u interpretua nga artistja me zërin e fuqishëm, Lady Gaga. / KultPlus.com

Jennifer Lopez këndon ‘This Land is Your Land’ në inaugurimin e Biden-it (VIDEO)

Përveç Lady Gaga-s, e ftuar për performancë në inaugurimin e Biden-it si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ishte edhe këngëtarja e mirënjohur Jennifer Lopez, përcjell KultPlus.

Lopez ka kënduar këngën e njohur patriotike, ‘This Land is Your Land’, një perfromancë kjo që emocionoi të gjithë pjesëmarrësit e inaugurimit.

Ceremonia është duke u zhvilluar në oborrin e Kongresit Amerikan. / KultPlus.com

Lady Gaga do të këndojë himnin kombëtar në inaugurimin e Bidenit

Lady Gaga dhe Jennifer Lopez do të performojnë në inaugurimin e Joe Biden si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës që do të mbahet më 20 Janar.

Këngëtarja e hitit “The Bad Romance” Lady Gaga do të këndojë himnin kombëtar në ceremoninë e Biden dhe Kamala Harris që do të zhvillohet në oborrin e ndërtesës së Kongresit Amerikan, shkruan ABC News.

Ndërkaq Jennifer Lopez do të performojë pak para fillimit të ceremonisë ashtu si Demi Lovato dhe Justin Timberlake.

Fituesja e Oscar, Lady Gaga është një mbështetëse e madhe e presidentit të sapozgjedhur Joe Biden dhe ka qenë një prej zërave kryesorë që e kanë përkrahur atë gjatë gjithë procesit të zgjedhjeve. /Koha/ KultPlus.com

Jennifer Lopez pjesë e filmit të ri “The Cipher” të realizuar nga Netflixi

Këngëtarja dhe aktorja 51-vjeçare, Jennifer Lopez, vjen në rolin e protagonistes dhe producentes së filmit të ri “The Cipher”, të realizuar nga platforma digjitale Netflix.

JLo e cila në të kaluarën e ka portretizuar detektiven Harlee Santos, në serinë e njohur televizive “Shades of Blue”, në këtë projekt të ardhshëm do të portretizojë agjenten e FBI-së, Nina Guerrera. Filmi është bazuar në romanin bestseller të Isabella Molondos.

Sipas portalit “Variety”, filmi e sjell historinë e Ninas e cila e ngatërrohet me rastin e një vrasësi serik, kjo pasi ai në mënyrë strategjike poston kode dhe enigma komplekse online. Këto kode përkojnë me vrasjet e tij të fundit, dhe janë dizajnuar enkas për ta tërhequr atë në lojë.

Aktualisht ende nuk është caktuar ndonjë skenarist dhe regjisor për ta krijuar projektin.

Ndërkaq ylli i filmit “Second Act”, Jennifer Lopez i ka disa projekte kinematografike që pritet të lansohen së shpejti, përfshirë këtu “Marry Me”, “The Godmother” dhe “Shotgun Wedding”. / KultPlus.com

Jennifer Lopez frymëzohet nga i riu shqiptar, nis sfidën e re të vallëzimit

I riu shqiptar Ardit Nreca, një fans i zjarrtë i Jennifer Lopez, ka postuar një video në TikTok me sfidën #InTheMorningChallenge ku kërcente me këngën më të fundit të këngëtares me famë botërore.

Ky kërcim i Arditit i ka pëlqyer shumë JLo e cila e ka ndarë në faqen e saj në Instagram me 134 milionë ndjekës dhe në TikTok-un e saj.

Pastaj Arditi e postoi videokërcimin edhe në Instagram dhe Jennifer i komentoi në video duke shkruar: “E adhuroj këtë zemër!”.

Por kjo nuk është e gjitha.

Pasi pa videon e Arditit, Jennifer çeli zyrtarisht sfidën e kërcimit, në Instagram dhe Tik-Tok, duke i bërë tag edhe të riut, nga i cili u frymëzua për sfidën.

“Faleminderit Mbretëreshë që po bën kërcimin tim! Kurrë s’mendoja se kjo ditë do të vinte!”-shkruan Arditi në Instagram. / KultPlus.com

“In the Morning” kënga e re nga Jennifer Lopez

Jennifer Lopez nuk pi i lejon masat e rrepta të sigurisë shkaku i pandemisë së koronavirusit, që ta ndalojnë ta festojë lansimin e këngës së saj të re, me gjithë adhuruesit online.

Pop ylli i njohur u shoqërua nga binjakët e saj, Emme dhe Max, i fejuari Alex Rodriguez dhe vajzat e tij, Natasha dhe Ella, në një transmetim live ku familja e bukur shihet duke vallëzuar e kënduar, në momëntin e saktë të lansimit të këngës “In the Morning” në platformën YouTube, trasmeton Koha.

“Më shoqëroni për një ndejë virtuale të vallëzimit në Instagram, sonte nga ora 23:45! Po e festojmë premierën botërore të këngës sime #InTheMorning. Do të ketë edhe befasi për të gjithë ju, prandaj silleni tërë familjen”, kishte shkruar Lopez në postimin e saj në Twitter.

View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Dhe sikurse të gjithë ne, JLo dhe familja e saj e kanë kaluar kohën më të madhe të karantinës, duke i perfeksionuar lëvizjet e tyre të vallëzimit të cilat më pas i kanë postuar në rrjetet sociale.

Kënga “In the Morning” vjen në versionin audio, por besohet se një videoklip do t’i realizohet së shpejti. Ky projekt ishte paralajmëruar nga Lopez para pesë ditësh, me postimin e një videoje në Instagram ku përfshiheshin fotografi nudo të këngëtares, të realizuar me shumë shije dhe elegancë nga fotografi, Mert Alas. Vlen të përmendet se këngëtarja 51-vjeçare duket e mrekullueshme dhe në top formë, në fotosesionin e fundit.

Së fundmi, Lopez për revistën “People” ka treguar se si po qëndron në formë gjatë kësaj kohë që po qëndron e mbyllur në shtëpi, shkaku i pandemisë.

“Nuk po provojmë ta teprojmë me ëmbëlsira apo ushqime të njelmëta, po ashtu kemi kujdes në sasinë e karbohidrateve që i konsumojmë. Thjeshtë provojmë të gjejmë balance në gjërat që i hamë, por në të njëjtën kohë e ndjekë rregullisht programin tim të ushtrimeve fizike”, kishte deklaruar Lopez. / KultPlus.com

Nënshkruhet peticion ankese për performancën e Jennifer Lopez dhe Shakirës në Superbowl

Jo të gjithë e kanë pëlqyer shfaqjen e Jennifer Lopez dhe Shakirës në pushimin e pjesëve në “Superbowl”, madje FCC (Komisioni Federal i Komunikimit) në SHBA, ka marrë 1322 ankesa për të.

Jennifer dhe Shakira kënduan dhe kërcyen me super koreografi hitet e tyre më të njohura e pavarëssisht se morën komplimenta nga publiku nga të katër anët e globit, pati dhe nga ata që menduan se shfaqja ishte e papërshtatshme.

Një prej personave që plotësoi një ankesë zyrtare pranë FCC tha se ajo çka kishte parë në ekran ishte “shumë e papërshtatshme” dhe “tepër ofensive”. Ndërkohë të tjerë kanë vënë theksin se ishin një shfaqje e papërshtatshme për fëmijët dhe se të paktën duhet të ishte vendosur një paralajmërim në ekran që të mos ndiqej me familjen. Pati dhe nga ata që e krahasuan me “pornografi”.

Sido që të jetë, performance e J.Lo dhe Shakirës u kosnsiderua një sukses i vërtetë dhe ka marrë më shumë se 135 milionë shikime në Yotube. Shfaaja u konsiderua si një tribut i këngëtareve për rrënjët e tyre latine dhe pati një të ftuar speciale në skenë, pikërisht vajzën e Jennifer, Emma-n. Edhe në rrjetet sociale pati kritika për koreografitë dhe lëvizjet e artisteve, megjitahtë ishin në pakicë të dukshme. /KultPlus.com

Pas shumë kohësh Jennifer Lopez nominohet në “Golden Globe”

Këngëtarja dhe aktorja e njohur Jennifer Lopez është nominuar për çmimin “Golden Globe”, për rolin e saj si Ramona në filmin “Hustlers”.

Ky është nominimi i parë për Golden Globe pas 20 vitesh për artisten. Ajo ka publikuar një video në Instagramin e saj ku shprehet mjaft e emocionuar për këtë nominim.

“Jam shumë e entuziazmuar dhe po aq e emocionuar që kam arritur ta njoh këtë rol,” – tha Lopez.

Artistja e njohur u nominua për herë të fundit në Golden Globe në vitin 1997 për rolin e saj në filmin “Selena”. /KultPlus.com

Stanaj pozon në krah të Jennifer Lopezit: Mbrëmja e kaluar ishte film

Ai është një tjetër artist shqiptar që karrierën e tij po e zhvillon në rrafshin ndërkombëtar.

Bëhet fjalë për Albert Stanajn, i cili më mirë njihet vetëm si Stanaj, që vepron dhe jetën në SHBA.

Ky i fundit ka pasur raste të takohet me shumë yje botërore të muzikës, madje, ka kënduar vetëm për qejfin e tyre.

Së fundi, këngëtari ka pasur rastin ta takojë këngëtaren amerikano-latine, Jennifer Lopez, të cilën duket se e ka edhe mikeshë të mirë.

Kështu së paku ka bërë të ditur artisti përmes llogarisë personale në Instagram teksa shihet në krah të së dashurës së Alex Rodriguezit.

 “Është gjithmonë kënaqësi e zhurmshme me JLO për Krishtlindje”, shkroi duke shtuar se “Mbrëmja e kaluar ishte film”.

Ndryshe, Stanaj kujtojmë se gjatë verës ka performuar në Kosovë, në kuadër të “Sunny Hill Festival”. /Telegrafi/KultPlus.com

Dua Lipa përkrah Jennifer Lopez e Jessica Albes (FOTO)

Dua Lipa së fundmi është paraqitur në një fotografi ku shihet në mesin e yjeve më të njohura botërore, shkruan KultPlus.

Është aktorja Jessica Alba ajo që ka publikuar këtë fotografi të përbashkët ku shihet së bashku me yllin nga Kosova, Dua Lipën, Jennifer Lopez dhe Sofia Vergara.

“Një performancë e mrekullueshme @jlo #vegas”, ka shkruar Alba./ KultPlus.com

View this post on Instagram

Awesome show 👑 @jlo #vegas 🔥🔥🔥

A post shared by Jessica Alba (@jessicaalba) on

Performanca e magjishme e Jennifer Lopez, bëri të vallëzojnë edhe Rita e Bebe (VIDEO)

Artistja e shumë hiteve JenniferLopez, me performancën e saj të jashtëzakonshme, mori gjithë vëmendjen në mbrëmjen e madhe të MTV VMA 2018.

E realizuar me një vallëzim tejet profesional, përcjellë nga kërcimtar të tjerë, Jennifer shkëlqeu me paraqitjen, vallëzim të cilin vështirë se do e realizonin edhe mosha më të reja.

‘Get On The Floor’, ‘Love Don’t Cost A Thing’, ishin dy këngët që këngëtarja performoi, me ç’rast bëri që bashkë me të, të kërcenin edhe emra të njohur botëror, prezent në atë spektakël.

Në atë mes, u panë edhe dy këngëtaret shqiptare Rita Ora e Bebe Rexha, të cilat u bënë bashkë në përkrahje të J.Lo-s, e edhe për argëtimin e tyre.

Më të afërta se asnjëherë, dyshja e famshme shfaqen gjatë sekuencave të videos ku performuese ishte artistja nga Amerika Latine./KultPlus.com


Shikojeni videon.

Jennifer Lopez do të nderohet me çmim për arritje jetësore

Me plot emocion dhe lot në sy, Jennifer Lopez, i falënderoi nga zemra gjithë adhuruesit e saj dhe organizatorët e ceremonisë, “MTV Video Music Awards”, për shpërblimin special që do t’ia ndajnë sivjet për arritje jetësore.

Këngëtarja dhe aktorja e njohur, Lopez, do të nderohet me çmimin “Video Vanguard Award”, bën të ditur “Express” i KTV-së.

Në të kaluarën, me të njëjtin çmim janë shpërblyer yjet si Beyonce, Rihanna, Kanye West dhe Justin Timberlake./KultPlus.com

J Lo i rikthehet ekranit (VIDEO)

Jennifer Lopez rikthehet në ekran të madh me një super film, “Second Act”, i cili parashihet të shënoi suksese të mëdha në arkat filmike botërore.

Lopez, ka një kohë të gjatë që nuk ka luajtur në një film, pasi kohëve të fundit është fokusuar më shumë në muzikë, kontributin në fushën e bamirësisë dhe angazhimin e saj me rol në serinë “Shades Of Blue”, përcjell Express i KTV-së. /KultPlus.com


Dy modele shqiptare përkrah Jeniffer Lopez (FOTO)

Një event nga brendi i njohur “Foreo” ka bërë bashkië shumë fytyra të njohura, shkruan KultPlus.

Dhe pkërisht në këtë event ishte e pranishme ylli botëror Jennifer Lopez. Dhe me këtë yll duket të jenë takuar edhe dy modele shqiptare.

Që të dyja tashmë kanë publikuar fotografitë me Jennifer Lopez, dhe ato janë Adrola Dushi dhe Xhesika Berberi./KultPlus.com

Aktori shqiptar në film me Jennifer Lopez (FOTO)

Aktori me prejardhje shqiptare Marko Caka, po ecë suksesshëm drejt Hollivudit, ku po merr pjesë nëpër shumë filma me regjisorë e aktorë të njohur botëror.

Ai së fundmi do të jetë pjesë e filmit komedi “Second Act”, film ky i cili ka mbledhë rreth vetës disa yje botërore e ndër to edhe këngëtaren e aktoren e famshme Jennifer Lopez, shkruan KultPlus.

Marko Caka, ndau disa detaje mjaft interesante për KultPlus, në lidhje me këtë rol, ku do të ndajë sheshxhirimin me JLo.

“JLo, luan rolin e Maya’s një menaxhere e një supermarketit. Unë jam në skenat e xhirimeve me pjesëtarët e familjes ku ajo shfaqet me prezantimin e produkteve të kompanisë, por që, rrëfen të vërtetën e historisë së jetës së sa”, ka thënë Marko, për KultPlus.

Kjo komedi është prodhim i STX Production dhe do të dalë në vitin 2018./ KultPlus.com

Bebe Rexha në një foto me Jennifer Lopez (FOTO)

Këngëtarja e njohur me prejardhje shqiptare, Bebe Rexha, po vazhdon të postojë fotografi me yje të famshme botërore.

Së fundmi, pre e “selfieve” të Rexhës ka qenë këngëtarja dhe aktorja e njohur Jennifer Lopez. Ajo ka postuar një fotografi në Instagram nga Las Vegasi.

Ditë më parë, Rexha postoi fotografi edhe me Sylvester Stallonen./ KultPlus.com

She da baddest 👸🏻

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on