Pas Elton John, Dua Lipa publikon foto nga studio bashkë me Mick Jagger

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, sot ka ndarë me ndjekësit një fotografi me vokalistin e grupit ‘Rolling Stones’, Mick Jagger, shkruan KultPlus.

‘Javë e ëmbël’, ka shkruar Lipa teksa ka bashkëngjitur fotografitë nga studio bashkë me Jagger.

Nuk dihet nëse ata të dy po paralajmërojnë një bashkëpunim përmes këtij postimi apo është një foto mes miqsh./ KultPlus.

Rolling Stones interpretuan për fansat në Paris

Këngëtari 78 vjeçar Mick Jagger bashkë me bendin Rolling Stones mbajtën një koncert madhështor në Paris, të cilin e realizuan në kuadër të turneut Sixty.

Këngëtari kryesor Jagger ishte shumë energjik në skenë, ku interpretoi këngë e vallëzoi njëkohësisht pranë anëtarëve të tjerë të bendit Keith Richards e Ronnie Wood.

Rolling Stones, këtë koncert e realizuan në Longchamp në Paris. Ata interpretuan atje pas koncertit në Lion, që u organizua me datën 19 korrik.

Bendi Rolling Stones në fillim të këtij muaji interpretoi edhe në Amsterdam. Atje u kthye pas një muaji që u shtye koncerti.

Arsyeja e shtyrjes ishte se Jagger doli pozitiv në testin e COVID-19.

Pas përmirësimit të shëndetit, Jagger u shkroi fansave të tij se ndihej më mirë, dhe se do të interpretonte për ta.

Rolling Stones, koncertin në Amsterdam e mbajtën më 7 korrik.

Pas Parisit, Rolling Stones turneun evropian do ta vazhdojnë edhe gjatë muajit gusht, ku do të performojnë në Gjermani e Suedi./21Media / KultPlus.com

Mick Jagger e Dave Grohl lansojnë këngë dedikuar pandemisë së COVID-19 (VIDEO)

Derisa Mick Jagger bashkë me bendin Rolling Stones ishin duke punuar në albumin ri dedikuar shpresës për një pjesë më të mirë të dekadës, anëtari i bendit Foo Fighters, Dave Grohl preferoi të punojë paksa më shpejtë.

Ai ndikoi në Jagger-in që të realizojë këngë të re. Dhe befasia është kjo, realizuan këngë dedikuar pandemisë së COVID-19. Kënga e tyre titullohet “Eazy Sleazy”, përcjell KultPlus.

Këngën e intepretojnë vetëm ata të dy, Jagger si vokalisti kryesor dhe me kitarë, e Grohl thuajse kudo, me vokal e instrumente të tjera muzikore./ KultPlus.com