Engjujt nuk jetojnë në tokë

Kënga “Engjujt nuk jetojnë në tokë”, nga grupi 403.

Erdhën disa engjuj të bukur, dukeshin si ti
T’më merrnin mua u thashë ishte e kotë
Një yll më shumë në qiell, një plagë më shumë në tokë
Të morrën, ikën, dhe shkuan në atë botë
E di se të humba, më dhemb, nuk do të qaj
Un do t’këndoj për ty

Të kërkoj nuk të shoh, qielli më thotë:
Engjujt nuk jetojnë në tokë…
…Engjujt nuk jetojnë ne tokë

Thojn se bricjapi dhe demi,
Do të jenë qift ideal si në horoskop
Jeta nuk vazhdon gjithmonë në yje,
Do vij koha që të zbresin në tokë

Pastaj si do t’ja bëj
Si do t’ja bëj kur nuk je ti

Natës i frigohem, por nata më gëzon
Të shof në qiell për mua ti ndriqon
O engjulli im, më thuaj, kur, prap do të takoj

Dua të vdes, por qielli nuk më merrë
Lutem per ty,
Por ai nuk të kthen
Qiellit i takon, e di
“Engjujt nuk jetojnë në tokë”. /KultPlus.com