Creed 3 vjen në Cineplexx me eventin ‘Premiere Night’ ku do të ketë edhe shpërblime!

Njëri nga filmat e shumëpritur të vitit 2023, Creed 3 po arrin në Cineplexx më 2 mars, me eventin Premiere Night ku do të ketë shumë shpërblime. Ky event do të mbahet në të dy kinematë e Cineplexx, në Prishtinë dhe në Prizren, duke filluar nga ora 19:00.

Creed 3 është pjesa e tretë e triologjisë Creed, i cili në vetvete është zgjerimi spin-off i ekskluzivitetit Rocky. Creed 3 shënon pjesën e nëntë në ekskluzivitetin ikonik Rocky, ku këtë herë është i pari pa Sylvester Stallone si boksieri Rocky Balboa. Debutimi regjisorial i Michael B. Jordan në këtë film të fundit, ka marrë shumë vlerësime pozitive nga kritikët, ku aktualisht në faqen Rotten Tomatoes është i rankuar me 91%. Michael B Jordan zbuloi për publikun se përdori seri të ndryshme anime të profilit të lartë si frymëzim për sekuencat e luftimeve, duke përfshirë My Hero Academia, Dragon Ball dhe Naruto.

C3_20382_RC Michael B. Jordan stars as Adonis Creed in CREED III A Metro Goldwyn Mayer Pictures film Photo credit: Eli Ade © 2023 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. All Rights Reserved CREED is a trademark of Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. All Rights Reserved.

Filmi i fundit i Creed ndjek Adonis (Michael B  Jordan) ku pas dominimit të botës së boksit, ai ka lulëzuar si në karrierë ashtu edhe në jetën familjare. Mirëpo kur një mik i fëmijërisë dhe ish-mjeshtëror i boksit, Damian (Jonathan Majors), rishfaqet pas vuajtjes së një dënimi të gjatë në burg, ai është i etur të provojë se e meriton një shans në ring. Përballja mes miqve të dikurshëm është më shumë se një sherr. Për të zgjidhur rezultatin, Adonis duhet të vendosë të ardhmen e tij në linjë për të luftuar Damian – një luftëtar që nuk ka asgjë për të humbur.

Gjatë eventit ‘Premiere Night”, të enjtën do të dhurohen këto shpërblimet në Cineplexx:

Në kinemanë në Prishtinë:

5x Anëtarësi 1 vjeçare nga Fivestar Fitness 

3x Proteina Whey nga ProVit 

3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Stilium

https://www.instagram.com/p/CpDe4M1omDj/

Në kinemanë në Prizren:

5x Anëtarësi 1 vjeçare nga Fivestar Fitness  

3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Stilium

https://www.instagram.com/p/CpGDrNlIZk0/

Për më tepër informata rreth orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx , ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit Cineplexx KS apo direkt në kinema prej orës 15:30.

Super-filmi “Black Panther 2” arrin në Cineplexx me eventin Premiere Night, ku do të ketë super-shpërblime!

Njëri prej filmave të shumëpritur, Black Panther: Wakanda Forever arrin këtë të enjte, më 10 nëntor në Cineplexx, me eventin Premiere Night ku do të dhurohen super-shpërblime.

Njëri nga filmat më të pritur të Marvel, Black Panther 2 arrin në Cineplexx këtë të enjte, më 10 nëntor. Kinemaja më e madhe në vend Cineplexx, për këtë film, do të organizojë eventin Premiere Night, ku do të ketë shumë shpërblime. Ky event do të mbahet në të dy kinematë, në Prishtinë dhe në Prizren duke filluar nga ora 19:00.

Wakanda Forever do të jetë i rëndësishëm për një sërë arsyesh: është filmi i parë i Black Panther që kur Chadwick Boseman vdiq papritur në 2020, prezanton një Black Panther të ri, shënon debutimin e Namorit një prej personazheve më të vjetër të MCU, dhe do të mbyllë “Fazën 4”. Në “Black Panther: Wakanda Forever”, Wakanda po mban zi për humbjen e mbretit të saj, ndërkohë që po përgatitet të përballet me armiq të rinj. Pasi T’Challa e hapi Wakandën në botë, perandoria e Namor Talocan tani po ndjen efektet e valëzuara të saj, e cila është bërë një pikë konflikti midis dy mbretërive. Ndonëse Namori është një problem, mbretëria gjithashtu përballet me telashe nga bota e jashtme, e cila me gjetjen e Wakandës të pambrojtur pas vdekjes së mbretit të saj, po vjen për Vibranium. Filmi është me regji nga Ryan Coogler dhe aktorët kryesorë janë Letitia Wright, Tenoch Huerta, Lupita Nyong’o dhe Winston Duke.

Gjatë eventit do të dhurohen shpërblime të ndryshme në të dy kinematë.

Në kinemanë në Prishtinë do të dhurohen:

110x dhurata nga Fivestar (anëtarësi, maica, peshqira, kartela Fivestar Pay)

2x palë atlete Nike për meshkuj dhe femra nga Intersport

3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Xiaomi

https://www.instagram.com/p/CkjMxuBKOPL/

Ndërsa në kinemanë në Prizren do të dhurohen:

5x Anëtarësi 12 mujore nga Fivestar
5x Anëtarësi 6 mujore nga Fivestar
2x Palë atlete Nike për meshkuj dhe femra nga Intersport
3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Aztech

https://www.instagram.com/p/CkjMtUALaJe/

Për më tepër informata rreth orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx, ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit Cineplexx KS apo direkt në kinema prej orës 15:30.

‘Eternals’ arrin në Cineplexx me eventin ‘Premiere Night’, përfshihen shpërblime të ndryshme nga Fivestar Fitness

Marvel rikthehet sërish, tashmë me një film që pritet ti jap kahje tjetër të gjitha zhvillimeve në botën e Marvel deri tani. Për premierën e filmit Eternals, më 11 nëntor, kinemaja më e madhe në vend, Cineplexx, do të organizojë një event Premiere Night, ku do të ketë shpërblime të ndryshme nga Fivestar Fitness.

Për premierën e filmit Eternals, më 11 nëntor, Cineplexx organizon eventin “Premiere Night” në të dy kinematë, ku do të ketë shumë shpërblime të ndryshme nga Fivestar Fitness! Biletat për këtë event tashmë kanë dalë në shitje, dhe ato mund ti bleni çdo ditë në kinema ose përmes Aplikacionit CINEPLEXX KS.

Përveç premierës botërore të këtij filmi, Cineplexx gjatë eventit Premiere Night prej orës 19:00 do të dhurojë shpërblime të ndryshme në të dy kinematë, nga Fivestar Fitness, të cilët festojnë 8 vjetorin e hapjes së tyre.

Instagram

Filmi Eternals, që pritet të nisë të sjellë ndryshime në gjithë atë që kemi parë deri tani në botën e filmave të Marvel, sjell sagën e të Përjetshmëve, një racë e qenieve të pavdekshme që jetuan në Tokë dhe formësuan historinë dhe qytetërimet e saj.

Filmi vjen nën regjinë e Chloe Zao, regjisorja e cila vitin e kaluar u shpërblye me çmimin Oskar për regjinë më të mirë, ndërsa në rolet kryesore luajnë aktorët Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lauren Ridloff, Salma Hayek, e të tjerë.

Eventi do të fillojë prej orës 19:00, dhe nga kjo orë do të shfaqet në orare të ndryshme.

Biletat mund t’i blini çdo ditë prej orës 14:30 në Cineplexx, ose përmes aplikacionit Cineplexx Ks.

Për më shumë rreth eventit, klikoni këtu. Po ashtu, mund t’i gjeni në webfaqën e Cineplexx. / KultPlus.com