Dua Lipa pjesë e festivalit “Primavera Sound”

Festivali ‘Primavera Sound’ do të mbahet në Barcelonë në vitin 2022.

Ata kanë zbuluar disa nga personazhet që do të jenë pjesë në këtë garë të madhe.

Në fundjavën e parë (2-4 qershor), do të marrin pjesë Trotuarin , Strokes , Sulmin Masiv , Tame Impala , Nick Cave & The Bad Seeds , Gorillaz dhe Tyler.

Në javën e dytë do jenë:  Lorde , Dua Lipa , Megan Thee Stallion , Interpol dhe Yeah Yeah Yeahspo luajnë, me Massive Attack, Tyler, Strokes, Tame Impala dhe Gorillaz.

Disa të tjerë që luajnë fundjavën e parë: Bikini Kill, Kacey Musgraves, Earl Sweatshirt, the National, Beck, Charli XCX, Caroline Polachek, Jorja Smith etj. / Indeksonline / KultPlus.com