‘Le t’më dënojë qielli, nëse jam i çmendur…’ (VIDEO)

Kënga “Qielli” është vetëm njëra prej këngëve të grupit 7me7.

Grupi ka qenë i famshëm para disa vitesh në Kosovë e në Shqipëri, sidomos me këtë këngë dhe me refrenin “Le t`më dënojë qielli / nëse jam i çmendur / nëse bëj mëkat që të dua”.

‘Qielli’ vazhdon të mbetet ndër këngët më të dëgjuara të adhuruesëve të muzikës rock.

7me7 janë me origjinë nga qyteti i Ferizajt ndërsa ka kohë që nuk janë të aktivizuar në muzikë.

Qielli i errët “ngjyroset” rozë në Nju-Jork (VIDEO)

Një pamje e çuditshme u shfaq në New York teksa qielli u “ngjyrosë” me rozë të ndritshme.

Videoja e filmuar nga një banore e Niagara, Brandi Maureen, tregon qiellin e ndezur me ngjyra të harmonizuara, në atë vjollcë dhe rozë.

“Drita duket si një vjollcë e errët, por është rozë”, ka thënë Maureen.

“Ne sapo erdhëm në Rochester, New York, dhe qielli në një zonë të veçantë është rozë”, u shpreh ajo.

“Nuk kam parë ndonjëherë një gjë të tillë, nuk e dimë se çfarë po ndodh”, shtoi banorja.

Siç shihet edhe në pamjet, qielli i errët në këto ditë pranvere, shndërrohet në pamje të mrekullueshme. /KultPlus.com