Vdiq aktori i njohur i ”Friends”, Mike Hagerty

Aktori dhe personazhi i njohur i ”Friends”, Mike Hagerty ka vdekur në moshën 67-vjeçare.

Lajmi është bërë i ditur nga mikja e tij, Bridget Everett, në një postim të shpërndarë me ndjekësit në rrjete sociale të premten.

“Me pikëllim të madh, familja e Michael Hagerty njoftoi dje për vdekjen e tij në Los Angeles. Një aktor i dashur i personazheve, dashuria e tij për qytetin e tij të lindjes, Çikago dhe familjen e tij ishin gurët e themelit të jetës së tij. E doja Majkun në momentin kur e takova. Ai ishte kaq i veçantë, i ngrohtë, qesharak, nuk takova kurrë një të huaj”, ka shkruar Everett.

Gjatë viteve, aktori grumbulloi një listë të gjatë të roleve të të ftuarve televizivë, kryesisht në komedi, por edhe në drama si “ER” dhe “Deadwood”.

Përveç “Friends”, ku luajti super ndërtesën e zotit Treeger, ai u shfaq në një episod të paharrueshëm të “Seinfeld” si pronar i një dyqani veshjesh dhe pati role të përsëritura në komeditë “Lucky Louie” (me protagonist Louis CK). “The George Carlin Show” dhe së fundmi “Brooklyn Nine-Nine”.

Të shumta kanë qenë mesazhet e tjera prekëse nga miqtë e ata që e njohën nga afër Mike./21Media/ KultPlus.com

Dy aktorët e “Friends” në lidhje dashurie në jetën reale

Është raportuar se Jennifer Aniston dhe David Schwimmer janë në lidhje dashurie.

Aktorët e serialit “Friends” kanë rrëfyer hapur ndjenjat e tyre sekrete në “Friends: The Reunion”.

Tani, Rachel Green dhe Ross Geller po qojnë marrëdhënien e tyre në një tjetër nivel!

“Pas ribashkimit, u bë e qartë se e kaluara solli tek ndjenja dhe kimi që ishte gjithnjë aty”, tha një burim për Closer.

 “Ata filluan të mbanin kontakte dhe muajin e kaluar David udhëtoi nga New York për të në Los Angeles që të vizitoje Jennifer”./KultPlus.com

Kasti i “Friends” pozon së bashku pas shumë vitesh

Gjashtë aktorët e serialit “Friends” janë parë sërish të gjithë bashkë. Ata pozuan për kopertinën e numrit të ri të revistës “People”, në prag të speciales që do të transmetohet këtë muaj në HBO Max.

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, David Schwimmer dhe Matthew Perry u bënë jashtëzakonisht të famshëm falë serialit që nisi në vitin 1994 dhe përfundoi në vitin 2004.

Gjatë 10 viteve të “sitcom”-it, aktorët u lidhën shumë me njëri-tjetrin profesionalisht dhe personalisht. Marrëdhënien e tyre të shkëlqyer e treguan edhe kur negociuan një pagë të barabartë për secilin.

Premiera e speciales së “Friends” do të jetë në 27 maj. Gjashtë miqve më të famshëm në botë do t’iu bashkohen edhe emra të tjerë të famshëm, përfshirë këtu edhe David Beckham, Justin Bieber, James Corden, BTS, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael, Tyler Maggie Wheeler, Reese Witherspoon dhe Malala Yousafzai./ KultPlus.com

Rikthimi i serialit ‘Friends’ po përballet me kritika të shumta

Producentët e rikthimit të serialit ‘Friends’ janë në qendër të kritikave për shkak se asnjë pjesëmarrës në shfaqje nuk është me ngjyrë.

Derisa rikthimi përfshinë gjashtë aktorët origjinalë, në këtë shfaqje do të ketë edhe të ftuar special.

Episodi që do të transmetohet më 27 maj në HBO Max pas 17 vitesh që nga episodi i fundit përfshin të ftuar si Malala Yousafzai, aktivistja për të drejtat e grave nga Pakistani, grupin Korean BTS si dhe Justin Bieber dhe Lady Gaga, që do të thotë se asnjë i ftuar nuk është me ngjyrë.

Ky detaj ka nxitur reagime të shumta negative nga persona të ndryshëm të cilët kritikojnë producentët e serialit.

Seriali drejtohet nga Ben Winston.

Kjo nuk është hera e parë që “Friends” përballet me kritika për racizëm, e pyetur nëse aktorët do të ndyrshonin nëse seriali do të gjirohej në ditët e sotme, aktorja Lisa Kudrow e cila luan Phoebe Buffat tha për Sunday Times, se sigurisht të gjithë aktorët nuk do të ishin të bardhë./ KultPlus.com

Episodi special i “Friends”, xhirimet fillojnë në mars

Episodi i ribashkimit i Friends i pritur me padurim tani do të fillojë xhirimet marsin e ardhshëm, sipas aktorit Matthew Perry.

“Ribashkimi i miqve po planifikohet për fillimin e marsit,” shkroi ai. “Duket sikur kemi një vit të ngarkuar. Dhe kjo është mënyra se si më pëlqen!”

Episodi special ishte planifikuar të fillonte xhirimet në gusht por u vonua për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Ky episod do të sjellë së bashku kastin origjinal si, Jennifer Aniston,  Matthew Perry, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc dhe David Schwimmer.

Brenda ditës, postimi i Perry kishte marrë më shumë se 100,000 pëlqime dhe retweet.

Friends, që përshkruan fatin e gjashtë miqve të rinj që jetonin në New York, fillimisht u transmetuan nga 1994 deri në 2004.

Shfaqja përfundimtare u shikua nga 52.5 milionë shikues në SH.B.A., duke e bërë atë episodin më të shikuar televiziv të viteve 2000.

Thashethemet për një ribashkim të Friends erdhën pasi Aniston postoi një foto të kastit së bashku vitin e kaluar.

Xhirimet do të zhvillohen në skenën zanore origjinale të shfaqjes, në lotin e Warner Bros në Burbank, Kaliforni.

Do të transmetohet në shërbimin streaming HBO Max në një datë që ende nuk është zbuluar./ KultPlus.com

HBO: Ribashkimi i ‘Friends’ nuk është i sigurt

Ribashkimi i shumëpritur i aktorëve të serisë “Friends”, mund të mos ndodhë fare. Kështu bëri të ditur së fundmi një zyrtar i kanalit HBO.

Në nëntor të vitit të kaluar u bë i ditur lajmi se një ribashkim i plotë i ekipit të serisë së popullarizuar është në realizim e sipër, me qëllim të festimit të 25-vjetorit të publikimit të “Friends”.

Besohej se ky projekt do të realizohej enkas për platformën digjitale “HBO Max”, por në një konferencë për media, shefi kreativ i kësaj platforme, Kevin Reilly, u shpreh më pak optimist rreth finalizimit të këtij projekti.

“Ka shumë interesim që ky ribashkim të ndodhë, por sërish nuk po arrijmë t’i finalizojmë gjërat për ta realizuar këtë projekt. Sot, them se një gjë e tillë nuk është plotësisht e sigurt”.

Image

Sipas portalit “Deadline”, negociatat kanë ngecur prapa së fundmi, për shkak të kërkesave financiare të ekipit të aktorëve të serisë.

Jennifer Aniston, e cila në seri e portretizonte Rachel Green-in, së fundmi deklaroi se është duke punuar rreth një projekti me kolegët e saj të serisë “Friends”, derisa Mathew Perry dhe Courtney Cox, po ashtu e kishin ndarë një fotografi ku shiheshin së bashku, pas fotos së parë të postuar në Instagram, e cila i përfshinte të gjithë protagonistët e serisë. /koha.net/ KultPlus.com

Ndërron jetë aktori i njohur i serialit “Friends”

Ron Libeman, aktori i njohur amerikan,  ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare.

Lajmin e ka bërë të ditur një agjent i tij, i cila ka treguar për mediat se shkak i vdekjes së tij është bërë pneumonia.

Ron është bërë i njohur për publikun nëpërmjet disa roleve, ku mund të përmendim atë të babait autoritar të Rachel Green te seriali “Friends”.

Ai ka një karrierë të gjatë artistike prej më shumë se 60 vitesh dhe është shpallur fitues i çmimeve “Emmy” në vitin 1979. / KultPlus.com

Lajm i mirë për adhuruesit e serialit më të njohur amerikan ”Friends”

Kohët e fundit është diskutuar shumë rikthimi i serialit ”Friends” në ekranin amerikan, por së fundi është konfirmuar se kasti i aktorëve do të bëhen bashkë edhe për një episodë, shkruan KultPlus.

Lajmi është konfirmuar nga Hollywood Reporter ku thuhet se aktorët David Schwimmer, Jennifer Aniston, Matthew Perry, Courtney Cox, Matt Le Blanc dhe Lisa Cudrow, do të shihen përsëri në ekranet e vogla si personazhe të ”Friends”

Do të filmohet një episod i ri, special, i cili do të tansmetohet në ABC max. Pjesë e këtij episodi special, do të jenë edhe krijuesit e serialit Martha Kaufman dhe David Crane.

”Friends” është një komedi amerikane, prodhuar nga NBC gjatë periudhës 1994 – 2004. Seriali bën fjalë për një grup shokësh, që jetojnë në Manhattan të Neë York City, që të gjashtët kanë shumë të përbashkëta, por edhe shumë kontraste. Tematika e këtij seriali kryesisht flet për shoqërinë, situatat qesharake dhe afeksionin ndaj të tjerëve. Ka qenë një prej serialeve që ka marrur shumë kritika pozitive, dhe shpejt u bë një ndër serialet me më së shumti shikueshmëri dhe ndikim jo vetëm në Amerikë, por në tërë botën.

Në këtë serial humoristik bëhet fjalë për gjashtë shokë të pandashëm nga njëri tjetri. Që të gjashtët kanë shumë të përbashkëta, por edhe shumë kontraste. Tematika e këtij seriali kryesisht flet për shoqërinë, situatat qesharake dhe afeksionin ndaj të tjerëve. ”Friends” ka qenë i nominuar për 63 çmime Emi. / KultPlus.com