Rachel Zegler do të luajë Borëbardhën në një “live-action” të Disneyt

Rachel Zegler, e cila do të bëjë debutimin e saj në filmin e metrazhit të gjatë në dhjetor, në “West Side Story”, të drejtuar nga Steven Spielberg, pritet të luajë princeshën e Disney-it, Borëbardhen, në një “live-action” të historisë së këtij filmi.

“Aftësitë e jashtëzakonshme vokale të Rashelit janë vetëm fillimi i dhuratave të saj. Forca, inteligjenca dhe optimizmi i saj do të bëhen një pjesë integrale e rizbulimit të gëzimit në këtë përrallë klasike të Disney,” tha drejtori Marc Webb në një deklaratë, shkruan CNN, përcjell Klankosova.tv.

Webb, filmat e tjerë të të cilit përfshijnë “(500) Days of Summer” dhe “The Amazing Spider-Man”, është nënshkruar për të drejtuar shfaqjen e re të Snow që nga maji 2019.

Prodhimi parashikohet të fillojë në vitin 2022. / klankosova.tv / KultPlus.com

Rachel Zegler as Maria in 20th Century Studios??? WEST SIDE STORY.

Lansohet traileri i filmit ‘West Side Story’ të Steven Spielberg (VIDEO)

Regjisori i famshëm amerikan, tashmë ka publikuar pamjet e para të filmit të tij të cilin e ka paralajmëruar kohë më parë, përcjell KultPlus.

Filmi mban titullin ”West Side Story” dhe në të do të luajnë aktorët Ansel Engort dhe Rachel Zegler, të cilët portretizojnë dy të rinj që bien në dashuri në New York-un e viteve të 50-ta.

Ndërsa aktorët e tjerë që do të luajnë në këtë film janë Ezra Menas, Julius Anthony Rubio, Ana Isabelle, Brian d’Arcy James, Corey Stoll etj.

“West Side Story” ishte planifikuar të lansohet nëpër kinema në fund të vitit 2020, por ishte shteyr shkaku i pandemisë.

Filmi pritet të ketë premierën e tij në dhjetor të këtij vitit. / KultPlus.com