Fatmir Spahiu: Koha e gurbetqarëve është pjesa më e bukur e vitit

5 Korrik, 2019 - 9:34 pm

Aktori i njohur kosovar Fatmir Spahiu e ka shprehë një ndjesi të vecantë sa i përket mërgimtarëve të Kosovës, shkruan KultPlus.

Ai, ardhjen e tyre në vendlindje e vlerëson si pjesën më të bukur të vitit. KultPlus ju sjellë më poshtë postimin e tij në facebook.

“Koha e gurbetqarve eshte pjesa me e bukur e vitit. Veq me ta Kosova eshte plot dhe e vertet.

Knaquni loqka!”, ka shkruar Spahiu.

Ndërkohë, tashmë në Kosovë është duke u parë prezenca e shumë qytetarëve nga shtete të ndryshme të Evropës e më gjerë, të cilët janë rikthyer në vendlindjen e tyre për të kaluar pushimet e verës./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme