Seri prezantimesh në Qendrën Hulumtuese për Islamin Global në Gjermani, prezantohet edhe gazetarja shqiptare Arta Ramadani

17 Janar, 2021 - 4:04 pm

Përgjatë këtij muaji dhe pjesën e parë të muajit shkurt, FFGI- (Qendra hulumtuese për Islamin Global)  me seli në Frankfurt të Gjermanisë, organizon një seri prezantimesh mbi islamin global, shkruan KultPlus.

Në këto prezantime do të marrin pjesë folës të rëndësishëm të cilët do të moderohen nga Susanne Schroter nga Universiteti i Frankfurtit, ku do të prezantohet edhe gazetarja shqiptare në ZDF të Gjermanisë, Arta Ramadani.

Arta Ramadani do të prezantohet me temën “Kosova, Gjermania dhe Islami liberal”, temë e cila është pjesë e hulumtimeve që do të prezantohen dhe nëpërmjet romanit të saj të dytë, që është në përgatitje e sipër./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme