BeerFest jep lajm të rëndësishëm, njofton për një surprizë të këndshme

Sot vazhdon nata e dytë e “BeerFest Kosova” 2022, shkruan KultPlus.

Nata e dytë do të vazhdoj me përformancë të: Mc Kresha & Lyrical Son, Genc Prevlukaj, Blasta, Granit, Yon Idy, Jon Bela & The Moonage, Dj Biggby dhe Master of Mind.

Përmes një postimi në “Facebook”, BeerFest njofton se nata do të mbahet edhe nëse ka shi.

“- LAJM ME RËNDËSI –

Beerfest Kosova MBAHET edhe nese moti eshte me shi!
Kemi siguruar tenda te medha dhe te vogla qe na e mundesojme me e shiju festen edhe ne mot me shi.
Gjithashtu ju sugjerojme qe te vesheni per mot me shi 🙂
17 Birra, pije tjera, ushqim e shume argetim na presin.
Sonte (e shtune) përformojnë:
– P.I.N.T (Mc Kresha & Lyrical Son)
– Genc Prelvukaj, Blasta, Granit
– The Moonage nga Shkupi
– Yon Idy
– Maste of Mind
– Dj Biggby
dhe nga Turqia nje grup fantastik, si surprize per te gjithe ne.
ps. Po thojne qe shiu nalet mas ores 19:00
Behu pjese e festes ma te madhe ne vend!”, thuhet në postimin e tyre. /KultPlus.com

Minatori, Mc Kresha e Lyricali, publikohet line-upi i plotë për BeerFest 22′

Për tre net radhazi, festivali BeerFest Kosova ka bërë bashkë një numër të madh artistësh, për të performuar nga afër në Parkingun prapa Pallatit të Rinisë, shkruan KultPlus.

Ditën e premte, më 19 gusht, kur edhe fillon nata e parë e festivalit do të përformojnë: Melinda Ademi, Lorè, David Dreshaj, Andi, Dj Angler, Dj Kronz dhe Nonejm.

Nata e dytë do të vazhdoj me përformancë të: Mc Kresha & Lyrical Son, Genc Prevlukaj, Blasta, Granit, Yon Idy, Jon Bela & The Moonage, Dj Biggby dhe Master of Mind.

Beerfest 22’ natën e tretë do ta ketë: Minatorin, Xuxin, Dj Caboo, Telikput, Solar Flare, Auron Deva dhe Redknot. /KultPlus.com

Posteri Total