BeerFest jep lajm të rëndësishëm, njofton për një surprizë të këndshme

Sot vazhdon nata e dytë e “BeerFest Kosova” 2022, shkruan KultPlus.

Nata e dytë do të vazhdoj me përformancë të: Mc Kresha & Lyrical Son, Genc Prevlukaj, Blasta, Granit, Yon Idy, Jon Bela & The Moonage, Dj Biggby dhe Master of Mind.

Përmes një postimi në “Facebook”, BeerFest njofton se nata do të mbahet edhe nëse ka shi.

“- LAJM ME RËNDËSI –

Beerfest Kosova MBAHET edhe nese moti eshte me shi!
Kemi siguruar tenda te medha dhe te vogla qe na e mundesojme me e shiju festen edhe ne mot me shi.
Gjithashtu ju sugjerojme qe te vesheni per mot me shi 🙂
17 Birra, pije tjera, ushqim e shume argetim na presin.
Sonte (e shtune) përformojnë:
– P.I.N.T (Mc Kresha & Lyrical Son)
– Genc Prelvukaj, Blasta, Granit
– The Moonage nga Shkupi
– Yon Idy
– Maste of Mind
– Dj Biggby
dhe nga Turqia nje grup fantastik, si surprize per te gjithe ne.
ps. Po thojne qe shiu nalet mas ores 19:00
Behu pjese e festes ma te madhe ne vend!”, thuhet në postimin e tyre. /KultPlus.com

Minatori, Mc Kresha e Lyricali, publikohet line-upi i plotë për BeerFest 22′

Për tre net radhazi, festivali BeerFest Kosova ka bërë bashkë një numër të madh artistësh, për të performuar nga afër në Parkingun prapa Pallatit të Rinisë, shkruan KultPlus.

Ditën e premte, më 19 gusht, kur edhe fillon nata e parë e festivalit do të përformojnë: Melinda Ademi, Lorè, David Dreshaj, Andi, Dj Angler, Dj Kronz dhe Nonejm.

Nata e dytë do të vazhdoj me përformancë të: Mc Kresha & Lyrical Son, Genc Prevlukaj, Blasta, Granit, Yon Idy, Jon Bela & The Moonage, Dj Biggby dhe Master of Mind.

Beerfest 22’ natën e tretë do ta ketë: Minatorin, Xuxin, Dj Caboo, Telikput, Solar Flare, Auron Deva dhe Redknot. /KultPlus.com

Posteri Total

Anulohet ‘BeerFest Kosova’

BeerFest Kosova ka njoftuar se edicioni i sivjetmë i BeerFest është anuluar.

Përmes një postimi në Facebook BeerFest Kosova ka njoftuar se edicioni i sivjetmë i BeerFest është anuluar për shkak të rrezikut të shpërndarjes së koronavirusit, shkruan KultPlus.

Postimi i plotë:

Anulohet Beerfest Kosova, edicioni 10

Të dashur qytetarë të Kosovës, me keqardhje ju njoftojmë se Beerfest. Kosova, edicioni 10, nuk do të mbahet.

Kjo vjen pas një vendimi të Policisë së Kosovës, që thotë se mbajtja e këtij festivali paraqet rrezik për qytetarët!

Ne si organizatorë nuk jemi dakord me këtë vendim dhe mendojmë që, Beerfest. Kosova në esencë nuk dallon nga aktivitetet dhe festivalet që po mbahen këto ditë në vendin tonë.

Përveç kësaj, ne i kemi marrë të gjitha masat e parapara dhe i kemi bërë të gjitha përgatitjet e duhura që ky eveniment të mbahet në përputhje edhe me direktivat nga Ministria e Shëndetësisë dhe pëlqimet nga institicionet tjera sa i përket mbajtjes së aktiviteteve publike.

Sido që të jetë, duke e parë edhe rritjen e madhe dhe drastike në ditët e fundit të rasteve me Covid-19, nuk kemi zgjedhje tjetër veçse të respektojmë këtë vendim dhe ta pezullojmë mbajtjen e Beerfest.

Shpresojmë që në të ardhmen e afërt do të kemi ndryshime të rrethanave dhe do të krijohen kushtet për mbajtjen e këtij evenimenti.

Duke ju uruar secilit nga ju shëndet, ju inkurajojmë që të vaksinoheni dhe urojmë të shihemi së shpejti./KultPlus.com

“Beerfest Kosova” vjen me edicionin e nëntë, pritet të jetë madhështor

Festivali tradicional i Birrës “Beerfest Kosova”, vjen për herë të nëntë në Prishtinë më shumë birra dhe me një program artistik të një festivali spektakular ndërkombëtar.

Beerfest Kosova 2019, do të mbahet në Parkingun prapa Pallatit të Rinisë, në të njëjtin lokacion ku janë mbajtur edhe edicionet e fundit.

Sipas kompanisë MODUS (organizatore e Beerfest), sivjet adhuruesit e birrave do të kenë një mundësi unike që përveç kënaqësisë dhe freskimit me birrat më të mira vendore dhe ndërkombëtare, të shijojnë edhe nje program artistik që i konkuron festivaleve më të mëdha të muzikës në Rajon.

Beerfest Kosova i përket një formati argëtues dhe promovues ku qytetarët për 5 netë me radhë mund të argëtohen me program të mrekullueshëm artistik dhe duke shijuar birra nga më të ndryshmet me çmime promovuese.

Sipas Ekrem Tahirit, nga MODUS Events, si edhe në vitet e kaluara, rëndësi të madhe do ti kushtohet rregullimit të hapësirës dhe në veçanti skenës dhe Programit Artistik. Sivjet do të ketë mbi 20 artistë dhe bende që do të përformojnë në 5 netët e BeerFest dhe emrat e tyre janë shumë të dashur për audiencën Kosovare.

“Programi artistik i kompletuar do të publikohet me 10 Korrik, por do të kemi artistë ndërkombëtar dhe vendorë. Ajo cka mund të shpalosim në këtë moment është që Beerfest do të hapet me këngetaren e mirënjohur Dhurata Dora në përcjelljen e DJ Bannzz të mërkurën me 24 Korrik kurse do të përmbyllet me Red Hot Chili Peppers European Tribute të dielën me 28 Korrik”, bëri të ditur, Ekrem Tahiri nga MODUS Events.

Përveç muzikës e birrave të ndryshme, këndit të ushqimit e pijeve jo-alkolike, vizitorët do të kenë rastin të jenë pjesë e lojërave të ndryshme, të cilat ndihmojnë në realizimin e atmosferës festive dhe verore.

Beerfest do të jetë aktiv nga ora 17:00 ku do të ketë shumë lojëra dhe gara të ndryshme me birra. Për ekipet fituese do të ketë shpërblime mjaft të mëdha, që do ta bëjë edhe më interesante këtë edicion. Të gjitha këto do të publikohen me 10 Korrik kur edhe do të hapen konkurse, kështu njoftojnë përfaqësuesit e BeerFest.

Ky festival ka për qellim që qytetarëve të izoluar të Kosovës, të ju ofroj argëtim madhështor me një kosto shume të ulët dhe të përballueshme për qytetarët tanë.

Më shumë informata rreth agjendës së Beerfest dhe aktiviteteve të cilat do të organizohen ato dite, do të jepen në ditët në vazhdim përmes mediave sociale dhe elektronike. / Telegrafi / KultPlus.com

‘Beerfest’ mbahet sonte, nesër dhe pasnesër

Festivali “Beerfest Kosova”, do te vazhdojë të mbahet më 30 dhe 31 korrik dhe më 1 gusht.

Sipas kompanisë MODUS (organizator i Beerfest), adhuruesit e Beerfest do të kenë mundësinë të vazhdojnë festën për tri ditë tjera pas tri dite të shtyrjes shkaku i tri ditë zie që ishin në Kosovë dhe të cilën organizatorët e kanë respektuar.

“I njoftojmë të gjithë adhuruesit e Beerfest që sikurse filloi me një spektakël, njësoj do të vazhdojë edhe gjatë ditëve tjera në vijim të Beerfest ku do të kemi muzike të të gjitha zhanreve që do të kujdesen për një argëtim unik të pjesëmarrësve të Beerfest”, thuhet në njoftim.

Sipas këtij njoftimi të gjithë artistët që ishin paraparë të performojnë, do të jenë pjesë edhe në ditët e ardhshme si NR, Genc Prelvukaj, Genta Ismajli, Ilirët, Grupi NA, Vala Mulliqi, Dj James, Dj Ostflux, Nani, Malik dhe artistë tjerë.

“Përveç muzikës e birrave të ndryshme, këndit të ushqimit e pijeve jo-alkoolike, vizitorët do të kenë rastin të jenë pjesë e lojërave të ndryshme, të cilat ndihmojnë në realizimin e atmosferës festive dhe verore”, thuhet në njoftim.

Ky festival ka për qellim që qytetarëve të izoluar të Kosovës, t’iu ofrojë argëtim madhështor me një kosto shume të ulët dhe të përballueshme për qytetarët./KultPlus.com

Anulohet nata e dytë e BeerFest për nder të Demaçit

“Nata e dytë e BeerFest Kosova nuk do të mbahet sonte, në nderim të figurës kombëtare Adem Demaçi, dhe në respekt të ditës së zisë të shpallur nga Presidenti i Kosovës”.

Kështu kanë njoftuar organizatoret e festivalit të birrës në Kosovë.

“Ekipa e Beerfest Kosova dhe Partnerët e saj në Beerfest, shprehin ngushëllimet me të sinqerta familjes së kolosit tonë kombëtar Adem Demaçi dhe qytetarëve të Kosovës për këtë humbje të madhe”, thuhet në njoftimin për media./KultPlus.com

Shtyhet “Beerfesti”

Festivali tashmë tradicional i Birrës “Beerfest Kosova” i cili ka pasur të fillojë sot është shtyrë për një ditë tjetër. Kjo sipas organizatorëve për shkak të motit me shi.

“Ju njoftojmë që Beerfest nuk do të filloje sot siç ishte paraparë, kjo për shkak të motit me shi që po mbretëron. Shumë shpejtë do të ju njoftojmë për datën e re!”, thuhet në njoftimin e dërguar nga Beerfest.

Në këtë edicion të BeerFest, për herë të parë në Kosovë do të vijë grupi DAFT PUNK Official Tribute Shoë, të cilët njëkohësisht do ta bëjnë edhe hapjen e festivalit. Daft Punk, janë duo që sjellin muzikë elektronike ndërsa janë fitues të çmimeve të ndryshme e po ashtu edhe çmimeve Grammy.

Ndërkohë, në BeerFest, përpos pijeve me çmime promovuese do të performojnë edhe këngëtarë e grupe të tjera vendore. Ndër ta janë NR, Genta Ismaili, Genc Prelvukaj, e të tjerë. /KultPlus.com

Sonte nis BeerFest Kosova

Festivali më i madh i birrës në Kosovë, nis sonte edicionin e tij të shtatë tek parkingu prapa Pallatit të Rinisë, shkruan KultPlus.

Ky festival do të mbahet deri më datën 30 korrik, ku do të sjellë birrat më të njohura me çmime promovuese.

“Në 7 vjetorin e ‘BeerfestKosova’, në lokacionin e ri, e gjithë hapësira do të transformohet me krijimin e shtandeve impozante dhe vizualisht të mrekullueshme të kompanive prezente. Skenë gjigante të kompletuar me zërim të përmasave të festivaleve të mëdha, të mbushur me efekte speciale vizuele dhe program artistik shumë të larmishëm dhe të pasur për të gjitha shijet”, tha Leart Zeqa, drejtor organizativ.

“Do të jenë prezentë birrat më të njohura dhe më të dëshirueshme për vizitorët e BeerFest Kosova nga të cilat edhe 4 birra vendore dhe të gjitha këto do të jenë në dispozicion për adhuruesit e birrës me çmime promovuese. Nuk do të mungojnë edhe ushqimi e pijet joalkoolike si dhe lojërat argëtuese e shpërblyese”, përfundoi Zeqa.

Organizatorët njoftuan se edhe sivjet, sikurse në edicionin e kaluar në bashkëpunim me Policinë e Kosovës dhe koordinim të plotë me Komunën e Prishtinës, janë koordinuar që për të gjithë qytetarët t’iu ofrohet një festë shumë mirë e organizuar dhe gjithë përfshirëse.

Si festival i birrës, kjo ngjarje është e hapur vetëm për personat e moshës mbi 18 vjet, dhe për t’u futur në hapësirat e festivalit do të nevojitet letërnjoftimi. / KultPlus.com