Bleona Qereti elegante në ceremoninë e ndarjes së Oscarëve

 

Mbrëmë u zhvilluar ceremonia e ndarjes së çmimeve të Akademisë Amerikane të Shkencës dhe Filmit.

Pos shumë personaliteteve të huaja si dhe protagonistët fitues të çmimeve të ndryshme, në këtë ngjarje madhore filmike kishte edhe yje shqiptare.

Bleona Qereti ishte prezente në Dolby Theatre të Los Angelesit, ku u zhvilluar edicioni i 91-të i ndarjes së Oscarëve për aktor, filmbërërs dhe filmat.

Bukuroshja shqiptare ka publikuar disa fotografi në llogarinë personale në Instagram teksa shihet tejet tërheqëse.

Ajo kishte të veshur një fustan paska të tejdukshëm dhe ekspozonte këmbët në ndejën e fondacionit të Elton Johnit.

“Oscars 2019. Elton John Aids Foundation”, ka shkruar krahas imazhit të sjell në rrjetet sociale Bleona.Të gjithë fituesit në ceremoninë ‘Oscars 2019’

Ndryshe, aktori më i mirë në rolin kryesor u shpall Rami Malek në saje të paraqitjes në filmin “Bohemian Rhapsody” ndërsa Oscari për filmin më të mirë shkoi tek “Green Book”. / KultPlus.com

Shqiptaret ‘pushtuan’ Grammy Awards 2018-të (FOTO)

Mbrëmë u mbajt edicioni i 60-të i ceremonisë së ndarjes së çmimeve Grammy 2018-të.

Kjo mbrëmje e cila është e njohur për glamurin që sjellë në tapetin e kuq, nuk mbeti pa u përcjellë edhe nga emrat shqiptarë që po mahnitin botën me zërat e tyre, shkruan KultPlus.

Rita Ora dhe Bebe Rexha, ishin të pranishme në këtë ceremoni e cila u ndoq nga shumë njerëz. Ndërsa nën zoom-in e medieve ishin shqiptaret të cilat nuk shpëtuan pa u komentuar për veshjet e tyre.

Rita Ora, me një fustan të zi, këmbë të hapur e flokë të lëshuara, ishte ajo që u vlerësua ndër tri këngëtaret e veshura më së bukuri në ceremoninë Grammys. Ndërsa Bebe Rexha, kishte një fustan ngjyrë krem e gjoks të hapur. Edhe Bebe, ishte e mrekullueshme në këtë event.

Ndërkaq Dua Lipa, e cila ishte e pranishme në pre-Grammy, mbrëmë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve nuk ishte e pranishme.

Por kjo ngjarje nuk ka shpëtuar vetëm me dy shqiptare. Është edhe këngëtarja Bleona Qereti, e cila ka qenë e pranishme në këtë ceremoni. Bleona kishte një fustan të zi, shumë interesant ndërsa flokët i kishte të kapura./ KultPlus.com