Emina Çunmulaj surprizon 27 fëmijë, i dërgon në plazh për herë të parë

27 fëmijë kanë realizuar një ëndërr, ata të cilët nuk e kishin parë dhe shijuar asnjëherë plazhin me ndihmën e Emina Cunmulajt e realizuan, pasi modelja shqiptare u plotësoi këtë dëshirë duke i dërguar këta fëmijë në det.

Këta 27 fëmijë bashkë me Cunmulajn kanë kaluar ditën në Velipojë.

Emina Cunmulaj ka shkruar se shumica prej këtyre fëmijëve janë nga emisioni “Fundjavë ndryshe”, të cilëve u ka ndihmuar bashkë me të tjerët për ndërtimin e shtëpive dhe përmirësimin e kushteve./KultPlus.com

Emina Çunmulaj: Jam krenare që jam shqiptare

Modelja Emina Çunmulaj është në prag të lindjes së fëmijës së saj të dytë.

Por bukuroshja nuk i harron kurrë rrënjët e saj dhe një fakt i tillë duket qartë në foton e fundit që ka publikuar, shkruan koha.net.

Eminën e shohim me kostum popullor dhe krahas kësaj veshje ka shkruar: “I vogli im! Të premtoj se do të rris me të njëjtat vlera me të cilat me ka rritur mamaja ime. Të premtoj që do të të kujtoj gjithnjë se nga vjen mamaja jote dhe sesa krenare jam për këtë. Kultura ime është pasuria më e madhe dhe puna ime do të jetë përgjithmonë të të mësoj ty dhe Ella Farias bukurinë e saj,” – përfundon Emina në rrjete sociale./KultPlus.com

Emina Çunmulaj në veshje kombëtare (FOTO)

Modelja shqiptare e cila karrierën e saj e zhvillon në SHBA, Emina Çunmulaj, gjithmonë në mënyra të ndryshme tregon se sa krenare është me origjinën e saj, shkruan KultPlus.

Ushqimet tradicionale shqiptare, muzika folklorike dhe veshjet kombëtare asnjëherë nuk mungojnë te Emina.

Kësaj radhe modelja e njohur ka postuar disa fotografi me veshje tradicionale shqiptare.

Kështu, duke dëshmuar edhe njëherë se sa shumë dashuri ka për vendin e saj dhe sa me xheloyi e i ruan traditat shqiptare. / KultPlus.com