Gigi Hadid nderohet me çmimin “Power of Women”

Gigi Hadid u nderua me çmimin “Power of Women” (“Fuqia e Grave”) nga Variety.

Supermodelja 23-vjeçare është vlerësuar për punën e saj si bamirëse gjatë viteve të fundit si ambasadore e UNICEF-it.

Ylli i pasarelave shfrytëzoi famën e saj për të promovuar dhe frymëzuar për një botë më të mirë.

“Po, ne mund të bëjmë bamirësi. Ne mund ti ndihmojmë ata. Çdo donacion shpëton jetë dhe ndihmon njerëzit. Janë qenie njerëzore po ashtu si ne”, ka thënë Hadid.

“Bëhuni zë për dikë, mbështesni dikë, inkurajoni dikë, tregoni dikujt se si ata ju frymëzojnë”, ka shtuar ajo. / KultPlus.com

Kalendari Pirelli 2019 frymëzohet nga “Liza në Botën e Çudirave” (FOTO)

Pirelli e ka gati kalendarin për vitin 2019, realizuar mjeshtërisht nga Albert Watson. Gigi Hadid, Misty Copeland, Laetitia Casta dhe Julia Garner janë yjet e përzgjedhur për të pozuar, njësoj si për rolin e një ylli kinematografie.

Është hera e parë që britaniku Watson, i punësuar i revistës prestigjioze “Vogue” realizon një kalendar të tillë.

Kalendari i Pirellit është i njohur botërisht për ekskluzivitetin e tij vit pas viti dhe i dhurohet klientëve dhe personazheve të famshëm.

Watson, lindur në Skoci në vitin 1942, ka krijuar disa nga fotografitë ikonë dhe portretet më të famshme të Steve Jobs dhe Alfred Hitchcock.

Fotografitë e tij i kanë siguruar të ardhura marramendëse revistave Harper’s Bazaar, Time dhe Rolling Stone si dhe për brendet më me emër si Prada, Channel, Levis dhe Revlon.

Fotografitë për Pirellin janë realizuar për më shumë se 10 ditë në muajin prill, në Miami dhe Nju Jork. Për herë të parë, kalendari i Pirellit është publikuar në vitin 1963.

Aktorja Julia Garner luan rolin e një fotografeje në një kopsht botanik, e cila aspiron të realizojë portrete. Bashkë me të në foto shfaqet edhe Astrid Eika.

Gigi Hadid luan rolin e një gruaje të suksesshme, në krah të saj shfaqet stilisti Akeksandër Wang. Fotot e bukuroshes janë realizuar në Nju Jork. Tema e këtij kalendari, ideuar nga redaktori i “Vogue”, Edward Enninful është “Liza në Botën e Çudirave”./a.a/KultPlus.com

Dua Lipa apo Gigi Hadid, cila shkëlqen më shumë me veshjen Versace (FOTO)

Me një veshje shumëngjyrëshe nga koleksioni i fundit pranveror Versace, këngëtarja nga Kosova, Dua Lipa duket si një yll i vërtetë, shkruan KultPlus.

Dua përmes rrjetit social “Instagram”, ka shpërndarë fotografi në të cilën me këtë veshje duket ndryshe ngaqë jemi mësuar ta shohim.

Krahas fotografisë në të cilën duket me plotë stil dhe tërësisht e veshur, Dua ka shkruar se ndihet si një superhero.
Këngëtarja 22-vjeçare e “One Kiss” kishte veshur një kostum të ngjashëm me numrin e Versace, të veshur nga Gigi në CFDA
Fashion Awards muajin e kaluar.

Veshja e Duas, edhe pse ndan karakteristikat e njëjta me ngjyrat si Gigi, në të vërtetë kishte një model gjeometrik pak më të ndryshëm dhe e tregonte zeshkanen shqiptare si një ylber.

Madje fansat në internet kanë hapur duel mes dy bukurosheve se cilës i shkon më shumë kjo veshje, Dua Lipa vs Gigi Hadid.

Kujtojmë, se me datat, 10,11 dhe 12 gusht këngëtarja me famë botërore Dua Lipa do të performojë në Prishtinë në “Sunny Hill Festival”./KultPlus.com

NEW YORK, NY – JULY 27: Dua Lipa wears the same Versace bodysuit that Gigi Hadid wore at the 2018 CFDA awards when out and about for dinner on July 27, 2018 in New York City. (Photo by Gotham/GC Images)

NEW YORK, NY – JULY 27: Dua Lipa wears the same Versace bodysuit that Gigi Hadid wore at the 2018 CFDA awards when out and about for dinner on July 27, 2018 in New York City. (Photo by Gotham/GC Images)

Gigi Hadid shpallet Femra e Vitit nga “Glamour” (FOTO)

Supermodelja botërore, Gigi Hadid është një prej femrave më atraktive të momentit. Përmes paraqitjeve të saj, ajo gjithmonë dëshmon veçantinë dhe bukurinë që e karakterizon.

Bukuroshja ka pozuar për revistën “Glamour”, duke treguar se është femra më “in” e momentit.

Me xhaketë lëkure, por me shkëlqim e ngjyrë hiri, ajo shfaqet e buzëqeshur me flokë të kuruara në gjendje perfekte.

Ajo shpallet nga revista ‘Glamour’ si Femra e Vitit, fakt për të cilin ajo ka shkruar një falënderim në rrjetin social Instagram.

Gigi Hadid me të drejtë e merr çmimin Femra e Vitit, pasi ajo po konsiderohet si femra më atraktive në botë, më seksi dhe më e bukur po ashtu. Ajo është modelja më e shtrenjtë në botë dhe konkurrohet vetëm nga emra si motra e saj, Bella Hadid dhe Emily Ratajkowski. / KultPlus.com