100 milion shikime për “I’m a Mess” të Bebe Rexhës

Këngëtarja Bebe Rexha është shprehur e lumtur që kënga e saj “I’m a Mes ka arritur 100 milion shikime, shkruan KultPlus.

Këngë “I’m a Mess” është pjesë e albumit të fundit të këngëtares, “Expectations”.

“100 milion shikime për videoklipin e këngës “I’m the Mess”! Faleminderit shumë të gjithëve”, ka shkruar këngëtarja duke ndarë me miqtë e saj në instagram një video sekuencë gjatë realizimit të vidoklipit.

Këngëtarja në një intervistë të dhënë kohë më parë në lidhje me këtë këngë ka treguar përkrahjen e vazhdueshme që ka marrë nga nëna e saj. E pyetur se kush është personi që e mbanë ‘ me këmbë në tokë’, ajo është përgjigjur se ai person është nëna e saj. Ajo ka treguar sesi ajo shpesh herë kur e qorton i flet edhe në gjuhën shqipe.

“Isha nervoze kur dëshirova që ta nxjerrë këngën “I’m A Mess” sepse kur për herë të parë e shkrova atë këngë isha në një vend të errët dhe nëna ime e dëgjoi atë. I dhimbsem kur më sheh duke shkruar këngë të tilla. Ajo ka dëshirë që të më sheh të lumtur dhe urren të më shoh të shqetësuar dhe në atë gjendje. Kështu që isha shumë nervoze që ta publikoj këtë këngë”, pati thënë Bebe Rexha./ KultPlus.com

Bebe Rexha e mrekullueshme me performancën e saj në Late Night (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha ka performuar këngën e saj të njohur “I’m a Mess” në emisionin Late Night me Seth Meyers, shkruan kultPlus.

Gjatë kësaj performance Bebe duket mjaft energjike, me një vallëzim të bukur dhe një vokal të padiskutuar. /KultPlus.com

Bebe Rexha me “I’m a Mess” në Top 40

Bebe Rexha, ka hyrë për herë të parë në Top 40 të top-listës prestigjioze “Billboard”, shkruan KultPlus.

Bebe Rexha këtë pozitë e ka zënë si solo artiste me këngën “I’m a Mess”, këngë e cila nga pozita 45-të kaloi në të 39-ën.

Bebe Rexha pati shënuar edhe më parë sukses në topl listat e Billbordi-it vecanërisht më këngën “Meant to Be”, në bashkëpunim me Florida George Line, që për 40 javë dominoi në top-listën për zhanrin ‘Country’./KultPlus.com

Mbi 4 milionë klikime për 48 orë, Bebe Rexha e lumtur për “I’m A Mess”

Bebe Rexha i është gëzuar suksesit të hershëm që ka shënuar kënga e saj e re “I’m A Mess”.

48 orë më parë ajo kishte publikuar videoklipin e “I’m A Mass”, dhe është klikuar mbi 4 milionë herë në YouTube, dhe kjo e ka gëzuar këngëtaren shqiptare, transmeton Koha.net.

Përmes një postimi në Instagram ajo ka shkruar se, “videoklipi i ‘I’m A Mess’ mori 4 milionë klikime në 48 orë. Faleminderit. Lëreni një koment dhe do iu përgjigjem disa prej tyre”./KultPlus.com


Bebe Rexha publikon videoklipin e “I’m A Mess” (VIDEO)

Bebe Rxha ditë më parë kishte publikuar si audio këngën “I’m A Mess”, kurse sot këtë këngë e sjell me videoklip.

“I’m A Mess” është pjesë e albumit të saj debutues “Expectations”, transmeton Koha.net.

Bebe Rexha së fundmi është nominuar në VMA në kategorinë “Bashkëpunimi më i mirë” me “Ment to be”, një projekt i përbashkët me grupin e muzikës country “Florida Georgia Line”./KultPlus.com