“Ylli e Hana” zbresin në këngën e Genc Prelvukajt (VIDEO)

Këngëtari i njohur Genc Prelvukaj, po vazhdon të sjell pa ndalur projekte të reja, ndërsa tashmë vec ka startuar vitin 2019 me një super këngë, shkruan KultPlus.

Me një melodi të lehtë dhe tejet të bukur, e ku shkrihen vargjet e mrekullueshme të shkruara nga vet artisti, kjo këngë padyshim që do të jetë një hit i radhës.

Kënga vjen e realizuar bashkë me videoklip e që në fokus ka artistin i cili i këndon dashurisë, e ku protagonistë të videos janë një qift shumë simpatik, Arblind Zymberi dhe Greta Hazyri.

Video e cila është e mbushur me emocione, është realizuar nga Black Fish Entertainment. /KultPlus.com

https://www.youtube.com/watch?v=G1-yzfUc6p4

Era Istrefi publikon skena nga klipi i ri (VIDEO)

Këngëtarja kosovare tashmë me famë botërore, Era Istrefi, përmes një video të postuar në rrjetet sociale ka zbuluar disa sekuenca nga klipi i ri i cili pritet të dal nesër, shkruan KultPlus.

Kënga do të titullohet “Oh God” dhe atë e ka punuar në bashkëpunim me artistin e njohur xhamajkan Koshens.

Nesër pritet të shihet videoklipi i plotë dhe të dëgjohet kënga e cila sipas Erës do të mbahet mend. / KultPlus.com

Mbi 4 milionë klikime për 48 orë, Bebe Rexha e lumtur për “I’m A Mess”

Bebe Rexha i është gëzuar suksesit të hershëm që ka shënuar kënga e saj e re “I’m A Mess”.

48 orë më parë ajo kishte publikuar videoklipin e “I’m A Mass”, dhe është klikuar mbi 4 milionë herë në YouTube, dhe kjo e ka gëzuar këngëtaren shqiptare, transmeton Koha.net.

Përmes një postimi në Instagram ajo ka shkruar se, “videoklipi i ‘I’m A Mess’ mori 4 milionë klikime në 48 orë. Faleminderit. Lëreni një koment dhe do iu përgjigjem disa prej tyre”./KultPlus.com

“Prisoner” e Era Istrefit kalon një milion klikime (VIDEO)

Këngëtarja me famë botërore, Era Istrefi ka tre ditë që e ka publikuar klipin e këngës “Prisoner”.

Por tashmë kënga ka kaluar shifrën një milion klikime në Youtube.

Siç dihet Era Istrefi së bashku me Will Smith dhe Nicky Jam, kanë shkëlqyer në performancën e tyre gjatë finales së Kampionatit Botëror “Rusia 2018”./KultPlus.com

Era Istrefi sjellë videoklipin e shumëpritur të këngës “Prisoner” (VIDEO)

Ende pa kaluar euforia për performancën e saj në finalen e kampionatit botërorë ku ajo performoi së bashku me Will Smith dhe Nicky Jam këngën e botërorit “Live It Up”, Era Istrefi kthen vëmendjen tek ajo, tashmë me videoklipin e këngës së saj më të re “Prisoner”, shkruan KultPlus.

Kënga është publikuar në versionin audio në muajin qershor, ndërsa tashmë ajo sjellë edhe videoklipin e këngës i cili është xhiruar në Jamaica me regjisorin Eddie Sears dhe pritet të shënojë një tjetër sukses për këngëtaren kosovare me famë ndërkombëtare.

Era Istrefi është duke shënuar histori me suksesin e saj të cilin e arriti krejt papritur me këngën ‘Bon Bon’, duke depërtuar kështu në mbar botën, sukses ky që i rezultoi me kontratë të re dhe tashmë suksese të pandalshme./KultPlus.com