Sonte bëhet e ditur kush do ta përfaqësojë Shqipërinë në ‘Eurovision’ – nata finale e Festivalit të Këngës

Nata finale e Festivalit të Këngës në RTSH do të fillojë sonte nga ora 21:00, shkruan KultPlus.

Dy netët e kaluara u përcollën me performanca të magjishme, të cilat i dhanë një tjetër ndriçim skenës së madhe të festivalit.

Pjesëmarrësit, të cilët janë në garë për çmimin e madh, do e përfaqësojë Shqipërinë në edicionin e radhës të kontekstit muzikor “Eurovision”.

Ky është edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës dhe në garë janë Kelly, Mirud, Urban Band, Evi Reci, Kastro Zizo, Ester Zairi, Viola Xhemaili, Eldis Arrnjeti, Kejsi Rrustja, Xhuli Pjetraj, Olimpia Smajlaj, Shega, Gjergj Kaçinari, Denis Skura, Endri&Stefi Prifti, Janex, Ronela Hajati, Sajmir Çili, Rrezarta Smaja, Alban Ramosaj, të cilët dhuruan momente madhështore me performimin e tyre në dy netët e para.

Sabri Fejzullahu, Mihrije Braha, Naim Abazi, Pirro Çako, Gili e Irma Libohova ishin në mesin e artistëve që performuan mbrëmë së bashku me këngëtarët që janë në garë. /KultPlus.com

May be an image of text

‘Nuk di të vdes po nuk vdiqa nga ty…’

Roku është një zhanër muzikor që i fal ditëve tona gjallëri dhe plotë jetë. Kjo shtohet edhe më shumë kur tingujt përshtaten me tekste që përçojnë plotë ndjenja. Të njëjtën e bëjnë dueti i Upstream dhe Kelly të cilën sjellin këngën ‘’Nuk e di’’, duke e lënë të paharruar në kujtesën e rok dashësve.

KultPlus ua sjell tekstin dhe videon e performimit të këngës në Top Fest më 2008:

Dita ndalet,
Akrepa hapat e saj,
Puthja falet,
Jam i huaj, nuk kam faj,
Nuk di të pres ,
Po nuk prite dhe ti,
Nuk di të vdes po nuk vdiqa nga ty…

Dita ndalet,
Akrepa hapat e saj,
Puthja falet,
Jam i huaj nuk kam faj,
Nuk di të pres,
Po nuk prite dhe ti,
Nuk di të vdes po nuk vdiqa nga ty…

Ref:
2x Pa ty me ty do vazhdoj rrugën që kam nisur,
do të shfletoj pas faqes që kam grisur…

Kelly:
Nuk di të fal edhe pse rënd gaboj,
nuk di të ndal ndonëse nuk di ku të shkoj…

ref.
2x Pa ty me ty do vazhdoj rrugën që kam nisur,
do të shfletoj pas faqes që kam grisur…/KultPlus.com

“Nuk di të vdes po nuk vdiqa nga ty…”

Roku është një zhanër muzikor që i fal ditëve tona gjallëri dhe plotë jetë. Kjo shtohet edhe më shumë kur tingujt përshtaten me tekste që përçojnë plotë ndjenja. Të njëjtën e bëjnë dueti i Upstream dhe Kelly të cilën sjellin këngën ‘’Nuk e di’’, duke e lënë të paharruar në kujtesën e rok dashësve.

KultPlus ua sjell tekstin dhe videon e performimit të këngës në Top Fest më 2008:

Dita ndalet,
Akrepa hapat e saj,
Puthja falet,
Jam i huaj, nuk kam faj,
Nuk di të pres ,
Po nuk prite dhe ti,
Nuk di të vdes po nuk vdiqa nga ty…

Dita ndalet,
Akrepa hapat e saj,
Puthja falet,
Jam i huaj nuk kam faj,
Nuk di të pres,
Po nuk prite dhe ti,
Nuk di të vdes po nuk vdiqa nga ty…

Ref:
2x Pa ty me ty do vazhdoj rrugën që kam nisur,
do të shfletoj pas faqes që kam grisur…

Kelly:
Nuk di të fal edhe pse rënd gaboj,
nuk di të ndal ndonëse nuk di ku të shkoj…

ref.
2x Pa ty me ty do vazhdoj rrugën që kam nisur,
do të shfletoj pas faqes që kam grisur…/KultPlus.com