Anëtarja e grupit “BLACKPINK”, Lisa debutoi si solo këngëtare me albumin “Lalisa” (VIDEO)

Lisa njëra nga katër anëtaret e grupit me famë botërore nga Korea Jugore, “BLACKPINK”, e ka publikuar albumin e parë solo me titull “Lalisa”, shkruan KultPlus.

Krahas këtij incizimi, ylli i muzikës K-pop gjithashtu i ka lansuar dy këngët, “Lalisa” që numëron gjithsej 56 milionë shikime, 14 orë pas publikimit dhe kënga “Money”, që të dyja në gjuhën koreane dhe angleze.

Lisa e cila e gëzon një bazë të madhe adhuruesish edhe si solo këngëtare, dhe i numëron më shumë se 58 milionë ndjekës në rrjetin social Instagram, e shfrytëzoi këtë rrjet social për t’i falënderuar të gjithë ata që kanë qenë pjesë e këtij projekti shumë për zemër.

“A jeni duke e dëgjuar dhe shijuar albumin tim? Unë jam shumë e lumtur që po e shijojmë së bashku më në fund albumin tim të parë. Faleminderit shumë që keni pritur kaq gjatë dhe faleminderit shumë që gjithmonë keni qenë afër meje. Sot është një ditë e vecantë për mua dhe është ndjenjë e mirë ta ndaj me juve këtë ditë”, ka shkruar Lisa në mesazhin e saj.

Lisa nuk është anëtarja e vetme e grupit “BLACKPINK” që po zhvillon karrierë si solo këngëtare. Anëtarja tjetër, Jennie e kishte publikuar videoprojektin e parë si solo këngëtare në vitin 2018. Kënga titullohet “Solo”. Ndërsa, Rosé ka debutuar si solo këngëtare me albumin “R”.

Anëtarja e fundit e grupit, Jisoo gjithashtu pritet që së shpejti të publikojë projektin e saj si solo këngëtare.

Grupi me famë botërore është shfaqur në shumë shfaqje amerikane, dhe Lisa do të përformojë këngën e re për herë të parë drejtpërdrejt në ‘The Tonight Show Starring Jimmy Fallon’. / KultPlus.com

Anëtarja e grupit “BLACKPINK”, Lisa së shpejti debuton si solo këngëtare me albumin “Lalisa” (VIDEO)

Anëtarja e grupit të muzikës K-pop “Blackpink”, Lisa, pritet të debutoj me solo album së shpejti.

Të martën ajo ka shpërndarë një video të shkurt për albumin e saj “Lalisa”, që pritet të dalë këtë të premte.

Videoja 14 sekondëshe përcillet nga tingujt muzikorë deri në fund kur shfaqet Lisa me një fustan të zi vezullues dhe këndon fjalët: “Say Lalisa love me, Lalisa love me”.

Lisa është anëtarja e radhës e Blackpink që debuton me projekt solo, pas anëtarëve të tjera, Jennie dhe Rosé.

Në vetëm dy orë videoja në kanalin YouTube ka marrë 3 milionë shikime. Për këtë arsye dhe jo vetëm, pritet që albumi të jetë një super hit i ndjekur nga miliona admirues nga e gjithë bota.

Tani pas një dite, videoja numëron gjithsej 13 milionë shikime. / KultPlus.com