Genc Prelvukaj dhe Granit Ismajli publikojnë këngën ‘Maskë’ (VIDEO)

Genc Prelvukaj dhe Granit Ismajli për herë të dytë sjellin edhe një bashkëpunim. ‘Maskë’ është kënga e radhës e dy artistëve, e cila njëherit është edhe kënga e tetë e albumit Gentvis II të Prelvukajt, shkruan KultPlus.

‘Nder dhe kënaqësi me kanë musafir në albumin e Genc Prelvukaj’, ka theksuar Ismajli në publikimin e këngës në rrjetin social facebook.

Kënga është pëlqyer nga adhuruesit e të dy artistëve dhe u komentua shumë në rrjete sociale.

Bashkangjitur gjeni videon e këngës. / KultPlus.com

Nuk i vendosi qenit maskë, policia përdor sprej lotsjellës për të arrestuar një vajzë në rrugën B (VIDEO)

Pjesëtarë të Policisë së Kosovës kanë përdorur sprej lotsjellës ndaj një femre për ta arrestuar sot në rrugën B në Prishtinë.

Mësohet se ajo në fillim nuk iu kishte bindur urdhrave të policisë që e kishin ndaluar pasi kishte nxjerrë në shëtitje qenin e saj pa maskë sigurie.

Në pamje shihet se e arrestuara ankohet se pa asnjë nevojë kanë përdorur sprej lotsjellës ndaj saj dhe se qeni saj nuk është agresiv ndaj njerëzve, prandaj nuk i kishte vendosur maskë.

Ajo po ashtu ka kërcënuar policët me padi për veprimin e tyre.

Ndër të tjera, ajo i është sulur njërit nga policët për ta sulmuar, duke bërtitur me zë të lartë dhe duke i ofenduar me terme të ndryshme policët, raporton Zëri.info.

Për rreth 30 minuta ajo ka qëndruar në rrugën B derisa ka ardhur ekipi mjekësor për t’i dhënë ndihmën e parë dhe është transferuar për në QKUK.

Qytetarja tha se punon në QKUK, ndërsa mjekëve u tha se është edhe e sëmurë nga astma./ KultPlus.com

Historia pas fotos së foshnjes që i hoqi maskën mjekut

Një foshnje që tenton t’i heqë maskën mjekut që ka asistuar në lindjen e tij po cilësohet në media si imazhi i vitit 2020.

Fotoja është postuar nga vetë mjeku gjinekolog nga Dubai Samer Cheaib me shënimin: “Të gjithë duam një shenjë se shpejt do t’i heqim maskat”.

Doktori që shpesh në profilet e tij në rrjetet sociale flet për punën e tij, duke dhënë mesazhe pozitiviteti e shprese në periudhën e pandemisë, ka ndarë këtë imazh që mori përhapje të shpejtë në rrjetet sociale. Duke folur për ‘GulfNews’ ai është shprehur:”Ky fëmijë ishte i dyti nga një çift binjakësh që lindën pak javë më parë. Babai, I lumtur, po më fotografonte ndërsa e mbaja në krahë fëmijët. I dyti, tentoi të më heqë maskën dhe babai menjëherë e kapi në foto këtë moment.

Kishte pozitivitet në foto dhe mendoj se i bën njerëzit që e shohin që të buzëqeshin. Pozitiviteti dhe buzëqeshja ndihmojnë në forcimin e imunitetit dhe në luftën kundër kësaj pandemie”./ KultPlus.com